"İtibarımızı Kimseye Çiğnetmeyiz"

195PAYLAŞIM

"İtibarımızı Kimseye Çiğnetmeyiz"

"İtibarımızı Kimseye Çiğnetmeyiz"

Gezi protestoları ile başlayan süreçte siyasi tartışmaların odağına oturan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç sessizliğini bozdu. Koç, "Devletimizle kavga etmek bize yakışmaz. Ama tabii ki biz itibarımızı 90 yılda bugüne getirdik ve kimseye de çiğnetmeyiz" dedi.

Mustafa Koç, "Seçim psikolojisine girildi ve ortam her zamankinden daha gergin. Bunu gözardı etmememiz lazım. 17 Aralık'tan beri gelişen olaylardan dolayı, piyasalar ister istemez tedirgin oluyor. Bu tansiyon aşağı çekilirse piyasalar da derhal olumlu cevap verecektir. Ayrışmış değil, bütünleşmiş bir toplum olarak, huzurla ve temiz siyaset ile yaşamalıyız. Ülkemizin ve insanımızın hak ettiği budur" ifadelerini kullandı.

Koç, Gezi Parkı eylemleriyle gündeme gelen Divan Oteli'yle ilgili de konuştu, "1950'den beri o civarda soyguna uğrayan, tacize uğrayan, yabancı, genç, kadın kim varsa Divan Oteli'ne sığınmıştır. Polisten kaçan insanların da direkt Divan Oteli'nin kapısına dayanmasından daha normal bir şey olamazdı. Biz de insani hassasiyetlerle kapılarımızı açtık" dedi.

Koç, Hükümet-Cemaat çekişmesinin kesinlikle bir tarafı olmadıklarını vurguladı, "Tespih koleksiyonum olduğu basında da yer almıştı. Hediye olarak gelen bir tespihe bambaşka anlamlar yüklenmesini anlamakta güçlük çekiyorum. Ananas da yolladı. Aradım, teşekkür ettim. Uganda'da rafinerinin varlığından ve bizim de dikkatimize getirildiğinden gazeteler aracılığıyla haberdar olduk" ifadelerini kullandı.

CNN TÜRK

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir