Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Kobani'de IŞİD'in İlerleyişi Yavaşladı'

 > -

'Kobani'de Işid'in İlerleyişi Yavaşladı'

Kobani ve çevresine dünden beri 21 hava bombardımanı gerçekleştirdiğini açıklayan ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, IŞİD'in ilerleyişi yavaşlasa da cephede durumun değişken olduğunu belirtti.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), son 24 saatte Kobani çevresindeki IŞİD hedeflerine 21 hava saldırısı düzenlendiğini açıkladı. Açıklamada koalisyon güçlerinin gerçekleştirdiği hava saldırılarının IŞİD'in Kobani çevresindeki ilerleyişini yavaşlattığını ancak sahadaki durumun 'değişken' olduğu belirtildi. CENTCOM, IŞİD güçlerinin alan kazanmaya çalıştığını buna karşılık Kürt güçlerinin mevzilerini tutmaya devam ettiğini vurguladı.

CENTCOM'un 21 hava operasyonunun ayrıntıları şu şekilde:

Kobani çevresindeki 21 hava saldırısı sonucu IŞİD'e ait iki muharebeye hazırlanma alanı imha edildi, bir diğeri zarar gördü; IŞİD'in elindeki bir bina imha edildi, diğer iki bina zarar gördü; IŞİD'in elindeki üç kamp zarar gördü; bir kamyon, bir silahlı araç ve bir araç yok edildi. Hava saldırıları ayrıca IŞİD'e ait 7 muharebeye hazırlık alanını, iki havan mevzisini, üç binayı ve bir mühimmat deposunu hedef aldı. İlk belirlemelere göre bu saldırılar başarılı bir şekilde hedeflerini buldu.

Kaynak: CENTCOM

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriIŞİD
Görüş Bildir