Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'Katil' Suçlamasını Yargıya Taşıyor

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

'Kılıçdaroğlu Hesabını Verecek'

'Kılıçdaroğlu Hesabını Verecek'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

"Hesabını Yargıya Verecek"

"Hesabını Yargıya Verecek"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisini Esad'a benzetmesine tepki gösterdi. Erdoğan, şunları söyledi:

"ABD'de ülkemin menfaatleri ile alakalı bir ziyeretin içindeyim. Ana muhalefet partisi Türkiye Cumhuriyet Başbakanı ile ilgili akla hayale gelmeyecek açıklamaları yapacak zihniyetin içinde. Süreçle ilgili konuyu avukatlarıma havale ettim. Türkiye Cumhuriyet Başbakanı'na kimsenin katil deme cüretini göstermesine müsaade edemeyiz. Bunu temizleyecek olan tek yer vardır. O da yargıdır. Yargıda hesabını kendisi muhakkak verecektir. Meydanlarda ben aldığım edep sebebiyle aynı dille konuşmam. O dili bilen bir kültüre sahibim ama ben o seviyeye düşmem. 76 milyonun başbakanıyım. CHP'ye gönül vermiş vatandaşlarım da rahatsızdır. Bunu da görüyoruz. "

Haberin Tamamı İçin:

Kılıçdaroğlu'nun 'Katil' Sözüne Cevap Verdi

Kılıçdaroğlu'nun 'Katil' Sözüne Cevap Verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de Brookings Enstitüsü’nde yaptığı konuşmanın ardından çıkışta Türk basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Brüksel'de kendisiyle ilgili sözlerine ilişkin, konuyu avukatlarına havale ettiğini söyledi. Erdoğan, Esad’la kıyaslama polemiğiyle ilgili olarak “(Kılıçdaroğlu’nun) bana katil demesine asla müsaade etmem, o seviyeye de düşmem. Konuyu avukatlarıma havale ettim. Yargıda hesabını kendisi verecektir” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'Katil' Suçlamasını Yargıya Taşıyor

Başbakan Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Brüksel'de kendisiyle ilgili sözlerini yargıya taşıyacağını açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'de Brookings Enstitüsü'nde yaptığı konuşmanın ardından çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Brüksel'de kendisiyle ilgili sözlerine ilişkin, konuyu avukatlarına havale ettiğini söyledi.

Erdoğan, Esad'la kıyaslama polemiğiyle ilgili olarak “(Kılıçdaroğlu'nun) bana katil demesine asla müsaade etmem. Yetiştiğim kültür nedeniyle o dille cevap vermeyi de bilirim ama o seviyeye de düşmem. Konuyu avukatlarıma havale ettim. Yargıda hesabını kendisi verecektir" dedi.

Suriye'deki gelişmelerle ilgili bir soru üzerine Erdoğan, “Sürecin uzaması halinde Esad'ın zaman kazanma arzusu yerine gelir" dedi. Erdoğan ABD dönüşü başta Rusya olmak üzere bölge ülkelerine gideceğini belirterek, "ABD dönüşü yeni planlamam bölge ülkelerini ziyarettir. Başta Rusya olmak üzere diğer Körfez ülkelerini ziyaret etmek suretiyle buralarda da oluşan şu havayı kendileriyle değerlendirelim istiyorum" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBaşbakanBeşer EsadCumhuriyet Halk PartisiKatilKemal KılıçdaroğluRecep Tayyip ErdoğanRusyaSuriye
Görüş Bildir