'Kuma' Olmayı Reddeden Kadını Uçurumdan Atıp Başını Taşla Ezerek Öldürdü

 > 
178PAYLAŞIM

Adana'nın Pozantı ilçesinde evli bir kişi, kumalığı kabul etmeyen kadını önce uçurumdan attı, ardından başını taşla ezerek öldürdü. Katil zanlısı Suriye'ye kaçmak isterken yakalandı.

İHA'nın verdiği bilgiye göre, Şanlıurfa'da yaşayan ve evli olan O.Ç., 23 yaşındaki Zeliha Armağan'la dini nikah ile evlenmek istedi.

'Kuma' olmayı kabul etmeyen Zeliha Armağan, İzmir'e akrabalarının yanına kaçtı. Bu durumu öğrenen O.Ç. ise kayınbabası H.Ç. ile İzmir'e giderek genç kadını evlenmek için iknaya çalıştı. 

Kayınbaba ile O.Ç. genç kadını alıp otomobil ile Şanlıurfa'ya gitmek üzere yola çıktı.

Yol boyunca Armağan'ı ikna etmeye çalışan O.Ç., Adana'nın Pozantı ilçesinde Vali Çeşmesi mevkisinde otomobili durdurdu ve genç kadını uçurumdan aşağı attı.

Zeliha Armağan'ın yanına gidip ölüp ölmediğini kontrol eden O.Ç. genç kadının başını taşla ezerek öldürdü. 

Cinayeti akrabası ihaber etti

Bir süre sonra M.Ç. isimli bir kişi Şanlıurfa'da polis merkezine giderek akrabası O.Ç.'nin Zeliha Armağan'ı öldürdüğü ihbarını yaptı. 

M.Ç.'nin verdiği adreste ve O.Ç.'nin otomobilinin Plaka Tanıma Sistemi kayıtlarından yapılan aramalarda Armağan'ın cansız bedeni bulundu.

Adana polisi kısa sürede zanlıların Şanlıurfa'da olduğunu ve Suriye'ye kaçma planı yaptıklarını saptadı. Polis daha sonra da iki zanlıyı yakaladı.

Türkiye'de kadın cinayetleri durdurlamıyor

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun verilerine göre sadece 2019 yılında 474 kadın erkekler tarafından öldürüldü.

2020'nin ilk ayında öldürülen kadın sayısı ise 27 olurken 7 kadın da şüpheli şekilde ölü bulundu.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir