Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Kız ve Erkek Yan Yana Oturamaz' Diyen Okul Müdürü Açığa Alındı

 > -

Mersin'de geçtiğimiz cuma günü yaptığı toplantıda 'Kız ve erkek öğrenciler yan yana oturamaz' kararı aldığını açıklayan ortaokul müdürü Hüseyin Aygül, başlatılan incelemenin ardından açığa alındı.

Mersin merkezdeki 23 derslikli, bin 90 öğrencinin eğitim gördüğü İleri Ortaokulu Müdürü Hasan Hüseyin Aygül, geçen cuma günü 62 öğretmenle yaptığı kurul toplantısı sonucunda iddiaya göre, 'Kız ve erkek öğrencilerin yan yana oturtulmayacak' kararı aldı. 

Müdürün bu kararı toplantıda şok etkisi yaratırken, bazı veli ve öğretmenler sosyal medya aracılığı ile karara tepki gösterdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü: 'Bu yasağın uygulanması söz konusu olamaz'

Doğan Haber Ajansı'nın haberine göre gelişmeler üzerine bu sabah erken saatlerde okula giden Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Şimşek, Müdür Hasan Hüseyin Aygül ve tüm öğretmenlerin katılımı ile toplantı yaptı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şimşek, 'Kız ve erkek öğrenciler yan yana oturmayacak' yasağının uygulamasının söz konusu olamayacağını toplantıda açıkladı.

Okul Müdürü Hasan Hüseyin Aygül ise odasına giden gazetecilerin sorularına, "Yetkim yok, basına bilgi veremiyorum. Eski uygulama devam ediyor" yanıtını verdi.

Aynı okulda iki kızı öğrenim gören Okul Aile Birliği Başkanı Zeynep Açıkoğlu, uygulamanın eskiden olduğu gibi devam ettiğini söyledi. Açıkoğlu şu bilgiyi verdi:

'Bu çağ dışı uygulamadan dönülmesi son derece olumlu'

"Sabah veliler geldiğinde bazı öğretmenlerle tartışma yaşandı. Bazı öğretmenler müdür beyin arkasında olduğunu söyledi. Sonra Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürü geldi, böyle bir uygulamanın olmayacağını söyledi. 'Eğitim eski sistemle devam edecek' diyerek bizi rahatlattı. Bu çağ dışı uygulamadan dönülmesi son derece olumlu oldu." 

Öte yandan sabah erken saatlerde okula gelenler bahçe duvarlarına konu ile ilgili tepki sloganları yazdı. 

Bu sloganlar daha sonra boya ile kapatıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü: 'Valimizin talimatıyla inceleme başlatıldı'

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ise, "Müdür bey öğretmenlerle yaptığı toplantıda maksadını aşan cümleler kullanmış. Kız ve erkek öğrencilerin yan yana oturtulmaması yönündeki ifadeleri kabul edilemez. Sayın Valimizin talimatıyla müdür hakkında inceleme başlatıldı" demişti.

Müfettişlerin raporuyla açığa alındı

Valilik emri ile başlatılan inceleme, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişler aracılığıyla derinleştirildi. Aygül, müfettişlerin raporuyla açığa alındı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir