Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İzmir Valiliği: Yasaklama Yok

 > -

İzmir Valiliği'nden "Basın açıklamalarının yasaklanması veya engellenmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir" açıklaması yapıldı.

İzmir Valiliği, "il genelindeki basın açıklamaları ile benzeri faaliyetlerin kamu güvenliği ve genel asayiş yönünden düzenlenmesi" amacıyla yayımlanan karara ilişkin, bazı basın yayın organlarında yer alan haberler üzerine yazılı açıklama yaptı. 

"Tepki ve talepler, zenginliğimizdir"

Söz konusu valilik kararının, basın açıklamaları ve benzeri etkinlikleri yasaklamaya yönelik olmadığının belirtildiği açıklamada, basın açıklamaları ve farklı türdeki tepkilerin ve taleplerin dile getirilmesinin zenginlik olarak görüldüğü ifade edildi. 

Açıklamada, bu tür toplumsal etkinliklerin, İzmir'de dün olduğu gibi bugün de aynı kolaylık ve rahatlıkta düzenlendiği dile getirilerek, "İlimizdeki basın açıklamalarının düzenlenmesi adına dün ile bugün arasında değişen hiçbir şey olmamıştır ve bundan sonra da olmayacağı açıktır" ifadesine yer verildi.

"Amaç daha da kolaylaştırmak" 

Eleştirilere konu olan valilik kararının basın açıklamalarının rahatça yapılmasına açıklık getiren bir düzenleme olduğunun savunulduğu açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Eleştirilere konu olan ve valiliğimizce basın açıklamalarının rahatça yapılmasına açıklık getiren düzenlemedeki asıl amaç, toplumdaki tüm bireylerin temel hak ve özgürlüklerinin korunması, basın açıklamalarının düzenlenmesi konusunda yeknesaklığın temin edilmesi, bu tür toplumsal etkinlikleri düzenlemenin daha da kolaylaştırılması ve hayatın doğal akışının devam ettirilmesidir. Basın açıklamalarının yasaklanması veya engellenmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir."

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir