'Kafa Yapan' İddia: Hitler Bir, İki Değil Tamı Tamına 74 Farklı Uyuşturucu Kullanıyordu!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Peşinen söyleyelim. Hitler’in insanlığa verdiği zararın herhangi bir mazereti olamaz.

Ama bu manyağın dengesizliğine tuz biber olmuş şeylerden bahsedilebilir. Madde alışkanlığı gibi.

Bu durumun Hitler denince akla ilk gelen şeylerden biri olmadığı kesin. Ama böyle bir şey gerçekten vardı.

Konuyla ilgili yazar Norman Ohler’ın kaleme aldığı Blitzed: Drugs in Nazi Germany isimli çalışmaya göz atılabilir.

Hitler’in kişisel doktoru Theo Morrell’in notları da kitapta kendine yer bulmuş.

Bulgulara bakılırsa Hitler, tam anlamıyla bir madde bağımlısıydı ve kişisel zulasında bir yığın farklı uyuşturucu vardı.

Savaşın sonlarına doğru, Nazi Almanyası freni patlamış bir kamyon gibi dibi görürken, Hitler’in ayık kaldığı zamanların da azaldığı düşünülüyor.

Öyle ki, bu dönemde İngilizlerin planladığı Hitler suikastini askıya aldığı söylenir.

Zira yerine geçebilecek ayık ve aklıbaşında bir liderdense, sürekli dumanlı gezip saçma sapan kararlar alan bir Hitler elbette Müttefikler için sebebidir. 

Tamı tamına 74 farklı maddeyi kullandığı görülebilen Hitler’in favorileri şunlarmış:

#1 Eukodol

Eroinin kimyasal kuzeni olan Eukodol, kişiyi kendinden geçiyor. Hitler’in bilhassa Ardennes Muharebesinde Eukodol etkisinde olduğu söylenir.

#2 Kristal Meth (Metamfetamin)

Breaking Bad sayesinde epey aşina olduğumuz bu madde de Hitler’in favorilerinden. Sürekli ayık ve tetikte olmaları için SS askerlerine de kristal meth verildiği söyleniyor.

Hatta bu konuda işler biraz abartılmış ve Fliegerschokolade (havacının çikolatası), Panzerschokolade (tankçının çikolatası) gibi meth barındıran ürünler üretilip orduda yaygınlaştırılmış.

Hitler’in Mussolini’ye 2 saat aralıksız fırça çektiği 1943 görüşmesini de, kristal meth etkisi altında gerçekleştirdiği rivayet ediliyor.

#3 Domuz ciğeri özü

Eminiz ki bunu beklemiyordunuz. Hatta “Yaa oroyin filan tamam da domuz ciğeri özü nedir be arkadaş?” sesleri yankılanıyor. Bu özün sahip olduğu hormonları da sık sık kullanıyormuş kendisi.

#4 Boğa dölü

Mikropenis sendromunun yanında (penisin çok küçük olması) bir testisi de olmayan Hitler, testesteron seviyesini yukarıya çekmek için boğa dölü katkı maddelerine ihtiyaç duyuyordu.

#5 Brom-nervacit

Sürekli meth ile kafa olduğundan uyku düzenini mahveden Hitler, bromürden elde edilen bu sedatifi uykuya dalmak için kullanıyordu. Aşırı kullanımının kronik nöbetler ve psikoza sebep olduğu biliniyor.

Önemli uyarı:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaanpisi

Bunun gibisi bi daha gelmez

kymelria

editör bonus olarak da bunu ekle içeriğe, berlin olimpiyatlarında hitler. http://i.imgur.com/8Ok2wQm.gifv

disi-aslan

bende bu adamın hareketleri niye bu kadar dengesizce diye hep sorguluyordum adamın kafası güzelmiş :D

mihail-ivanovic-kutuzov

Savaşın sonuna doğru parkinson belirtileri gösterdiği rapor edilmiş bu arada, bununda nedeninin uyuşturucu olduğu söyleniyor. Saatlerce süren konuşmalarında yorulmuyor oluşuda uyuşturucu etkisinden kaynaklandığı için deniliyor. National geographics de belgeseli var idü! Orada izlemiştim. Neredeyse bütün ordusunu da uyuşturucu bağımlısı yapmış , Fransızları ters köşeye yatırmış bu sayede (Fransızm mevzilerine Fransızların beklediğinden çok daha çabuk intikal etmiş alman ordusu, normal bir insanın gideceği mesafeyi çok daha hızlı geçmişler ). Ayrıca belgeselde konuşan alman askerleri de teyit ediyor olayı. Bize bi çikolata veriyorlardı onu yiyince yorulmak nedir bilmiyorduk diye. Ve askerlerin mektupları da var kanıt olarak.

ersan-guney

Önce o günün şartlarına bakmak lazım. Mesela kristal met aldı denio ama aslında aldığı şey pervitin die bir ilaç ki o dönemde milyonlarca fabrika çalışanı ve ev kadını, savaşın getirdiği stresle baş edebilmek için aynı ilaçtan kullanıyordu. Yani uyuşturucu değil ilaçtı o dönem için. Ayrıca yine savaş yüzünden aşırı baskı altındaydı ve mide krampları, sürekli titremeler, sakinleşememek, sürekli öfke falan vardı. Bunun için de doktoru Mide krampları için Eukodal adlı çok güçlü bir ağrıkesici kullanmaya başladı. Bu ilaç tıpkı eroin gibi morfin temelliydi ve Hitler bu ilacı 24 kez kullandı. Yani ilaç diye kullanılmış şeyler bunlar ki o dönem çok doğal. Ayrıca Osmanlının eroin fabrikaları vardı o dönem hatta cumhuriyetin ilk yıllarında bile çalıştı bu fabrikalar. O dönem ilaç sayılıyordu :)

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Uyuşturucu
Görüş Bildir