Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Mancini İle Devam Edeceğiz"

-

"Mancini İle Devam Edeceğiz"

"Mancini İle Devam Edeceğiz"

Galatasaray'ın basın sözcüsü Şükrü Ergün, Lucescu iddialarını yanıtlarken Muslera'nın sağlık durumu ve kulübün gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Son günlerde eski çalıştırıcısı Mircea Lucescu ile sıklıkla adı anılan Galatasaray 'da kulübün basın sözcüsü Şükrü Ergün soru işaretlerine açıklık getirdi.

Fanatik TV 'nin canlı yayınına katılan Ergün, "Takımın başında bir hoca varken böyle şeyler konuşmak hoş değil. Bana sorarsanız Galatasaray gibi takımların her sene hoca değiştirmesi doğru değil. Lig devam ederken böyle şeyleri konuşmak hiç doğru değil. Pazartesi sabahı Lucescu ile yemek yediğim konusunda bana mesaj atan gazeticileri telefonda gördüm. Lucescu'yu çok severim ve yemek yemek de isterim ayrı konu ama, onu İstanbul'dan ayrıldığından bu yana görmedim." dedi.

Sarı kırmızılı ekibin mantalitesinin Mancini ile devam ettirmeyi gerektiğini söyleyen sarı kırmızılı yönetici "Çok ekstra bir şey olmazsa Mancini ile devam edeceğimizi düşünüyorum. Kendisi ayrılmak isterse söylenebilecek çok bir şey yok.Ben Şükrü Ergün olarak Mancini ile devam edeceğiz diyebilirim. Şu anda da hocamız o, başka planımız varsa bilgim yok." diye konuştu.

"KUPAYI ALIR DEVLER LİGİ'NE KATILIRSAK..."

Galatasaray'ın başarı durumundan da bahseden Ergün, "Bu sene Türkiye Kupası'nı alıp Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan gidersek başarılı sayılabiliriz. Ama şampiyonluk açısından bakıldığında ikincilere kaybedenlerin başarılısı denir." şeklinde konuştu.

TRANSFERLERİ KİM YAPTI?

Ergün, transferler konusuna ise ""Oyuncular Mancini'nin isteği ile alındı. Ben Galatasaray'da başkanın oyuncu alacağım ile dikte ettiği bir dönem görmedim. Gençleştirme operasyonuydu. Onları oynatıp, oynatmamak teknik kadronun isteği dahilinde. Takımın yaş ortalamasını düşürmek ve ileriye dönük daha genç bir takımı oluşturmak için bunları hoca istedi. Buradan, gelecekte de Mancini'nin takımı genç oyunculardan kuracağını anlayabiliriz." sözleriyle açıklık getirdi.

DROGBA'NIN SAKATLIĞI İLE İLGİLİ...

Başarılı yönetici , Fildişili oyuncunun durumu ile iglili olarak"Drogba çok ünlü bir insan. Sağ kasığında bir sakatlığı var ve ara sıra nüksediyor. Son oynadığı maçta da iğne ile oynadı. Biraz çekiniyor şu anda oynamaya, ama Türkiye Kupası'na gelecektir diye düşünüyorum. Dünya Kupası'nı düşünüyorsa oynamak zorunda. Bu kadar maç eksiği ile Dünya Kupası'nda da oynayamaz." ifadelerini kullandı.

MANCINI'NİN KAĞITLA TAKTİK VERMESİ YANLIŞ MI?

Şükrü Ergün, kağıt ile takıma taktik dağıtan İtalyan çalıştırı ile ilgili olarak "Daha önce kağıt ile taktik vermeyi görmedik, ama yazarak bilgi vermek de bir iletişim yöntemi. Yanlış anlaşılmasın diye yapıyor olabilir. Benim tuhafıma gitmiyor. Saha içinde bir taktik veriyorsa oyunculara ve kaptana verip bu şekilde oynayın diye direktif veriyorsa ben bunda bir yanlışlık görmüyorum. Oyuncular baktığı zaman, "acaba yanlış mı anladım" şüphesinden de kurtulur insan." şeklinde konuştu.

"YABANCI KONUSUNDA KANUNSUZLUK VAR"

Yabancı kuralının Galatasaray'a zarar verdiğini ve Türk futbolunun da zararlı çıktığını belirten Ergün, "Yabancı sınırlamasını başka şekilde yorumluyoruz. Türkiye'nin uymak zorunda olduğu uluslararası kurallar var. Avrupa Birliği vatandaşlarını kısıtlayamazsınız. Şu anda Türkiye'de kanunsuz bir durum var. Bizim olaya bakış açımız bu şekilde. Bizim Avrupa Birliği pasaportuna sahip oyuncularımızın, hiçbir kısıtlamaya tabi olmadan çalışması lazım. Galatasaray'ın yol göstermesi ile Avrupa Birliği pasaportu taşıyan oyuncularımız, şahsi dava açtılar. Onun sonuçlanmasını bekliyoruz." dedi.

MUSLERA'NIN SÖZLEŞMESİ UZATILACAK MI?

"Muslera, KAP'a bildirildiye, bu tek taraflı değildir. Prensip anlaşması yapılmıştır. Neden imzalanmadı bilmiyorum, ama imzalanacaktır."

Şükrü Ergün'ün diğer açıklamaları;

MELO ETİK KURULU'NA NEDEN GİTMEDİ?

"Melo'nun etik kurula çağrılması diye bir olay var. Etik Kurulu bir kere sözlü savunmaya çağıramıyor, yazılı savunma istiyor. Biz Etik Kurulu'na, "Melo'nun neden çağrıldığını söyleyin, o zaman göndeririz" dedik."

MANCINI, TUGAY İLE ANLAŞAMIYOR MU?

"Ben sızan haberlere, ya da duyumlar var gibi haberlere itibar etmiyorum. Mancini'nin ağzından, benim yardımcılarım bana yardımcı olmuyorlar sözünü duyarsam gereğini yaparız. Oyuncular ne görmeyi bekliyorlarmış ki? Profesyonel anlamda aralarında bir anlaşma var mı, onu kendileri bilirler. Sen Mancini ile bir röportaj yapıp, ağzından benim yardımcılarım ile sorunum var sözünü duyarsan, onunla ilgili konuşuruz."

"BEN KURUMSALLAŞMA DEMİYORUM, ÇÜNKÜ..."

"Galatasaray zaten bir kurum, o yüzden kurumsallaşma demiyorum. Yeniden yapılanma diyorum ve bu Türk spor kulüpleri için de mecburiyet. Türkiye'de kulüplerin yöneticiliği yurt dışında olduğu gibi profesyonel yapılmıyor ve bu bir sürü kişinin işine geliyor. Galatasaray bu alanda da yeniden yapılanmayı gerçekleştiren ilk kulüp olmak için yola çıktı. Her yenilik hareketi sancılar getirir. Bu girişimleri sabote etmek isteyenler olacaktır, profesyonellerin seçiminde de yanlışlıklar olacaktır. Ama her şey tamamlandığında, Galatasaray Türkiye'nin ilk profesyonel yönetilen kulübü ve rakiplerine büyük fark atmış bir kulüp olacaktır. Daha yeni başladı ve bugünden yarına olacak bir şey değil. Sancıları çekiyoruz, çekmiyor değiliz. İçerden, dışarıdan engellemek için çalışmalar oldu. Bunlar aşıldığı zaman, 1-2 sene içinde, çok ciddi bir değişiklik göreceksiniz."

"BASKET TAKIMLARI NE YAPACAKLARINI GÖSTERDİ"

"Türkiye'de Avrupa şampiyonu olmuş, 2 kupa kaldırmış ve tekrar bir kupa kaldırma ihtimali olan tek takım Galatasaray'dır. Avrupalı da Galatasaray'ı Avrupa takımı gibi görüyor. Galatasaray basket takımları bize neler yapacaklarını gösterdiler. Bize düşen Galatasaray'da basketbolu bundan geri düşürmemek."

STORE'UN YAKILMASI OLAYI...

"Ben hiçbir Fenerbahçeli taraftarın bu şekilde barbarlaşacağına inanmıyorum. Ben üstümde takım formamla, 5 kişi saldırıyor diye saldırıp, orayı yakarsam, bunun toplum psikolojisi ile anlatılacak bir yolu olmaz. G.Saray bunun kanunen takipçisi. 13 kişi gözaltında, 7 kişi tutuksuz yargılanıyor. Galatasaray bununla ilgili her şeyi kanıt olarak emniyete teslim etti ve bunun da mahkemede takipçisi. Bu rezil olayı yapanların hak ettikleri cezayı görmesi için elimizden geleni yapacağız, üzerinin kapanmasına izin vermeyeceğiz. Gasp ve talan, yapma suçunun cezası çok fazla. Basit hırsızlıktan mahkemeye verilmediler."

PASSOLİG ÜZERİNDEN FENERBAHÇE'YE!

"Başta olay elektronik biletti, daha sonra Passolig çıktı. Dünya'da ben böyle bir şey duymadım. Bana sorarsanız, bunun başka nedenleri de olabilir, ama oraya girmeyelim. Ben bunun uzun ömürlü olabileceğine inanmıyorum. Biz de kanunlar var da, ne dereceye kadar uygulandığı önemli. Bizde işlerine gelmeyince kanun da değiştiriyorlar. Şike konusundaki kanunları hatırlayın"

"SEYİRCİSİZ MAÇLARA KADINLARIN GİTMESİ..."

"Bence seyircisiz maçlara kadınların gitmesi, Türk kamuoyu için yüzkarasıdır, kadınlar için yüzkarasıdır. Düşünebiliyor musunuz, sana ceza veriyorum ve seni kadınlar izlayecek diyorlar. Daha ne kadar aşağılayabilirsiniz kadınları? Galatasaray taraftarı çok uzun süre centilmence davranarak, stadımızın kapanmasını engelledi. Rize maçında, ne olduğu belli olmayan ve kimsenin duymadığı ve TFF yetkililerin duyduğunu iddia ettiği ve Rizeli yöneticilerin bile duymadığı bir şey yüzünden ceza aldık. F.Bahçe maçında da böyle bir şey olacağı tahmin ediliyordu ki, G.Saray ceza alsın. Ben bu federasyonun aldığı hiçbir kararı benimsemiyorum, hiçbir karara saygı duymuyorum. Federasyondan memnun olan belki bir tane takım vardır. Federasyon başkanının bir an önce o koltuğu, bu işi ciddi bir şekilde yapabilecek birine bırakması lazım."

ERKEN SEÇİM OLACAK MI?

"Mali genel kurulda başkan bir beyanatta bulundu ve, seçimin olmasını istiyorsanız bu konuyu gündeme getirin dedi. Buna genel kurul karar versin dedi. Bu konuda değişik fikirler vardı. Başkan ben erken seçime gitme hakkımı kullandım dedi. Siz seçimin erken olmasını istiyorsanız, buyurun tartışın dedi. Kurul tartışmama kararı aldı."

Goal.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir