'Kapak' Diye Buna Denir! Can Bonomo Wikipedia Açılsın Dedi, Gelen Tepkilere Tek Tek Cevabını Verdi!

-

Twitter'ı etkin kullanan, takipçilerine cevap vermekten çekinmeyen biri Can Bonomo. Haliyle ortaya çok farklı görüntüler de çıkabiliyor. Bugünün konusu ise Wikipedia...

Gelin bakalım neler olmuş? 👇

Bildiğiniz üzere Wikipedia Türkiye'de uzun zamandır bloklu.

Oldukça tepki çeken bu duruma birçok kişi de sessiz kalamıyor. Neticede bilgi ihtiyacımızı karşılamak için en çok tıkladığımız bir online ansiklopediydi Wikipedia.

Sessiz kalamayanlar içinde tanıdığımız isimler de var. Tepkilerini Twitter'dan dile getiriyorlar zaman zaman.

Can Bonomo da bu isimlerden biri. Ancak tepkisi biraz ters tepti ve ilginç yorumlar yapıldı bu tweetine.

İşte tweetine gelen bazı yorumlar ve Can Bonomo'nun enfes cevapları!

Can Bonomo'nun bu cevapları da Twitter'da epey konuşuldu. 😂

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jsy

"Enes Bey Allah bağışlasın, bir gün çocuğunuz olur da denize çişini yaparsa muhakkak haber edin, girmeyelim bir daha." Bu tweet'i anlayamayanlar için yazıyorum. Wikipedia'daki az sayıda istenmeyen içerik yüzünden koskocaman bir bilgi deryasını kapatmak ile bir kaç çocuk denize işedi diye denize girmekten vazgeçmek arasında benzetme ( teşbih ) sanatı yapmıştır. Bir atasözümüz vardır bununla ilgili "Pire için yorgan yakılmaz."

jsy

Wikipedia için; "kullanıcıların doldurduğu, güvenilmez bilgi kaynağı" diye eleştirilerde bulunanlar var. Arkadaşlar, okurken, dikkatinizi çekmiştir diye umuyorum, her bilgi içerikli yazının sonunda, parantez içinde, kaynak bağlantısı ( linki ) verilir. Metnin en altında da hangi kaynaklardan derlendiğini görebilirsiniz. Güvenilmez dediğiniz cümlelerde ise bu kaynaklara rastlayamazsınız ki kaynağı belirtilen bilgilere oranla güvenilmez bilgiler çok az sayıdadır. Kaldı ki bir kütüphanede de güvenilmez bir yazarın kitaplarını bulabilirsiniz. Wikipedia da bir kütüphanedir. İçindeki bir kitaptan dolayı koca kütüphaneyi kapatmaktır bizim ülkemizin yaptığı.

ukala_25

aman aman ne laf çakmış durumu yok ortada, hatta çoğuna alakasız cevaplar vermiş. hadi dağılalım. (not: bu arada, denize çiş olayını bir türlü konuyla bağdaştıramadım)

jsy

Pire için yorgan yakmak.

islak-hela-terligi

adam yargı dağıtmış

arman-engin-sucu

ya şu çişli tiviti anlayamadım biri izah etse ne alaka

feyk

birileri icine isedi diye denize girmek yasaklanirmi. koskoca derya denizde hicbirseydir. yazar burda wikipediayi bilgi denizine benzetmis.

Başlıklar

Twitter
Görüş Bildir