‘Kız Kardeşlik Yürüyüşü’nde Yaptığı Konuşma Madonna'nın Başını CIA ile Belaya Soktu

101PAYLAŞIM

ABD, Obama'nın Beyaz Sarayı Trump'a bırakmasının ardından birçok protesto yürüyüşüne ve toplumsal olaya şahit olmaya devam ediyor. Dün Washington'da dev bir katılımla gerçekleştirilen ‘Kadınlar Yürüyüşü’ne de Madonna dahil pek çok ünlü isim katılmıştı. Sahnede konuşma yapan Madonna, muhafazakar başkan Trump'a olan karşı görüşünü sert dille anlatınca ve daha önceleri 'Beyaz Sarayı bombalamayı bile aklına getirdiğini' söyleyince, gizli servis CIA sanatçı hakkında soruşturma başlatacağını açıkladı.

Yarım milyona yakına katılımcıyla gerçekleşen #WomensMarch'ı sizlere şu haberle sunmuştuk.

Şehirlerin Sokaklarını Çınlatan, Sınır Tanımayan Kız Kardeşlik Yürüyüşü #WomensMarch - onedio.com
Şehirlerin Sokaklarını Çınlatan, Sınır Tanımayan Kız Kardeşlik Yürüyüşü #WomensMarch - onedio.com

Madonna da bu kadın haklarını savunan büyük protesto yürüyüşünün bir katılımcısıydı ve kurulan sahneden bir konuşma yapmıştı.

Unilad'in haberine göre Madonna yaptığı konuşma sırasında, önce seçim sonuçlarına olan kızgınlığını dile getirdi, daha sonra Beyaz Sarayı havaya uçurmanın bile aklından geçtiğini ama bunun hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini ekledi. 

Düşüncelerini şöyle dile getirmişti efsane yıldız; 

"Sinirliyim. Evet, çileden çıktım. Evet, Beyaz Sarayı havaya uçurma konusunda oldukça çokça düşündüm. Ama biliyorum ki bu hiçbir şeyi değiştirmeyecek. 

Umutsuzluğa kapılamayız. Şair W. H. Auden'in bir İkinci Dünya Savaşı akşamında yazdığı gibi, "Birbirimizi sevmeli ya da ölmeliyiz."

Ben sevgiyi seçiyorum. Benimle misiniz?"

Cher ile birlikte kadın dayanışmasına destek veren ikon yıldızın sözleri bir kesimi elbette kızdıracaktı.

Ama Amerikan istihbaratı CIA'in olaya bu denli ciddiyetle yaklaşması oldukça beklenmedik bir gelişme oldu.

Yürüyüşün ertesi günü gizli servis Madonna'nın sözlerinin 'farkında' olduğunu ve bunlara karşı bir soruşturma açacağını açıkladı.

C.I.A sanatçı hakkındaki son kararın ABD Adalet Bakanlığı tarafından verileceğini de açıklamaya ekledi.

Her ne olursa olsun, Madonna'nın bu ilham verici konuşması sayısı 500.000'i bulan katılımcılar arasında alkışlar ve sevinç çığlıkları ile karşılanmıştı.

Madonna, seyircilere sorarak sözlerine devam etti; 

"Dünyayı sarsmaya hazır mısınız? Sevginin devrimi, başkaldırısı, biz kadınlar olarak bu yeni zorbalık dönemini kabul etmeye itirazımız hoşgeldin! Bu süreçte sadece kadınlar değil bütün ötekileştirilen insanlar tehlikede.

Eşsiz bir şekilde farklı olmanın gerçekten bir suç olarak görülebileceği bir yerde... 

Bizi uyandırması için bu lanet olası karanlık anların gelmesi gerekiyormuş demek ki...

Öyle bir durumdu ki sanki hepimiz bir rahatlık hissine kapılmış, adaletindevam edeceğimi ve sonunda iyinin kazanacağı yanılgısına düşmüşüz. Ama bu seçimi 'iyi olan' kazanmadı, ama sonunda iyi olan kazanacak."

Bizi uyandırması için bu lanet olası karanlık anların gelmesi gerekiyormuş demek ki...

Sahneyi başka ünlüler de almıştı fakat Madonna'nın konuşması Trump yanlısı kesimi harekete geçirdi ve Piers Morgan, Newt Gingrich gibi isimler kadının tutuklanması için açık çağrıda bulundu.

İddialara ve tepkilere İnstagram hesabı üzerinden çok güzel bir yanıt veren Madonna, 'Sevgiyi seçtim!' başlığı ile konuşmasının çarpıtıldığını anlattı.

Şiddet yanlısı ya da şiddeti teşvik eden bir insan olmadığını tekrar belirtti ve ekledi; 

"Sözlerime bir sevgi devrimi yapmak istediğimle başladım ve kadınlara ve ötekileştirilen insanlara umutsuzluğa kapılmamalarını söyledim. Benzetme yaptım, iki yönden bahsettim, birisi şiddet yönü diğeri ise sevginin tarafı. Çözümün siddet ile değil sevgi ile olacağını söyledim. En sonunda da sevgiyi seçtiğimi anlattım."

Yaptığı konuşmaya bu açıklığı getiren mücadeleci kadının takipçileri ve sevenleri durumdan memnun çünkü o ayaklarını sağlam basıyor. Hakkında ise herhangi bir yasal süreç henüz başlatılmış değil.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yori

nedense hıç semımı gelmıyor bu kadının kendine bile sayqısı yok ki trump eleşdiriyor

andy

tormund

yani amacı kadın hakları felan değil belli zaten ama hilaryye çıplak oy atıcam ona oy atanlara oral seks yapıcam diyen biri nasıl oluyo da bu kadar kadının karşısına çıkabiliyor

koala-neco

Gözünü seveyim teyze girmişsin 80 yaşına halen götünü göbeğini açarak prim kasıyorsun , hertürlü dejenere hareket senin sahne şovlarında mevcut, bunlarla, burgerden beyni eriyip götü büyümüş gerizekalı amerikan toplumuna vermek istediğin mesaj nedir acaba ? milletin, hertürlü fetiş öğesiyle beynini boşaltın ondan sonra "neden trump'ı seçtin aptal mısın!!" aptal olmasa seni dinlemez zaten :) boşver teyzem muhalefeti sen de iktidar götü yalayan yandaş sanatçılar gibi ver konserini al paranı etliye sütlüye karışma , azcık CECELİ'den örnek al ^_^

hope

Madonna'da illuminati'den sıkıntı yok..

Görüş Bildir