"Kanka" Diye Hitap Ederek Konuşmanın İnsanlarda Yarattığı 15 Hasar

-

Son 15 yıldır kankalık kurumunun çökmesini bekliyoruz. Fakat ne mübarek bir yapılanmaysa bitmek bilmedi. Resmen beklerken çürüdük. Diğer yandan "kanka" lafını kullanırken beyni dönülmez hasarlara uğrayan sevdiklerimizin giderek kankalık batağına battığını gördük. Şimdi çok geç olmadan herkesin farkına varması için kankacıların uğradığı hasarlardan bahsetmek istiyoruz.

1. Kanka diye konuşmak insanda samimiyet yanılsaması yaratır. Herkesi canınız zannedersiniz.

2. İnsanın ağzına özellikle işi düştüğü zamanlarda yapışan "kanka" lafının, insanı olduğundan iki kat işgüzar gösterdiği yapılan deneylerle kanıtlanmıştır.

3. Özellikle özgüven sorunu yaşayan kişilerde, kendisini havalı gösterecek arkadaş grubu üyelerine kanka deme eğilimi gözlenmiştir.

4. 5 yaşındaki çocuklardan 40 yaş üstü insanlara kadar salgın gibi yayılan bu kanka kullanımının en büyük hasarlarından biri de, resim üstü yazı içerikleri paylaşımıdır. Çoğunlukla komik olduğu düşünülen bu paylaşımlar, hiç de komik değildir.

5. Devamlı kankaları olduğunu söylediği kişilerle çete gibi fotoğraflar paylaşırlar. Onlara bir şey olsa ölecekmiş gibi davranırlar. Bu bir davranış bozukluğu değildir de nedir?

6. Hiçbir dertten anlamaz hale gelirler. Anlattığınız bütün sıkıntılara "takma be kanka" diye cevap verirler.

7. Çok kötü espiriler yapar ve espirilerinin hepsinde mutlaka bir "kanka" lafı geçirirler.

8. Kankalarının kendileri için gerekirse ölebileceğini düşünürler. Bu gerçeklikten kopuş hali, yoğun kanka kullanımı yüzünden yaşanır.

9. Sınırları yoktur, laubalidirler. Dedelerine bile kanka derler. Bu hasar kabul edilebilir bir şey değildir.

10. Her şeyi kankaları ile nasıl göründükleri üzerine kurarlar. Tek amaçları, en iyi göründükleri fotoğrafı çekmektir.

11. Hoşlandığı cins ile de kanka olabildikleri halde zaman zaman niyeti bozarlar.

12. Kankalarını her türlü belaya sokacak kredileri olduğunu düşünürler. "Kanka be, kefil olsana, kredi çekcez ne var ki" diye kapına dayanırlar...

13. Kanka demek beyinde bir süre sonra geri dönülmez hasar yarattığından bu kişiler daha sonra dilleri dönmediği için "kanks, kanki, kankuş, kenks" gibi sözcükler kullanmaya başlarlar.

14. Kankalıkta mahremiyet sınırı yoktur. Karşı tarafın her şeyini sorar ya da içinde olmak isterler. Aşırı kanka kullanımı kişisel sınırlara karşı saygısızlık eğilimi doğuruyor.

15. Yoğun "kanka" kullanımı alınganlık, atarlılık ve garip bir şekilde genel bir küsme hali yaratamakta, mevcut kişinin dargınlık sebebiyle 3 ayda bir kanka değiştirmesine sebebiyet vermektedir. Özetle yoğun kanka kullanımı kişide 11 yaşına has bazı davranışları hakim hale getirmektedir.

11 yaşından büyük olan kişilerin bir an önce bunu kullanmayı bırakmaları, mümkünse arkadaşlarına isimleri ile hitap etmeleri önemle tavsiye olunur. Kolay gelsin kankuşlar!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yavuz-celikel

azuahzuahzuah

hippopotalamus

Doğru.

itsgoddes

Kanka deyince iğrenç oluyo ama knk deyince aşırı samimi ponçik sevimli bi şeye dönüşüyo

lahzeran

Niye bu kadar disslike almış bu ? Gayet de haklı.

levent-berk-saner1

Buralar bozdu 🙄

Görüş Bildir