''Kadın Her Çağda Kadındır'' Dedirten 11 Tarihi Fotoğraf

 > -

Kadınların tamamen değişerek günümüze geldiğini düşünüyorsanız, fena halde yanılıyorsunuz demektir. Her ne kadar ''Siz erkekler hep aynısınız!'' deseler de, kadınların eline su dökemeyeceğimizi 12 tarihi fotoğrafla ispatlayacağız.

1. Gamzelere bayılırlar

Gamzelere bayılan kadın nesli, bununla yetinmeyip kendi gamzelerine sahip olmak için farklı icatlara başvurmuştur.

2. Parfümsüz yapamazlar

18. yüzyıla ait bu parfüm çantası sizce de kızların odalarındaki ayna önüne benzemiyor mu?

3. Çantasız bir kadın mı? Hah !

16. yüzyıla ait bu kadın çantasının günümüzdekilerden farkı var mı sizce ? 

Hayır acaba içinde ne taşıyordu? Telefon yok, bir şey yok...

4. Arabadan anlamazlar

Toronto, ABD'de 1800'lü yıllara ait olan bu fotoğrafta, adamcağız arabayı vurdururken, önde oturan kadına bakar mısınız ? Hiç mi değişmez bir nesil ?

5. Duygularını belli etmeyi sevmezler

''Pokerface'' üzerinde doğuştan yetenekli olan kadınlar, özellikle karşılarındaki kişi erkekse asla duygularını belli etmez.

6. Makyajsız kalmak intihar sebebidir

İngiliz WAAC birliğinden bir kadın, savaş eğitimi arasında makyajını tazeliyor. Yanına bomba düşse rimelini arar yeminle. -1941

7. Kozmetik = Hava,Su

Baylar, bayanlar. Şu resimde görmüş olduğunuz üzerinde parmak izleri bulunan krem tam 2000 yıl öncesi Roma dönemine ait. Uzmanlar bu kremin yüz için hazırlanmış bir kozmetik ürün olduğunda hemfikir. Ya sen nasıl akıl ettin? Nasıl buldun da yaptın ?

8. Zerafetlerinden ödün vermezler

Bir kadın bir işi yapacaksa, onu en gösterişli ve kadınsı şekilde yapmayı tercih eder. Görseldeki bayan da 5 çayını bu kurallar çerçevesinde yudumluyor. Helal olsun ne diyelim.

9. Kilo takıntıları vardır

1908 yılında korseli bir bayanın röntgen sonuçları, kadınların ince görüneceğim diye çektikleri çileyi ortaya koymuyor mu a dostlar ?

10. Kendi aralarında çok garip anlaşırlar

Birbirlerini hem deliler gibi sever, hem de ölesiye kıskanırlar. 1930'larda çatılarda boks günü bile düzenlemiş bu kadın milleti daha ne diyelim ?

11. Anne olmak başkadır

Çocuğu için endişelenen bir anne, oğlunun bisikletine üzerinde ''Sürücü bey, lütfen bana dikkat eder misiniz?'' yazılı bir tabela asıyor. Gerçekten, bir kadına ne makyaj ne de elbise annelik kadar yakışabilir. Anneler ve geleceğin anne adayları, iyi ki varsınız.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hope

Bir kadının güzelliği bence Dünyanın 1. Harikasıdır.. iyiki varlar...

nurdanyldrm

Bu sabah yobazlardan gelen "kadının kariyeri anneliktir" açıklamasıyla birbirini ne güzel tamamlamış. Makyaj yapmak, anne olmak, aksesuar vs. bu saydıkların zorunluluk değil hepsi birer "seçim"dir. Ayrıca toplumsal cinsiyet ürünüdür. İçeriği hazırlayan arkadaşın bunu bütün kadınlara mal etmesi, kafasında kadın denince bu saçma sapan şeylerin canlanması da toplumsal cinsiyete yenik düşüşüdür. Amcalara gösterdiği yaşa inip en baştan almak lazım. "Kadınsın hmm o zaman arabadan anlama, boya kutusu gibi gez ve zayıf ol." Kafanızı seveyim...

Gizli Kullanıcı

Hiçbir konuya yenik düşmedim, kimseyi bir şeye mâl etmiyorum. Önünüze geleni yobaz yapabiliyorsanız, birileri de gelir sizi bi' sınıfa sokar. Kaldı bu fotoğraflar mecvut, ben çizmedim. Sanki üniversitede bitirme tezi verdik. Kimse görev yüklemiyoruz bayan, kafamı sevmeyin bu bakımdan.

nurdanyldrm

Şimdi ben üretim fazlasından başlasam, anaerkil toplumlar falan derken günümüzde kadının nesneleşmesine kadar gelsem "benim de annem var tmm mı" tarzı bir cevap alacağım için girmiyorum bu topa. Kafanız ve size hayatta başarılar "bay"

Gizli Kullanıcı

Ha ben okudum ama kimse görmüyor diyorsunuz. Siz başlayın ben başka cevaplar da veririm. Böyle yersiz ağızlara, repliklere girmeye gerek yok.

nurdanyldrm

Şimdi sakin ol ve "amcalara gösterdiğinden" bağımsız cevaplar vermeye çalış. Tam tersi senin gibi sığır ve sığ kafalarla mücadele ediyorum diyorum aslında. Ne düşündüğün neyi ne sandığın umrumda değil. Toplumun yarısını ilgilendiren saçma sapan şeyler yazabiliyorsan, doğal olarak bu benim sorunum olur.

Gizli Kullanıcı

Sürekli cinsel göndermeli cümleler kurarak toplum yapısını yıktığını sanan bi' aklı evvel de senmişsin. Daha nasıl edepli konuşacağını bilmiyorsunuz, gelmiş ataerkil geyiklere giriyorsun. Ha senden daha iyi tarihsel süreçler biliyorum, seninle her türlü mücadele ederim bilgime güveniyorum diyorsan hodri meydan. Diğer türlü yersiz kelimelerinle beni uğraştırma. Penisimi benden çok düşünüyorsun.

Gizli Kullanıcı

Geyiğine yapılmış bir konuyu bu kadar neden abartıp ekmek çıkarmaya çalıştığınızı anlamadım. Objeleştirme konusu da ziyadesiyle tek taraflı. Erkeklerin suçu ya da değil günümüzde halinden memnun milyonlarca kadın, TV karşısında tarz programlarını destekliyorsa, kusura bakmayın bu benim suçum değil. Eğitimsiz hem erkekte hem de kadında olan genel bir sorun, yok midem bulandı yok bilmem ne demeyin. Benim de bir annem var ama sizin sözüm ona ilerici bakışlarınızla konuyu boyamaya çalışmadım. Tarihi fotoğrafları sizlere sundum hepsi bu.

osuran-boga03

kadınların yazılımı aynıdır sadece modelleri degişir tarihe geçtim yalaaaaaaaaaaaaa

tolstoy

kadın her çağda kadın ama bu çağda artık bir "meta", bir "obje"

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriİngiltereİntiharSavaşTercihannebokskadınlar
Görüş Bildir