Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'İstanbul'u CHP Alacak'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

'İstanbul'u CHP Alacak'

'İstanbul'u CHP Alacak'

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, ''İstanbul'da CHP olarak mevcut belediye sayımızı artıracağız ve İstanbul Büyükşehir Belediye seçimini kazanacağız'' dedi.

Hamzaçebi, CHP genel başkan yardımcıları Şafak Pavey, Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, İstanbul milletvekilleri İhsan Özkes, Kadir Gökmen Öğüt, Ayşe Eser Danışoğlu ve CHP'li ilçe belediye başkanları ve ilçe teşkilatı yöneticilerinin katılımıyla, Kartal'daki Emex Otel'de düzenlenen CHP İstanbul 1. Bölge 2. Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

Akif Hamzaçebi, toplantının ardından yaptığı açıklamada, toplantıda gelecek yıl yapılacak yerel seçimlere ilişkin CHP'nin yerel seçim stratejisinin İstanbul ayağını değerlendirdiklerini kaydetti.

Gelecek yıl Türkiye'yi, yerel seçimler ve cumhurbaşkanlığı olmak üzere 2 seçimin beklediğini dile getiren Hamzaçebi, ''İstanbul, CHP'nin yerel seçimde başarılı olmak için birinci sıraya koyduğu çok önemli bir hedeftir. İstanbul'da CHP olarak mevcut belediye sayımızı artıracağız ve İstanbul Büyükşehir Belediye seçimini kazanacağız'' dedi.

İstanbul'un kötü yönetildiğini öne süren Hamzaçebi, sözlerine şöyle devam etti:

''Türkiye'de yerel yönetim anlayışı, Adalet ve Kalkınma Partisi'yle birlikte artık yerel yönetimlerin yerelde yaşayan vatandaşların sorunlarını çözmekten uzaklaşmıştır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olduğunda, İstanbul'un nüfusu 8,5 milyondu. Bugün İstanbul 14 milyonluk nüfusa ulaşmış dev bir şehirdir. Bir megapoldür. Böylesi bir megapolde herhangi bir stratejisi olmayan mevcut anlayışın, İstanbul'un nüfusunu 23 milyona ulaştırması kaçınılmazdır. Böylesi bir büyüme karşısında İstanbul'un yaşayacağı sorunları, bu anlayışın çözme şansı yoktur. Bugün İstanbullu hayatından mutlu değildir. İstanbullu trafik sorunundan mutlu değildir. İstanbullu, yerel yönetimlerin, Büyükşehir Belediyesi'nin vermiş olduğu hizmetlerden mutlu değildir.''

Esenyurt'ta yaşanan imar sorunları nedeniyle on binlerce insanın mağdur olduğunu ileri süren Hamzaçebi, İstanbul'daki imar anlayışının ''birilerine'' çok büyük kazanç sağlarken ''birilerini'' de mağdur ettiğini, çok sayıda kişinin paralarını müteahhitlere kaptırdığını iddia etti. İstanbullular'ın mülkiyet ve tapu sorunları yaşadığını, kentsel dönüşüm çalışmalarından da endişe duyduğunu savunan Hamzaçebi, partilerinin ise sorunları çözecek bir programla halkın karşısına çıkacağını söyledi.

Hamzaçebi, ''İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayınızı ne zaman açıklayacaksınız?'' şeklindeki soruyu ise, ''Zamanı geldiğinde'' diyerek yanıtladı.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiCumhuriyet Halk Partisiİstanbulİstanbul Büyükşehir BelediyesiRecep Tayyip ErdoğanYerel Seçim
Görüş Bildir