Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Belediye Başkanı: "Kadıköy’de İçki Yasağı Yok"

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

"Kadıköy’de İçki Yasağı Yok"

"Kadıköy’de İçki Yasağı Yok"

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk: Sadece alkollü içecek satan Tekel ve büfeler 22.00′da kapanacaktır

Cnn Türk-Kanal D ortak yayınında Başbakan Erdoğan, "Kadıköy Belediyesinin bazı yerlerde gece yarısından sonra içki satışı yapılan yerlerin kapatılmasına ilişkin karar aldığını duydum. Bu karara destekliyorum ama bunu AK Partili bir belediye yapsaydı medyada kesin haber olurdu" demişti.

Konuyla ilgili Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, blog'undan açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde:

  • Belediye Encümenimiz, Caferağa Mahallesi’nin ara sokaklarında mahalle sakinlerinin yaşamını olumsuz etkileyen konularda, idari tedbir olarak bazı kararlar almıştır.

  • Bar ve lokantaların bulunmadığı sokaklarda, gece 23.00′den sonra, yüzlerce kişi ellerinde şişelerle sabah saatlerine kadar sokakta ve evlerin giriş kapılarında oturmaktadır. Bina girişleri kirletilmekte ve tuvalet olarak kullanılmaktadır. Bu durum mahallede yaşayanlar için ciddi rahatsızlık nedeni oluşturmaktadır. Buna neden olan içki satan büfe sayısı bir anda yükselmiş; aynı sokakta beş büfeye ulaşmıştır.

"SADECE ALKOLLÜ İÇECEK SATAN TEKEL VE BÜFELER 22.00'DE KAPANACAKTIR"

Buna istinaden alınan iki karar şöyledir:

1.Karar;

Bu nedenle, Belediyemiz polisiye önlemler yerine idari önlemlere yönelmiş ve büfelerin gece kapama saatleri 22.00′a çekilmiştir. Caferağa’daki işletmeler her zaman olduğu gibi gece 02.00′de kapanacaktır. Bu hususta bir değişiklik söz konusu değildir. Sadece alkollü içecek satan Tekel ve büfeler 22.00′da kapanacaktır.

2.Karar;

Kadife Sokak’ta, kaldırımlara masa atılmasına izi verilmemektedir.

  • Kadıköy’de birçok cadde ve sokakta, kapı önleri ve yaya alanları belli sınırlar dahilinde, masa atılarak kullanılmaktadır. Ancak Kadife Sokak’ta kaldırım genişliği bazı yerlerde tek masa atımına dahi uygun değildir. Şimdiye kadar, uygun yerlerde, belli oranda izin verilen masa izni suistimal edilmiş ve yayalar araç yolunu kullanmak zorunda kalmıştır.

  • Kent yaşamında; önceliğimiz olan çocuklar, kadınlar, engelliler ve yaşlılarla birlikte yayaları da korumak zorundayız. Bundan ötürü, bu sokakta kaldırımlara masa konulmasına izin verilmiyor. Bu işyerlerinin çoğu arka bahçeye sahipler. Bu alanlar belli kurallar dahilinde kullanılıyor ve kullanacaktır.

"İÇKİ YASAĞI' OLDUĞUNU SÖYLEYENLERİN FARKLI AMAÇLARI VAR"

  • Aldığımız kararın arkasına sığınarak bunun 'içki yasağı' olduğunu söyleyenlerin farklı amaçları olduğunu biliyoruz. Kadıköy’deki düzenlemenin, Türkiye’nin bazı bölgelerinde çağdışı kafayla uygulanan yasak ve kısıtlarla ilgisi yoktur.

  • Kadıköy, özgürlüklerin doya doya yaşandığı bir bölgedir ve öyle de kalacaktır. Bundan da büyük mutluluk duymaktayız.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanKanal Dkadınlar
Görüş Bildir