'Kadın' Konusuna Yaklaşımlarıyla İnsana "Allahım Sen Bizi Kimlerle Sınıyorsun?" Dedirten Ünlü İsimler

-

Kadına şiddettin arttığı ve kadınların toplumda eşit haklara sahip olmak için canla başla mücadele ettiği bir zaman dilimindeyiz. Herkes bu konuda elinden gelen gayreti gösterirken bazı ünlülerin açıklamaları, bu mücadele ile taban tabana zıt. Aklınız durmayacaksa gelin birlikte bakalım...

1. Her açıklaması bir öncekinden beter olan ve sinirleri bozmak konusunda en yüksek seviyeye ulaşan Nihat Doğan

Sadece Özgecan Aslan ile ilgili yaptığı açıklamalar bile insanı çıldırtmak için yeterli aslında. Açıklamalarından bazıları şöyle:

"-Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın"

"- Kaşarlarla evlenmem desem doğru mu olur?" (Seda Akgül için)

ve daha niceleri...

2. Agresifliği ve sürekli "Adamlık" dersi vermesiyle insanların büyük antipatisini kazanan Arda Turan

Son olarak şarkıcı Berkay'ın eşini taciz ettiği ve Berkay'ı darp ettiği iddiası ile gündeme gelen Arda'nın tavırları da antipatik bulunuyor. Bu olaydan önce milli takım uçağında gazeteci Bilal Meşe'ye yapmış olduğu saldırı da çok konuşulmuştu.

3. Kitaplarındaki cümlelerinin alıntı olmasıyla ve anlatacağı şeyleri aşırı ağdalı betimlelerle süslemesiyle yoran Nilgün Bodur

Nilgün Bodur'un kitabı sosyal medyada infial yaratmıştı hatırlarsınız. Bunun sebeplerinden biri, kitapta geçen cümlelerin alıntı olduğu halde belirtilmemesi, diğeri de aşırıya kaçan betimlemelerdi. Bunun dışında bir de Arda Turan - Berkay kavgasına yaptığı bir yoru var ki, o da ayrı dillere destan:

"Sanırım benim başıma gelse eşimi provake edecek bir şey söylemez, sessiz kalırdım. Bir kadının başka erkeğe karşı eşini doldurması doğru değil."

4. Eski eşinin özel görüntülerini yarınlar yokmuşçasına basına servis ettiği iddia edilen Mustafa Ceceli

Bu senenin başında yaşadığımız en büyük skandallardan biri de buydu hatırlarsanız. Sinem Gedik ve İntizar'ın özel anlarını kameraya kaydederek bunu bir de insanların görmesini sağlayan Ceceli, çoğu kişiden tepki gördü; hatta fan grubu olan Cecelistler'den bile veto yedi.

5. Kadının konumuyla ilgili kafasında bir takım oturmayan düşünceler olan ve bu konuyu çok da kafasına takmayan Alişan

Lafı hiç uzatmayalım, direkt söylediği birkaç söze gelelim:

"-Eda çok güzel ve seksi olsaydı evlenmezdim.” (Eski nişanlısı için)

“Eda terliklerimi ayağıma getirecek.”

"Göster yüzüğü, çok para verdim" (Gazeteciler için nişanlısına diyor)

6. Hemcinsleriyle ilgili her yorumu hayrete düşürecek kadar endişe yaratan Hülya Avşar

Hülya Avşar'ın artık neredeyse böyle bir misyonu var: Kadınlarla ilgili çok acayip açıklamalar yapmak. Bakalım neler demiş?

-"Sadece erkekler dövüyor diye bir şey yok, kadınlar dayak yiyor gibi geliyor bana. Kadının kaşınanı var, kaşınmayanı var, haksız yere dayak yiyeni var. Dayak konusunda bazı kadınlar hafif kaşınıyor. Adamı tahrik ediyorlar. Akıllı kadın dayak yemez" 

"Ben şeyciyim. Erkek çalışsın, kadın evde çocuklarını kendi büyütsün, yemeğini yapsın, kocasını karşılasın"

7. Eşiyle ilgili "Memeleri sarksaydı almazdım" şeklindeki beyanından sonra keşke Hababam Sınıfı'nın içindeki bir karakter olarak kalsaydı diye düşündüğümüz Ahmet Arıman

Ne de güzel yıllarca sevip saygı duymuştuk üstelik. Ta ki şunları okuyana kadar: 

"-Yaşlı bir kadınla zaten yapamam ama inan bu kadarını da düşünmemiştim. Ama Kader olgun görünüyor. 30’larında olsaydı yine almazdım, göğüsleri sarkmış olacaktı, istemezdim. Fizik benim için önemli. Ha benimle yaş alır, o ayrı"

8. Nurgül Yeşilçay'ın taciz iddialarından sonra adeta taciz için kriter açıklaması yapan Erkan Petekkaya

"-Ben Nurgül’ün nesini taciz edeceğim? Beyonce mi o? Neyini taciz edeceğim? Bilime aykırı, akla aykırı."

Yukarıdaki cümlede asıl bilime ve akla aykırı olan şeyi bulunuz...

9. Herhangi bir toplumsal olayda birden bire saklandığı yerden çıkıp beyin yakan açıklamalar yapan Tuğba Ekinci

Tuğba Ekinci'nin her bir açıklaması, sosyal medyada kendine trollüğü iş edinmiş insanlar gibi adeta; gerçek olması imkansız gibi geliyor. Bakalım neler demiş?

"-O konu çok yalan. Türk erkeği asildir. Kadınlar yüz vermeden hiçbir Türk erkeği taciz etmez. Olsa bana olurdu. Durup dururken bu yaşıma kadar kimsenin tacizini görmedim. Onu söyleyen kadınlar emin ol ki o adama yüz vermiştir." (Hiç tacize uğradınız mı sorusuna verdiği cevap)

"-Küçük çocuk gibi sizin kadar güçlü bir bayana, ses sanatçısına bu şikayeti yakıştıramadım. Her ilişkide oluyor itip kakışmalar. Ahmet ailesine çok hayırlı evlat oldu . Mesleğini tehlikeye atmanın alemi yok. Gerektiğinde erkek gibisiniz. Ahmet benim eski dostum asla büyük hatalar yapacak biri değil. Ayrıca şiddet görmek istemeyen bayanlar şiddet görmez. Saygılar, sevgiler" (Ahmet Kural'dan şiddet gören Sıla için)

10. Sevgilisi Sıla'yı darp ettiği iddia edilen ve bu iddiayı "Sadece itiştik" diye yalanlayan Ahmet Kural

İzzet Çapa bu konuyla ilgili çok güzel bir yazı yazmış. Onun cümlelerini bırakalım buraya. 

"Çıkmayacak Ahmet! Bir hanımefendi ile aranda ‘karşılıklı itişme’ yaşanmayacak kardeşim. Buna asla müsaade etmeyeceksin, edemezsin. Karşında bir kadın var senin".

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zelin-turan1

sıkıldım artık aptal feminist davranışlarınızdan. Yeter. NE KADAR APTAL BİR DÜŞÜNCE YAPISI HALİNE GELDİ BU FEMİNİZM. Ve ne ara oldu? Bir olay olsun, bir tartışma olsun, ünlüler birbirine girsin (ya da normal insanlar) siz kadınlar (ben de kadınım) her zaman kadınları haklı çıkarmayı çok iyi ve çok çirkefçe yapıyorsunuz. Başlarım kadın haklarınıza. Madem hakkınız var insanca yapın. Erkekleri esip geçerek ve her hareketlerini (buna kibarlik için bayan demeleri de dahil) kadın düşmanlığı olarak algılayarak çok mükemmel bir şey yapıyorsunuz. Var ya feministler siz erkek kadın eşittir sloganı altında erkekleri ezip geçmeyi kadınları ilahlaştırmayı çok iyi biliyorsunuz. Devam edin. Doğru aynen kadınlar zaten İLAH. erkekler hiçbir şey. ezin geçin. afferin. sonra da eşitlikçiyiz (gerçek feminist ve kadın erkek denkliğinii savunanlara lafım yok) ama ve lakin kadınları tanrısal bir kalıba sokmaktan vazgeçin

nur-aysun

"kadın" islamın deger verdiği özellikle kadınlara iyi davranın sizin en hayırlınız eşlerine iyi davranındır diyen bi peygamberin ümmetiyiz yani ümmetiydik. ne oluyor bize ki bu kadar kadın cinayetleri artıyor öldürenlerde eşleri eski sevgililileri babaları ağbeyleri bu kadar kötü olmamalı dünya...

mete-ozturk4

şu içeriktekilerin hepsini toplasan bi adam etmez

yasemin.ozkan.714

Bir insan iki şekilde gündemde kalır ya insanlara topluma kendini çok sevdireceksin işini iyi yapacaksın bu şekilde sevgi ve saygı kazanacaksın Türkan Şoray, Tarık Akan, Zeki Müren,Levent Kırca gibi... Bu zordur. ya da kendinden nefret ettireceksin toplumun hiç sevmediği, midesinin bulandığı insan olacaksın ki söylediğin her şey toplum üzerinde biri şunu sikse de kurtulsak etkisi yaratacak. Üstteki şahıslar örnek verilebilir. Bu daha kolaydır ve kısadır. Kısa yoldan ünlü olup gündemde kalmaktır. Sevgi, saygı kazanması zor şeydir. Nefret, aşağılanma ise çok kolay kazanılır.

yapiciinsan

çoğunda haklısınız da şu söze hiç katılmadım: -bir hanımefendiyle aranda "karşılıklı itişme" yaşanmayacak kardeşim , karşında bir kadın var senin- karşımdaki bir insana vurmamda tek bi kriter vardır oda önce onun bana vurması bana biri vurursa kadın erkek ayrımı yapmadan bende bi tane patlatırım onun dışında işleri şiddetle çözecek biri değilim çok şükür

Görüş Bildir