"Madem İlginiz Yok Neden Feveran Ediyorsunuz?"

-

"Madem İlginiz Yok Neden Feveran Ediyorsunuz?"

"Madem İlginiz Yok Neden Feveran Ediyorsunuz?"

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ‘Yasa dışı dinlemelerle uzaktan yakından ilgimiz yok’ açıklaması yapan Gülen Cemaati’nin kendi eylemleriyle bunu yalanladığını söyledi.  22 Temmuz operasyonunu hatırlatan Bozdağ,  ”Soruşturma yürürken eylem yapanlara, adliyeyi basanlara baktığınızda, adliyenin önünde ve çevresinde oturanlara baktığınızda, gazetelerde, televizyonlarda bu hadiseye yaklaşımlara baktığınızda, bu söylediklerinin büyük bir yalan olduğunu ortaya koymuşlardır” dedi.

Memleketi Yozgat’ta partililer ve vatandaşlarla bayramlaşan Bekir Bozdağ, gazetecilerin polislere yönelik paralel yapı operasyonu ile ilgili sorularını yanıtladı. Bazı kanalların, bazı gazetelerin, bazı çevrelerin, siyasilerin, soruşturmayı, soruşturanları itibarsızlaştırmak için büyük bir karatma ve çarpıtma operasyonu içerisinde olduğunu söyleyen Bozdağ, “Adli kollukta görevli olan polis memurunu günlerdir MİT mensubu olarak takdim ediyorlar. Pek çok hadiseyi maalesef çarpıtarak kamuoyuna takdim ediyorlar” diye konuştu.

Bozdağ şöyle devam etti:

“Ben buradan çarpıtan, karartan, başkalaştıran, algı yaratan herkese sesleniyorum. Türkiye bir hukuk devletidir, herkes hukuka güvenmeli ve hukukun sağlıklı işlemesine yardımcı olmalıdır. Bugüne kadar Türkiye’de kamu oyunda paralele yapı olarak nitelendirilen ‘işte cemaat bu dinlemelerle bizim uzaktan yakından hiçbir ilgimiz yok’ açıklamaları yaptı. Hatta ‘Bunlar kimse çıkarın, biz onlara karşı gerekeni yapalım’ diyen açıklamalar oldu. ‘Olup bitenlerin bizimle hiçbir irtibatı ve bağı yok. Biz bunların hepsini kınıyoruz’ diye açıklamaları var. Ama bu söylediklerinin büyük bir yalan olduğunu kendi eylemleriyle ortaya koymuşlardır. Madem sizinle bir alakası yok, sizinle bir irtibatı ve bağı yok, bu devam eden soruşturma nedeniyle sanki bu işi doğrudan yapmış gibi böylesine feveran etmenin anlamı nedir. Onu anlamakta zorlanıyoruz. Onun için soruşturmanın sağlıklı yürümesi son derece önemli, soruşturmayı millet de takip ediyor, herkes takip ediyor. Biz soruşturmanın sağlıklı yürümesi gerektiğini, herkesin soruşturmanın sağlıklı yürümesine yardımcı olması gerektiğini ifade ediyoruz.”

Soruşturmanın, her türlü dışarıdan etkilere rağmen kendi mecraısında yürüyeceğini ifade eden Bozdağ, şunları söyledi:

“Türkiye’de bu güne kadar açılmış hiçbir soruşturma, bir adli kararla neticelenmedikçe ortadan kalkmamıştır. Gerek takipsizlik kararı olabilir, gerek iddianame düzenleme kararı olabilir, gerek berat kararı olur, gerek ceza kararı olur. Ama başlamış bir adli süreç mutlaka bir karar ile sonlanmak durumdadır. Onun için adliye basmanın veya televizyonlarda konuyu çarpıtmanın, veya siyasi baskılar kurmanın Türkiye’de bu güne kadar devam eden hiçbir soruşturmayı etkilemediğini bu işleri yapanlar yakinen bilirler. Soruşturmaları sona erdirecek şey; hukukun içinde yürümesi ve adli bir kararla nihayete erdirilmesidir. Onun dışında herhangi bir baskının, devam eden bir soruşturmayı sona erdirmesi Türkiye’de bugüne kadar mümkün olmamıştır, bundan sonra da mümkün olmaz.”

ZETE

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir