'Kaşlarımı Jiletle Kazıdım'

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

'Kaşlarımı Jiletle Kazıdım'

'Kaşlarımı Jiletle Kazıdım'

Eğitim hayatları boyunca birçok dönemden geçen ünlüler unutamadıkları okul anılarını anlattı.

Yeni eğitim dönemi başlıyor. Şimdilerde her biri kendi çocuklarının ilk kez okula adım atacak olmasından dolayı heyecan yaşasa da onlar da bir zamanlar çocuktu. İşte ünlülerin okul anıları...

NÜKHET DURU**


Okulu kırdık ama yakalandık

“Kandilli Kız Lisesi’nde okudum. Çok güzel bir grubumuz vardı. Özellikle bahar aylarında okulu kırıp Boğaz’a giderdik. Bir gün matematik öğretmenimiz bizi yakalamıştı ve ‘Bir daha bu hatayı yapmazsanız sizi affederim’ diyerek kimselere bir şey söylememişti.”

SEDA SAYAN**


Müdür ‘ya okul ya sahne’ dedi

“Çemberlitaş Kız Lisesi’nde okurken sahne çalışmalarına başladım. Tabii gece sahne çalışmaları, gündüz okul yürümedi. Benim şarkıcı olduğum ortaya çıkınca da müdür yanına çağırdı ve ‘Ya okul, ya sahne’ dedi. Ben sahneyi seçtim.”

MÜJDE AR**


Kaşlarımı jiletle kazıdım

“Fatih Kız Lisesi’nde okudum. Çok başarılı bir öğrenciydim. 9 aldığımda, kağıdımın 10’luk olduğuna inanıp, öğretmenle kavga ederdim. O yıllarda aynaya fazla bakmazdım ve arkadaşlarım yapsa da ben kaşlarımı almazdım. Bir gün beden eğitimi öğretmenimiz, ‘Kaşlarını neden almıyorsun?’ diye tutturdu. Ertesi gün protesto etmek için kaşlarımı jiletle kazıyıp gittim okula. Deli unvanım buradan geliyor”

SEZEN AKSU**


Çok haylazdım

“Fen öğretmeni Şehriban Hanım ile matematik öğretmeni Sami Bey’in kızıyım ben. Hayatım iki öğretmenle başladığı için olsa gerek, öğretmenlerin yeri bende çok başkadır. Ama okul yıllarında çok haylaz olduğumu söyleyebilirim. Zaten ziraat okurken, ikinci sınıfta bıraktım, müziğe devam ettim. Çok güzel yıllardı onlar.”

DOĞA RUTKAY**


Aykırı kıyafet cezası

“Çok güzel ve disiplinli bir okulda okumuştum. Ama okulun kıyafet disiplinine hiç uymazdım. Örneğin okul formasında gömlek pembeyse, ben sarı giyerdim. Bir gün sırf bu nedenle kayıp eşya odasında tüm gün boyunca bekletilmiştim.”

UĞUR YÜCEL**


Bu çocuk dahi

“Kuzguncuk İlkokulu’ndan sonra, Beylerbeyi Ortaokulu ve Kadıköy Akşam Ticaret Lisesi’ne gittim. Kanlıca’da ilkokulu okurken, öğretmenim babama ‘Bu çocuk dahi’ demiş. Sonra babam bana basit bir problem sordu, bilemedim. Öğretmenimle kavga ettiğini hatırlıyorum”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir