'Kadınlar Neden ...?' Diye Akıllara Takılan Soruların Yanıtlarını Bir Bir Açıklıyoruz!

-
Abone ol

"Kadınlar neden?" ile başlayan soruları birbirimize soruyor ve hayatımızda da yanıtlar arıyoruz. Bu içeriğimizde, soruların cevaplarını bir bir verdik.

Kadınlar neden orgazm taklidi yapar?

Kadınların %30'u klitoral orgazma ulaşırken, geri kalanı ise orgazmı tadamıyor bile. Partnerlerinin kendilerini yetersiz hissetmemesi adına kadın da orgazm taklidine yöneliyor...

Kadınlar neden hemcinslerini kıskanır?

Kadın her zaman her konuda ilgi gören ve eşsiz olmayı ister. Bir ortamda da kendinden daha çok ilgi gören birini gördüğünde kıskanır. Her şeyin odak ve ilgi noktasında bulunmak kadın için önemli ve değerlidir. Bir kadının memelerini kıskanırken, bir başka kadının çantasını kıskanabilir. Tamamen "Benim ne eksiğim var?" düşüncesinden kaynaklanır. Mükemmeliği aramaktansa kendisiyle barışık olan kadınlarda bu durum daha az görülmektedir.

Kadınlar neden piç erkek tercih eder?

Efendi erkekler biraz daha ana kuzusu göründüğü için kadınlara itici gelirler. Çoğu kadının, piç erkek tercih etmesinin nedeni; elde etme arzudur.

Kadınlar neden cinsel isteksizlik duyar?

Bunun en büyük nedenleri psikolojik durumlardır. Depresyon hali, cinsel isteksizliği arttırır. Eğer ki, ilişkisinden soğumuşsa bu durum da cinsel isteksizliğin nedenlerinden biridir.

Kadınlar neden makyaj yapar?

İlk çağlarda, erkekler çiftleşmek için yanakları al, dudakları kırmızı, tırnakları kırmızı tonlarında olan kadınların daha sağlıklı göründüğünü düşünerek bu kadınları çiftleşmek için seçerdi. Zaman içerisinde, kozmetik sektörü insanın bu eğilimini endüstriye çevirdi. Kadınlar da, sezgisel olarak makyaj yöneldi.

Neden "bayan" değil de "kadın"?

Cinsiyetler, erkek ve kadın olarak ikiye ayrılır. Bu nedenle bayan değil, kadın!

Daha detaylı bilgi almak isteyenler için 👇

Hala Anlamayanlar İçin 13 Adımda Neden Bayan Değil Kadın Demeliyiz? - onedio.com
Hala Anlamayanlar İçin 13 Adımda Neden Bayan Değil Kadın Demeliyiz? - onedio.com

Kadınlar neden aldatır?

Erkeklerin fiziksel çekiciliğe kapılıp aldatmasından ziyade kadın genellikle girdiği duygusal boşluk nedeniyle aldatır.

Konuyla ilgili daha detaylı içeriğimiz için 👇

Kadınlar da Aldatır: Erkeklerin Yüzeysel Nedenlerinden Farklı 13 Duygusal Neden - onedio.com
Kadınlar da Aldatır: Erkeklerin Yüzeysel Nedenlerinden Farklı 13 Duygusal Neden - onedio.com

Kadınlar neden cinsel ilişki esnasında sesler çıkarır?

Sanılanın aksine, kadınlar sadece orgazm esnasında ses çıkarmazlar. Genellikle erkek orgazm olmadan hemen önce ya da erkeğin orgazm olma sırasında, kadınlar ses çıkarıyor. Bir bakıma, kadınların sesli tepkileri, kontrol edemedikleri bir durum değil. Partnerinin orgazmını kuvvetlendirmek için bilinçli olarak yapılan bir eylem aslında.

Kadınlar neden sütyen takar?

Aslında memenin şeklini korumak, sarkmasını önlemek sanılsa da tamamen toplumsal baskıdan dolayı sütyen takıyor kadınlar. Memelere özgürlük!

Kadınlar regl döneminde neden sinirli olur?

Regl döneminde östrojen ve progesteron hormonu düşüyor, sancılar, ağrılar ve halay çeken hormonlar derken regl dönemi stresli geçiyor.

Rehberimiz için 👇

Erkeklerin Kulağına Küpe Olması Gereken Öneriler! PMS Dönemi Bilinmezini Aydınlatıyoruz - onedio.com
Erkeklerin Kulağına Küpe Olması Gereken Öneriler! PMS Dönemi Bilinmezini Aydınlatıyoruz - onedio.com

Kadınlar neden büyük penis tercih eder?

Büyük penisin kendilerini çok daha kısa sürede ve çok daha şiddetli orgazma ulaştırabildiklerini düşünüyorlar.

Kadınlar neden cinsel ilişki sonrasında o kişiye bağlanır?

Cinsel ilişki esnasında aşk hormonu olarak bildiğimiz oksitosin hormonu salgılanır. Bu hormon bağ, güven ve sadakat ile ilgilidir. Oksitosin sayesinde ortaya çıkan bu hisleri cinsel ilişki yaşanan kişi ile ilişkinlendirir ve bu duyguları daha yoğun ve sık yaşamak istenildiği için o kişiye duyulan ilgi alaka artar.

Kadınlar neden erkeklerden daha uzun yaşar?

İki X kromozomu olması sebebiyle kadınların vücudu her genin kopyasını tutar; yani bir gende problem varsa yedeği de vardır. Erkeklerde ise böyle bir yedekleme durumu yoktur. Bu nedenle zamanla daha fazla hücre hasar görür ve erkekleri daha büyük hastalık riskiyle karşı karşıya bırakır.

Kadınlar neden dekolte giyer?

ABD'DEKİ Minnesota Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre kadınların genellikle yumurtlama dönemlerinde dekolte giymesinin nedeni erkekler değil, diğer kadınların gözünü korkutmak...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bernard-lama

Kromozomların kopyasından dolayı kadınlar çok yaşarmış. Ne kadar bilimsel. Erkekler içki, sigara ve diğer kötü alışkanlıklara daha fazla sahipler bu yüzen daha az yaşarlar .Ha bir de kadın dırdırı sonucu evli erkeklerin daha az yaşadığı bilinen bir gerçek. Onedio feminizm kasacak diye gerçekleri gizliyor. Bir gün de kadınların yanlışlarından bahsedin. Kadınları melek olarak görmenizle bu zor gerçi ama.

deniz-usta2

kadınların niye makyaj yaptığı ve niye cinsel ilişki sonrası erkeğe bağlandığını yanlış açıklamışlar bence, makyaj kısım'ına gelince her kadın erkekler kendisini beğensin diye makyaj yapmaz güzel ve bakımlı görünmeyi severler çünkü hem cinslerinin gözünde de niye kıskanç olurlar kısım'ında söyledikleri gibi ilgi alakayı toplamak için illa erkekler beğensin diye değil, cinsel ilişki kısım'ına da gelince her cinsel ilişki sonrasında kadın erkeğe bağlanır diye birşey yok erkek'te de kadın'da ne aradığına göre değişir kimi için sadece o cinselliğin an'ını haz'ını ve heyecan'ını yaşamak önemli'dir cinsellik bittiğinde onlar biter kimileri de cinsellik'ten fazlasını aradıkları için öyle cinselliğe kolay kolay teslim olamazlar ve bu yüzden hemen atılmazlar,kadın'da da erkek'te ne aradığına göre o durumlar (.)

the-talking-dead

Siz yine uğraşın da hâlâ anlamıyolar neden bayan denmeyeceğini... İşin kötüsü anlamaya çalışmak yerine ısrarla karşı çıkıyolar. Bir kelimeyi değiştirmek bile çok geliyo alışmışlar kadınların alttan almasına, ses etmemesine, kabullenmesine, şimdi biraz anlamaya çalışmak bile çok geliyo. Yazık

Gizli Kullanıcı

bence takılacak daha önemli mevzular var genede sen bilirsin..

the-talking-dead

Önemli mevzular küçük mevzularla beslenir, öyle düşünüyorum. Ayrıntılar önemlidir. Küçük görünen şeyler, kullanılan kelimeler ve daha önemlisi kullanılmasının amacı insanların ne düşündüğünü ortaya koyar. Örneğin, bakire olmayanlar için 'artık kadın oldu' denmesi yüzünden bayan kelimesini tercih ediyolar. Bunun toplum içindeki sonuçları da azımsanamaz. Hâlâ "kadın mı kız mı"olduğuna bakılıp eşya gibi gelin "alınan/alınmayan", adı çıkarılan insanlar var çünkü. Mevzum buydu

heisenbug

"neden bayan değil de kadın"a cevap olmamış bence, bir erkeğe hitap ederken erkek diye hitap etmek lazımdı o zaman.

Gizli Kullanıcı

cinsel isteksizligin bir sebebi de yetiştirilme tarzı,toplumsal baskı ve dindir,bunu unutmuşsunuz,sütyeni de memeleri sarkmasın diye takarlar,dekolte de erkekler için giyerler.gerisi dogru.

Görüş Bildir