“Linç Edilmekten Korkana 3 Yıl Hapis”

 > -

“Linç Edilmekten Korkana 3 Yıl Hapis”

“Linç Edilmekten Korkana 3 Yıl Hapis”

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, 2006 yılında Trabzon’da linç edilmek istenen, polis tarafından kapatıldıkları çay ocağından çıkmamak için direnen TAYAD üyeleri hakkında açılan davada, tartışma yaratacak bir tebliğnameye imza attı. Tebliğnamede, yerel mahkemenin korku ve endişe nedeniyle polise direndikleri gerekçesiyle verdiği beraat kararının bozulması istendi

2006 yılında F tipi cezaevlerini protesto etmek isteyen TAYAD üyesi bir grup, Trabzon Atatürk meydanında bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklaması ardından slogan atan TAYAD üyelerine parkta oturan vatandaşlar müdahale ederek, gurubun etrafını sardı. Sözlü sataşma daha sonra linç girişimine dönüştü. Yaklaşık 500 kişi, masa ve sandalyeleri ayaklarını kırarak TAYAD’lılara saldırdı. Olaya müdahale eden polis, eylemcileri tuvalete sokarak korumaya çalıştı.

Karakola gitmediler

Polisler daha sonra TAYAD’lılar ifadeleri alınmak üzere karakola götürmek istedi. Ancak bu sırada gruptakiler “can güvenlikleri bulunmadığı” gerekesiyle bulundukları yerden çıkmak istemedi. Bu sırada polis ile göstericiler arasında ufak çaplı bir arbede yaşandı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

PolisYargıtayçay
Görüş Bildir