Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Kedicikler" Adını Verdiği Müritleriyle Fenomen Haline Gelen Adnan Oktar Hakkında Daha Önce Duymadığınız İddialar

736PAYLAŞIM

Harun Yahya müstear ismiyle ünlü olan, çarpıcı açıklamalarıyla gündemden düşmeyen ve kendine hayran bıraktığı kadınlarla, namıdiğer kedicikleriyle her daim ilgi odağı olan Adnan Oktar kimdir, yakından tanımaya ne dersiniz?

Kaynaklar: 12345

Adnan Oktar, 1956 yılında Ankara’da doğdu.

Lise eğitiminin sonuna kadar Ankara'da yaşadı. Kendi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, İslam ahlakına olan bağlılığı lise yıllarında güçlendi ve İslam alimlerinin eserlerini okuyarak, İslam hakkında derin bilgi edindi.

Öğrenci olayları nedeniyle 1980’li yıllarda üniversite eğitimini yarım bıraktı.

Hürriyet’e göre, 1986 yılında Bulvar Gazetesi’nde yazdığı yazıyla ümmetçilik propogandası yapmakla suçlandı ve dokuz ay cezaevinde, on ay Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kaldı.

1987 yılında Harun Yahya müstear ismiyle kitaplar yazmaya başladı ve hem kitlesini genişletti hem de kendisini tanımayanlara adını duyurdu.

Harun ve Yahya peygamberlerin isimleriyle türettiği Harun Yahya takma adıyla çok sayıda evrim karşıtı kitap yazdı. Kendi internet sitesinde yer alan bilgilere göre, evrim doğrudan materyalizm, nazizm, komünizm ve Budizm'le bağlantılı şeytani bir öğreti...

Yine Hürriyet’te yer alan habere göre, Adnan Hoca Grubu olarak bilinen örgütlenmeyi tek başına kurdu ve mürit toplamaya başladı. 1991’de Bilim Araştırma Vakfı’nı kurdu ve evrim teorisiyle ilgili yazdıklarıyla gündemi uzun süre meşgul etti.

1993’te müritlerinden Fırat Develioğlu’nun kiraladığı Kandilli’deki villasına taşındı. Müritleri için ise Silivri’de bir çiftlik ayarlanmıştı.

Yeryüzünde Bir Cennet: Adnan Oktar'ın Kendi Zevkine Göre Dekore Ettiği Çiftlik Evi - onedio.com
Yeryüzünde Bir Cennet: Adnan Oktar'ın Kendi Zevkine Göre Dekore Ettiği Çiftlik Evi - onedio.com

Dönemin siyasi arenasında MHP ve DYP’ye destek verdiğini, oyları etkilemek için manipülasyonlar yaptığını itiraf etti.

Hürriyet’te yer alan habere göre, ANAP’ın lideri Mesut Yılmaz’a fotomontajla mason elbisesi giydirip gazetelerde basılması talimatını verdi ve şöyle açıkladı: “1991 yılında başbakanken beni haksız yere gözaltına aldırmıştı. DYP'nin, ANAP'ın kaybedeceği oyları alması bizim işimize gelirdi’.”

1997 yılında 'paranoid şizofreni' teşhisiyle cezai ehliyeti olmadığı raporunu aldı ve askerlikten muaf edildi.

Hakkında açılan davalarda sunulan bu raporlar araştırılınca, 2000 yılında çıkarılan bedelli askerlik yasasından yararlandı ve askerlikten terhis edildi.

Kurduğu cemaatle sık sık haber bültenlerine ve gazetelere konu olan Adnan Oktar’ın ardındaki sır perdesi uzun süre aralanamadı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, seks ve şantaj üzerine kurulu olduğu iddia edilen cemaatini para ve güç kazanmak için kullandı. Dönemin pek çok ünlü ismine tuzak kurmakla suçlanan Adnan Oktar, Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde yargılandı.

Adnan Oktar’ı merak odağı haline getiren olaylar zinciri de bundan sonra başladı. Ünlü müritleriyle kurulu cemaatiyle ilgili bilinmeyenler herkesin ilgisini çekti.

Hürriyet ve HaberTürk’te yer alan bilgilere göre, dönemin popüler isimleri Ebru Şimşek, Leyla Adalı ve Tanyeli; politik isimleri Mesut Yılmaz, Mehmet Ağar, Celal Adan, Meral Akşener ile medya camiasından Dinç Bilgin, Zafer Mutlu, Fatih Altaylı, Ayşe Özgün, Ayşe Arman ve Savaş Ay’a şantaj yapıldı.

Yine aynı dönemde, sonradan müridi olduğu öğrenilen lösemi hastası Dr. Oktar Babuna için düzenlenen kan bağışı kampanyasını başlattı. Kampanyadan elde edilen iki buçuk trilyonun vakfına aktarıldığı iddia edildi.

Skandala dönüşen bu kampanyanın Türk halkının kan örneklerini toplamak için başlatıldığı iddiası uzun süre konuşuldu. 160 bin kişiden toplanan örneklerin yalnızca 40 bini Türkiye’deydi; 120 bin örnek yurt dışına gönderilmiş ve faturası ödenemediği için rehin alınmıştı.

Adnan Hoca Grubu olarak çıktığı yola Bilim Araştırma Vakfı’yla devam ederken, 12 Kasım 1999 günü düzenlenen bir baskınla gözaltına alındı.

Hürriyet ve HaberTürk'te yer alan ilgili haberlere göre, cemaatinin örgütlenmesini anlattı: Direkt kendisine bağlı çalışan ve talimatlarını yerine getiren imamlar; halkla ilişkileri düzenleyen kardeşler; kadın müritlerden ve kitaplardan sorumlu olan bacılar; Adnan Oktar'la ve imamlarla cinsel ilişkiye giren cariyeler; cemaatin en alt kademesinde yer alan ve kıdemsiz kadınlardan oluşan motorlar ve müritler.

Tanıksız bir şekilde ilişkiye girebilen Adnan Oktar'a, yeni gelen ve cemaat hiyerarşisinde motor olarak adlandırılan kadınlardan imamların beğenisini kazananlar sunuldu.

Hürriyet'te yer alan haber ve dava dosyasında yer alan açıklamalara göre, Adnan Oktar'la ilişkiye giren müritlerin pek çoğu onun çok vahşi olduğunu söyledi.

"Benim dini anlayışıma göre kadın ve erkek dini nikahlı değilse erkek kadınla normal ilişkide bulunamaz. Bulunursa zina sayılır. Bu nedenle müritlerim cariyelerle anal veya oral seks yapmak zorundadırlar."

İddialara göre, cinsel birleşmeyi bir tanık izliyor ve hocanın fetvasına uygun olup olmadığını kontrol ediyor.

Gözaltına alınmasının ardından, 2000 yılının Ocak ayında kendisi ve otuz beş müridi hakkında açılan davadan, 2007 yılında delil yetersizliğinden beraat etti.

Bu meşhur davanın yanı sıra uyuşturucu kullandığı iddiasıyla ve çıkar amaçlı örgüt kurma suçlamasıyla açılan davalardan da beraat etti.

2009 yılına gelindiğinde, İstanbul Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığı yine aynı suçtan yeni bir iddianame hazırladı.

HaberTürk'te yer alan iddialar ise korkutucuydu: “16 yaşımdayken biriyle tanıştım. Sonradan Adnan Hocacılar’dan olduğunu öğrendim. Dini telkinlerde bulunarak, namaz kılmam gerektiğini, ancak bu namazın herkes tarafından bilindiği şekilde değil de günde iki vakit, sabah akşam ikişer rekat şeklinde ve her rekatta birkaç kelime kullanmak suretiyle kılabileceğimi söyledi. Hatta çırılçıplak da namaz kılabileceğimi söyledi.”

Kimliği gizlenen tanığın iddialarına göre, grup evlerinde Adnan Oktar'dan "100 senede bir gelen kurtarıcı ve mehdi" olarak bahsedildi.

"Onun telkinleri sonucunda gruptaki kardeşlerle cinsel açıdan birlikte olmam halinde Allah katında büyük bir sevap işleyeceğime inandım. Bu dönemde grup üyesi 42 kişiyle oral ve anal yollardan cinsel ilişkiye girdim. Cinsel hastalıklara yakalandım, tedavi gördüm. Grubun içerisinde, cariye olarak nitelendirilen kızların evine gidip gelmeye başladım. Abi diye bildiğimiz Adnan Hoca’nın yazdığı kitapları sürekli okudum. Kardeşler olarak bildiğimiz grup üyelerinin evlerinde cinsel ilişkiye girdik. 7 kız da erkek kardeşlerle sürekli ilişkiye giriyordu. Hatta ilişkiye girdiğimizde başka erkekler odalara rahatça girip çıkıyordu.”

HaberTürk'te yer alan habere göre, aynı davadaki diğer gizli tanıkların ifadeleri ise şöyle:

2 no’lu gizli tanık: “Adnan Hoca grubunda bulunan kişiler tarafından anal ve oral seks yapılıyordu. Adnan Oktar’ın hakkında açılan davalara saçma belgeler göndererek davalar zaman aşımına uğratılıyordu. Sanayi casusluğu yapılıyordu.”

4 no’lu gizli tanık (kadın): “Grupta vajinal ilişki haram, anal ya da oral ilişki serbestti, cemaatin üyelerine kardeşler deniyordu. Bu kişilerle de ilişkiye girmeye başladım. Adnan Oktar’dan çok etkilenerek cemaate girdim. Din kisvesi adı altında cinsel, maddi ve manevi olarak sömüren, psikolojimin ve vücut sağlığımın bozulmasına sebep olan Oktar’dan şikayetçiyim”

5 no’lu gizli tanık (kadın): “Grupta anal ve oral yönlü ilişki vardı. İlişkiye girmek istemediğim için beni Adnan Oktar’a götürdüler. Adnan Oktar söylediklerinin Allah’ın sözleri olduğunu, söylediklerini yapmamı ve yaptığımda da çok sevap kazanacağımı telkin etti. Grup içerisinde beni gayri ahlaki ilişkilere maruz bırakan, ellerinde resimleri ve görüntüleri olduğunu beyan ederek tehdit ve şantajla grupta tutmaya çalışan ve mehdi olduğunu iddia eden Adnan Oktar’dan şikayetçiyim”.

Adnan Oktar, sahibi olduğu A9 televizyonunda uzun yıllardır program yapıyordu.

Bu programlarla birlikte insanların diline "kedicik, maşallah ve inşallah" kelimeleri pelesenk oldu.

Adnan Oktar'ın programlarında sık sık "kediciklerim" diyerek bahsettiği kadınların çok iyi eğitim aldıkları biliniyordu.

Abartılı bulunan makyajları ve vücut hatlarıyla ara ara gündeme gelen kedicikler, Müslüman kadın algısını yıkmak istediklerini açıkça dile getiriyorlardı.

İlginç danslarıyla aklımıza kazınan Adnan Oktar bugün 4 ilde başlatılan operasyonla gözaltına alındı.

Oktar'a yöneltilen çok sayıda suçlama arasında "organize suç örgütü kurmak, küçük çocuklara taciz, çocuk alıkoyma, iftira, suç isnat etme, dinin inancın suistimaliyle dolandırıcılık, rüşvet, siyasi ve askeri casusluk" yer alıyor.

Haberin ayrıntıları için tıklayabilirsiniz: 👇

5 İlde 'Adnan Hoca' Operasyonu: Adnan Oktar Dahil Çok Sayıda Gözaltı - onedio.com
5 İlde 'Adnan Hoca' Operasyonu: Adnan Oktar Dahil Çok Sayıda Gözaltı - onedio.com

Sosyal medyadan gelen tepkiler için tıklayabilirsiniz: 👇

Sabah Operasyonuyla Gözaltına Alınıp Mal Varlığına El Konulan Adnan Oktar'a Sosyal Medyadan Gelen İlk Tepkiler - onedio.com
Sabah Operasyonuyla Gözaltına Alınıp Mal Varlığına El Konulan Adnan Oktar'a Sosyal Medyadan Gelen İlk Tepkiler - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seyit-nusret-ozturk

Bütün bu soruşturmalar filan safsata... Adam onyıllardır hükmünü, sefasını sürüyor bir şey olmadı, şimdi mi akıllar başa geldi. Hep böyle olur. Birtakım şarlatanlar belli merkezlerce parlatılır, önü açılır, belli bir görevi ifa ederler; sonra da miadları dolduğu zaman "hukuk" bir tasfiye aracı olarak devreye sokulur! 60'a merdiven dayayan şu yaşıma kadar bu filmleri çok izledim, izledik...

gizemakay

cemaatin en alt kademesinde yer alan ve kıdemsiz kadınlardan oluşan motorlar ve müritler. bu ne laaaaaaaaaaaayyn

maca_as

"Kadınları eğitmek" işte bu yüzden önemli. sadece bilimsel değil mantık, felsefi vs. çalışmaları gerekli. eğer kadın eğitilirse bu tarz şarlatanların tuzağına düşmez ve gelecekte yetiştireceği kız ya da erkek çocukları da böyle saçmalıklardan etkilenmez. Şimdi kadınları eğitmeye başlasak, haklarını, hukuklarını, erkek ile eşit olduklarını öğretebilirsek en az 3 nesil sonra toplum olarak düze çıkarız. Bu tarz işler peşinde koşan, çüküyle düşünen, dini ve toplumu kullanan sapıkların da kökü ancak o zaman kurutulur.

gulen-kilickaya

değirmenin suyu nereden geliyor peki? hiçbir vasfı ve mesleği olmayan bu “hocalar, seyhler, mesihler, mehdiler...” artık kim ne derse desin bu kadar parayı ve gücü nereden buluyor? bir mesleği olmasına rağmen peygamberler yoksulluk içinde yaşarken bu adamlar onlardan daha mı yüceler? ve inandığını iddia eden kişilerin aklına bu sorular neden gelmiyor?

bordooje

Adnan oktar senin Allah belanı versin inşallah çıkmazsın o hapiste çürürsün pislik!!!

Görüş Bildir