‘Komşu Komşunun Külüne Muhtaçtır’ Sözünün Hakkını Vererek Kalbinizi Isıtacak 13 Kişi

111PAYLAŞIM

Kıskanmadık desek yalan olur.😅

1. "Komşum ortak kullandığımız asansörün yanına sürekli kullanmadığı eşyalarını koyuyor ve ihtiyacı olanlar oradan alıyor." 😍

2. “Üst kattaki komşumun çocuğu piyano çalmaya başladı...

Nedense her gün düzenli olarak saat akşam 9’dan sonra çalmaya başlıyor. Bir keresinde, çok kötü bir gün geçirmişim ve eve geldim. Saatlerce aralıksız korkunç sesler geldi. Ben de kendi kendime söyleniyorum: ‘Bir insan bu kadar mı yeteneksiz olur ya? Sen Beethoven mısın? Nolur şu çocuğa eziyet etmeyin artık!’ diye. Bir anda bir sessizlik oldu. O günden beri de hiç piyano sesi gelmedi.”

3. "Yeni taşındığım evin ön bahçesini biçmek için çıktığımda komşum oradaydı ve bana 'yeni taşınan herkes için bir kereliğe mahsus bunu yaptığını' söyledi."

4. "Komşuma köpeğim korktuğu için duvara vurmamasını rica ettiğimde, köpeğim havladığı için duvara vurduğunu söylemişti."

5. "2 yaşındaki oğlum camdan sürekli komşumuzun bowling toplarından yaptığı tırtılı izlediğini görünce komşumuz, bunu bizim bahçemize koymuştu." 😍

6. "Komşumuz apartmanın koridorlarını bu tarz posterlerle dekore ediyor."

7. "Banyodan gelen seslerle uyandım. Anladığım kadarıyla komşum apartmanı bir ilaç dolabına çevirmenin peşinde!"

8. "İşten eve döndüğümde eşim, rüzgardan dolayı çamaşırlarımın alt kattaki komşumuzun balkonuna düştüğünü söyledi ve bana 'O kadın bunların senin boxerın olduğunu nereden biliyor?' diye sordu..."

9. "Anneannemin bir komşusu sanatçıymış. Ne zaman onu ziyarete gitsem sanki bir peri masalına giriyormuş gibi hissediyorum..."

10. "Komşunuzun köpeği sizinle arkadaş olmak istediğinde..."

11. "Evde yapacak bir şey kalmayınca, annem apartmanımızı bu şekilde yeniden dekore etti. Komşularımız ise ona sürekli hediyeler alıyorlar."

12. "Küçüklüğümden beri komşumuzun anahtarı bizde, bizim anahtarımızda onda acil bir durum olursa diye durur. Anahtarımızı verdiğimiz günden beri buzdolabında peynir, masanın üstünde meyveler buluyoruz...

Komşumuza 'Sen mi koydun?' dediğimizde de 'Belki evde gizlice yaşan bir evsiz vardır.' diye bir yanıt alıyoruz. Hala iyi insanlar var."

13. "70 yaşındaki bu komşumuz her gün bütün blok boyunca olan evlerin yolunu açıyor."

Peki sizin komşularınızla ilişkileriniz nasıl? Yorumlarda buluşalım...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozzy_oz

Dedeye sahip çıkalım komşumuz bizim oluyo da Komşumuz oluyo 😁😂😂

birinci-tekil-birey

Yazları balkonda klarnet üflerim. Komşulardan istek gelir. Bazen de alt komşu böyle olmaz deyip ya beni çağırır ya da şişeyi kapıp kendileri bize gelir....

birol-karakoc

bizim komşular da selam vermez

yeldas

istanbula ilk taşındığımızda oturduğumuz apartmanda ev sahibimiz ve ailesi yaşardı, sadece 4 kiracıydık. anahtarlarımız kapının dışında olurdu. annemin deli gibi temizlik yaptığı bi gün, ev sahibimiz kızıyla beraber kapıyı açıp eve girdi, elinde çaydanlık, kızın elinde bardakların olduğu tepsi. "bizim kapı açık, hadi bi koşu sen de git masanın üstünden kurabiye tabağını al gel" dedi. annem o gün çok iş yaptı diye, bi çay içelim kadın da dinlensin, demiş. büyük kızı da akşam yemeği için bişeyler getirmişti, abla sen çok yoruldun yemekle falan uğraşma, diye. 11 yıl tüm evler benim evimmiş gibi yaşadım o binada. hala görüşüyoruz hepsiyle.

kbrabhcci

#5 MÜKEMMEL <3

Görüş Bildir