Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Keşke O Filmde Oynamasaydım" Diyen 19 Ünlü Oyuncu

 > 
123PAYLAŞIM

Yaptığından pişman olan 19 ünlü oyuncu...

Kariyer basamaklarını tırmanırken pek çok projede çalıştılar. Ama bazı filmlerde rol almak onlara göre büyük hataydı. Brad Pitt, Nicole Kidman, Ben Affleck, Halle Berry, Will Smith ve daha birçok oyuncu, kariyerlerinin en kötü projelerini anlattı. İşte ünlülerin rol aldıkları filmlerle ilgili itirafları!

1. Brad Pitt

Pişmanlık Duyduğu FilmSessiz Düşman (The Devil's Own) (1997)

Brad Pitt, günümüzde sinemada ses getiren pek çok yapımda yer alıyor. Yine de kariyerinin ilk basamaklarını çıkarken pek de hoşnut olmadığı projelerde de yer aldı. Sessiz Düşman da bunlardan biri. Her ne kadar çok konuşulan bir film olsa da Brad Pitt Sessiz Düşman'ı bir felaket olarak değerlendiriyor: "Film oldukça sorumsuzca yapılmış bir çalışmanın ürünüydü. Bu kadar kötü yönetilen (buna yönetmek denirse tabii) bir film olduğuna inanmak gerçekten zor!"

2. Megan Fox

Pişmanlık Duyduğu Filmler:

  • Transformers (2007) 

  • Transformers: Yenilenlerin İntikamı (Transformers: Revenge of the Fallen) (2009)

Megan Fox Michael Bay'in çektiği serinin ilk filmi Transformers (2007) için şöyle demiş: "Tek kelimeyle korkunçtum. İnandırıcı ya da gerçekçi değilim. Filmin kötü olduğunu söylemiyorum ama yaptığım şeyden de gurur duymuyorum. Aslında deneyimli olmadığın sürece bir Michael Bay filminde oynamak için oyunculuğu bilmek şart değil."

3. Will Smith

Pişmanlık Duyduğu Film: Vahşi Vahşi Batı (Wild Wild West) (1999)

Başrolü oynadığı Hancock (2008) filmine yöneltilen eleştirilere karşılık Will Smith ilginç bir yöntem uygulayarak şöyle demiş: "Vahşi Vahşi Batı filmini de düşünürsek gördüğünüz en kötü film bu değil." Daha sonra da filmle ilgili olarak "Bir hata yaptım ama Vahşi Vahşi Batı gerçekten daha iyi bir film olabilirdi." diye de eklemiş.

4. Sylvester Stallone

Pişmanlık Duyduğu FilmDur! Yoksa Annem Ateş Edecek (Stop! Or My Mom Will Shoot) (1992)

Kariyerinde birkaç kötü filmde yer aldığını belirten Sylvester Stallone altını çizerek "Dur! Yoksa Annem Ateş Edeceken kötüsüydü. Eğer birine işlediği cinayeti itiraf ettirmek istiyorsanız filmi 15 dakika izletmeniz yeterli!" Ünlü oyuncu daha da ileri giderek "Uzaylıların olduğu birkaç yapım da dahil, güneş sistemi çapında en kötü filmlerden biri!" diyor.

5. Arnold Schwarzenegger

Pişmanlık Duyduğu FilmRed Sonja (1985)

Arnold Schwarzenegger pek çok vasat filmde oynadığını gizlemiyor. Ancak Red Sonja filmini kariyerindeki en utanç verici yapım olarak değerlendiriyor: "Şimdiye kadar yaptığım en kötü filmdi. Öyle ki çocuklarım yaramazlık yaptığında onları yataklarına gitmelerini yoksa filmi on kez izleteceğimi söylüyorum."

6. Charlize Theron

Pişmanlık Duyduğu FilmSoygun (Reindeer Games) (2000)

Charlize Theron da kariyerinde bazı hatalar yaptığını kabul edenlerden. Güzel oyuncu özellikle Soygun filminden bahsederken şunları söylüyor: "Film gerçekten ama gerçekten çok kötüydü. Ama en azından John Frankenheimer ile çalışma olanağı buldum ki rolü kabul etmemin tek sebebi oydu."

7. Ben Affleck

Pişmanlık Duyduğu Filmler:

  • Korkusuz (Daredevil) (2003) 

  • Zor Aşk (Gigli) (2003)

Ben Affleck , Korkusuz için "şimdiye kadar nefret ettiğim tek film" diyor. Bu yüzden Batman rolüne seçilmesiyle ilgili şunu söylüyor: "İnternette bunun yaygın şekilde reddedildiğinin farkındayım ama eğer Batman vs Superman (2016) filminin yeni bir Korkusuz vakası olacağını düşünsem zaten rolü kabul etmezdim, buna en başta kendim karşı çıkardım!" Affleck, Zor Aşk için de şunları söylüyor: "İnsanlar 2003'ü, Jennifer Lopez, Zor Aşk ve bütün diğer saçmalıklarla birlikte başarısızlık yılım olarak değerlendiriyor ve onları çok iyi anlıyorum."

8. Halle Berry

Pişmanlık Duyduğu FilmKedi Kadın (Catwoman) (2003)
Halle Berry, büyük bir başarısızlık olan Kedi Kadın filmindeki rolüyle En Kötü Kadın Oyuncu dalında Altın Ahududu ödülüne layık görülmüştü. Berry, törene katılıp ödülünü alırken de şöyle bir konuşma yaptı: "Öncelikle beni bu lanet filme dahil ettiği için Warner Bros.'a teşekkür ederim, tam da böyle bir filme ihtiyacım vardı! Kariyerimde en tepedeyken bu film beni en aşağıya çekti."

9. George Clooney

Pişmanlık Duyduğu FilmBatman ve Robin (Batman & Robin) (1997)

George Clooney ise Batman ve Robin filmi hakkında şöyle söylüyor: "Gerçekten iyi iş çıkarılması zor bir filmdi ama arkamı dönüp baktığımda 'Vay canına, felaket bir işti ve ben berbat oynadım' demesi kolay geliyor."

10. Katherine Heigl

Pişmanlık Duyduğu Film: Kaza Kurşunu (Knocked Up)aza Kurşunu (2007)
Kaza Kurşunu, olumlu eleştiriler alan başarılı bulunmasına rağmen Katherine Heigl sonuçtan pek de memnun olmamış: "Filmin tarzı biraz cinsiyetçi. Kadınları nobran, espri anlayışından yoksun ve öfkeli olarak tanımlarken erkekleri çok tatlı, şapşal ve çok eğlenceli gösteriyor."

11. Shia LaBeouf

Pişmanlık Duyduğu Filmler:

  • Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull) (2008) 

  • Transformers Yenilenlerin İntikamı (Transformers: Revenge of the Fallen) (2009)

Shia LaBeouf her ne kadar potansiyeli yüksek bir aktörse de, dikbaşlılığı ve agresif tavırları kariyerini biraz zora sokmuştur. Steven Spielberg'ün yönettiği Indiana Jones ve Kristal Kafatası Krallığı filmi için: "Kendimi çok kısıtlanmış hissettim. Yaptığımızla seyirciyi zorla masumiyete ikna etmeye çalışır gibiydik ama bu onların istediği bir şey değildi." diyor. Konu Transformers: Yenilenlerin İntikamı filmine gelince de ünlü oyuncu şunları söylüyor: "Yaptığımız işten hiç etkilenmedim. Güzel aksiyon sahneleri vardı ama onun dışında duygudan yoksun, robotların dövüşünden ibaret bir filmdi."

12. Mark Wahlberg

Pişmanlık Duyduğu Film: Mistik Olay (The Happening)(2008)

Mark Wahlberg arkadaşlarıyla yemek yerken konu kötü filmlere gelince Mistik Olay ile ilgili şöyle bir itirafta bulunmuş: "İsmini söylemeyeceğim ama, tamam lanet olsun The Happening ismi. Lanet ağaçlar ve bitkilerle dolu bir film! Beni fen öğretmeni rolünü oynamak istemiyorum diye suçlayamazsınız. Hiç değilse bir polisi ya da sahtekarı oynamadım."

13. Nicole Kidman

Pişmanlık Duyduğu FilmAvustralya (Australia)(2008)

Nicole Kidman Nicole Kidman kendi performansıyla ilgili sık sık eleştirilerde bulunan bir oyuncu. Ünlü aktrisin en sevmediği rolü Avustralya filmindekiymiş: "Bu filmi görmeye dayanamıyorum. Yaptığımdan memnun değilim ve rolümle kesinlikle duygusal bağ kuramıyorum." şeklinde bir açıklama yapmış.

14. Jessica Alba

Pişmanlık Duyduğu Film: Fantastik Dörtlü (The Fantastic Four)antastik Dörtlü (2005)

Jessica Alba, Fantastik Dörtlü filmini kariyerindeki en düşük yapım olarak değerlendiriyor. Özellikle de "yeterince güzel ağlayamadığı" için ağladığı sahnelerde yüzüne dijital gözyaşları eklenmesine çok sinirlenmiş olmasına rağmen yine de Fantastik 4: Gümüş Sörfçü'nün Yükselişi (4: Rise of the Silver Surfer) (2007) filminde de rol almaya devam etmiştir.

15. Bill Murray

Pişmanlık Duyduğu Film: Garfield (2003)

Bill Murray, huysuz tavırlarıyla ve kendisine teklif edilen çoğu rolü reddetmesiyle bilinen bir oyuncu. Kendisine kariyerindeki en büyük pişmanlığı sorduklarında tek bir kelimeyle cevap vermiştir: "Garfield". Ünlü aktör rolü kabul etmesinin tek sebebiyse animasyonun senaryosunun Joel Cohen'e ait olmasıymış.

16. Michelle Pfeiffer

Pişmanlık Duyduğu FilmGrease 2 (1982)

Orijinalindeki kadronun bulunmadığı bir devam filmini yapmak her zaman çok risklidir. Grease 2 de her anlamda bu riskten nasibini almıştır. Başrol oyuncusu Michelle Pfeiffer filmle ilgili şunları söylemiştir: "Bu filmden bütün gücümle nefret etmişimdir ve ayrıca genç olduğum kadar kötü oynadığım ve ne yaptığımın farkında olmadığım bir film olduğuna da inanamıyorum!"

17. Christopher Plummer

Pişmanlık Duyduğu film: Neşeli Günler (The Sound of Music) (1965)

Neşeli Günler, unutulmaz klasikler arasındadır ama başrol oyuncularından Christopher Plummer filmden hep nefret etmiştir. Film gösterime gireceğinde reklam kampanyasında yer almamış ve 2005 yılında film ekibinin buluşmasına katılmamıştır.

18. Alec Guinnes

Pişmanlık Duyduğu Film: Yıldız Savaşları (Star Wars: Episode IV - A New Hope) (1977) ve serinin diğer filmleri

Yıldız Savaşları serisinde yer almak her oyuncu için bir gurur kaynağıdır değil mi? 2000 yılında aramızda ayrılan Alec Guinness aynı fikirde değil: "Parası haricinde, filmde rol almaktan pişmanım. Her gün daha gülünç diyaloglar önüme geliyordu. Ve bir tanesinin bile karakteri hiç değilse kabul edilebilir hale getirmiyordu. Gerçekten dayanılmaz hale gelmişti." Oyuncunun aynı zamanda karakteri Obi-Wan'ın ölmesini bu yüzden istemiş ve bizzat kendisi önermiş.

19. Sam Worthington

Pişmanlık Duyduğu Filmler:

  • Terminatör: Kurtuluş (Terminator Salvation) (2009) 

  • Titanların Öfkesi (Clash of the Titans 2: Wrath of the Titans) (2012)

Sam Worthington kariyerindeki iki film olarak Terminatör: Kurtuluş ve Titanların Öfkesi filmlerini söylerken özellikleTitanların Öfkesi ile ilgili şöyle söylemiş: "Başrollerden birini oynayan biri olarak yeterince başarılı olduğumu düşünmüyorum. Dürüst olmak gerekirse daha çok çabalamalıydım ve olanlara kendimi kaptırmaktan çok, özgün bir karakter olmak için uğraşabilirdim."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
arda-taskin2

haklısınız shia labeouf ve megan fox resmen kendilerini şöhrete ulaştıran filmlere bok atmış. Sam Worthington da öyle anlamıyorum 3 oyuncuda harikaydı oldukları filmlerde

irem.altay.167

star wors okudum ve sanırım aglıcam

candice-white-adley

haklısınız shia labeouf ve megan fox resmen kendilerini şöhrete ulaştıran filmlere bok atmış. hele ki indiana jones, keşke ben genç yaşımda öyle bir filmde oynasaydım. tabii şimdi lars von trier'lerle çalışınca transformers da duygusuz gelmiş.

dnz.yildz.01.94

Transformers madem beğenmiyorlardı neden devam filminde oynadılar

candice-white-adley

bana da eşek yüküyle para verseler ben de oynarım.

dzvezda

Ulan Transformers size ne etti?

Görüş Bildir