"Kocanızı Nasıl Öldürürsünüz?" İsimli Bir Kitap Yazdıktan Sonra Kocasını Öldürdüğü İçin Tutuklanan Kadın

11PAYLAŞIM

ABD'denin Oregon eyaletinde bir kadın, "Kocanızı Nasıl Öldürsünüz" isimli makalesini yayınladıktan birkaç sene sonra, geçen hafta kocasını öldürmek suçundan tutuklandı. Sizler için Unilad'dan derlediğimiz haberimizin devamı için içeriğimize buyurun...

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/crime/author-of...

Oregon'da yaşayan 68 yaşındaki roman yazarı Nancy Crampton Brophy, 27 yıllık kocası olan 63 yaşındaki Daniel Brophy'i öldürmek suçundan tutuklandı.

Daniel, Oregon Culinary Institute'da hocalık yapıyordu. Ölü bedeni öğrencileri tarafından okulun mutfağında bulundu. Öğrenciler, hocalar ve meslektaşları ölümünden sonra iki gün boyunca mum yakarak beklediler.

Nancy eşi öldükten sonra Facebook sayfasında böyle bir paylaşım yapmıştı:

"Benim Facebook arkadaşlarım ve ailem, ilgilenenlere üzücü haberlerim var. Kocam ve en iyi arkadaşım, Chef Dan Brophy dün sabah öldürüldü. Kendini bana yakın hisseden ve benimle bu durumu paylaşmak için arayan herkese, haklısınız ama şu an her şeyi anlamlandırmaya çalışıyorum. 4 Haziran'da saat 7'de, pazartesi günü Oregon Culinary Institute'da mum ışı nöbeti olacaktır. Bütün iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum, şaşkına dönmüş durumdayım. Ben normale dönene kadar, bir süre telefonla görüşemeyeceğim..."

Yazdığı makalede Nancy, bir kadının neden kocasını öldürmek isteyebileceğinden bahsediyor. Bu sebeplerin içerisinde taciz, hırs ve sadakatsizlik de var...

"Kocanızı Nasıl Öldürürsünüz" isimli kitabında şöyle söylüyor: "Romantik ve kararsız bir yazar olarak, vaktimin büyük bir kısmını bir cinayeti ve doğal olarak ardındaki polis sürecini düşünerek geçirdim. Ve işlenen cinayet beni özgür kılacaksa, zamanımı hapishanede geçirmek istemediğime karar verdim. Boşanmak pahalı ve bütün mal varlığınızın gerçekten bölünmesini istiyor musunuz? Ya da para için evlenmişseniz, boşanınca ne anlamı kalacak? Polisler kesinlikle aptal değiller, ilk bakacakları yer siz olacaksınız. Bu yüzden organize, acımasız ve çok zeki olmak zorundasınız. Eskiden kocalar yolcu gemilerinde kaybolabiliyorlardı. Sizinki neden olmasın?"

Nancy, içerisinde "Yanlış Koca", "Yanlış Polis", "Yanlış Aşık" ve "Yanlış Kahraman" gibi kısımlar olan "Yanlışlıklar Serisi" kitabının yazarı.

Komşularının ifadelerine göre Nancy kocasının ölümünden sonra asla telaşlı gözükmüyordu, polisler kendisini tutukladığında bile sakinliğini korudu. 

Brophy, bu ayın sonunda tekrar mahkeme karşısına çıkacak...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kusburnu

Yanlış Fikir

Gizli Kullanıcı

ne uğraşıyosun yok öldürcemde plan yapıcam bilmem ne kısa yoldan boşan olsun bitsin

menemen

hayran mı olsam yoksa bu yaptıgının aslıda erkeğe karşı şiddet oldugunu kabul edip kınasam mı cevap ikisi de soğukkanlılığı takdire şayan ama bosansaydın be ablacım

pinear

Pahalı diyor boşanma işlemleri.

se.de

Kitabı çıkardığı gün kaçacaktı o koca...

pinear

Kitaptan önce öldürmüş anlaşılan nasıl kaçabilir ?

Görüş Bildir