‘Kadınları Yok Sayanlara Oy Yok’

-

‘Kadınları Yok Sayanlara Oy Yok’

Kadın Koalisyonu, yerel seçimle ilgili yaptığı açıklamada kadınları yok sayan, her türlü şiddetle varlıklarına kast eden ve toplumsal barışı tehdit edenlere oy vermeyeceklerini belirtti.

Açıklamada,kadınların gündelik hayatı belirleyen politika ve uygulamalara eşit katıldığı, eşit temsil edildiği yerel yönetimler istedikleri belirtilerek yerel seçim öncesinde partileri bu konuda uyardıkları hatırlatıldı:

"Siyasi partilerin programında yerel yönetimlerde cinsiyet eşitliğini hedefleyen hangi düzenlemelere yer verdiklerine, katılım hakkını hayata geçirecek neler getirdiklerine, kadınların katılımı için ve katılımlarının önündeki engelleri kaldıracak hangi düzenleme ve önerilerinin olduğuna, ayrımcılığa uğrayanların katılımına dair neler vadettiklerine baktık. Seçim kampanyalarını dışlayıcı, ayrımcı, cinsiyetçi unsurlardan arındırıp arındırmadıklarını takip ettik. "

Açıklamada seçim sürecime girildiği günden bu yana artan şiddet ve savaş çığırtkanlığının, demokratik siyaset yapma zeminini yok ettiğine dikkat çekildi.

Bianet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

SavaşYerel Seçim
Görüş Bildir