'İşten Atılan Gazeteciler Doğruyu Yazmıştı'

 > 
413PAYLAŞIM

'İşten Atılan Gazeteciler Doğruyu Yazmıştı'

Kızının doğumundan bu yana hastalığı nedeniyle çalmadık kapı bırakmadığını belirten Erhan Çoban, onu kaybetmeden önce hiç kimsenin kendisine yardımcı olmadığını belirtirken basına açıklama yapmayacağını söyledi. Görüşme sırasında duygularına hakim olamayan Erhan Çoban, kaybettiği kızı Sedef Sahra'nın dışında 2 çocuğu olduğunu belirtirken, işten çıkarılan gazetecilerin doğruları yazdığını, Başbakan'ın kendisini araması halinde aynı şeyleri kendisinin de söyleyebileceğini kaydetti. Hiç kimseden korku ve çekincesi olamadığını anlatan Erhan Çoban, şöyle dedi:

"Kızımın 4'üncü yaşını kutlayacaktık. Doğumundan hayatını kaybetmesine kadarki süreçte, gitmediğimiz hastane, başvurmadığımız doktor kalmadı. Derince Hastanesi'ndeki bir doktor, 'Bu çocuk için 1 dakika ve 1 kuruşunu harcama' dedi. Bu mudur doktorluk, bu mudur insanlık? Bir babaya hasta olan evladı için böyle şeyler söylenir mi?"

Kızının rahatsızlığı nedeniyle bakan, milletvekilleri, İl Sağlık Müdürü'yle de görüştüğünü yineleyen Çoban, hiç kimsenin kendisiyle ilgilenmediğini savunurken şöyle devam etti:

"Başbakana bile 7 sayfa mektup yazdım. Zaten Fatih Saraç'ın Başbakanla yaptığı görüşmelerdeki ses kayıtlarında da bu konu geçiyor."

Erol POLAT/DARICA(Kocaeli)(DHA)

Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir