'İSPARK 1 TL Olsun' Teklifi İBB Meclisi'nde Reddedildi: 'Ranttan Değil Halktan Yana Olmalarını Beklerdik'

 > 
127PAYLAŞIM

Geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediyesi aldığı bir kararla belediyelere ait otoparkların 24 saatlik ücretini 1 TL'ye indirdi. Benzer bir teklif ise İSPARK için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ne geldi. Ancak, İSPARK ücretlerinin 1 TL'ye inmesini öneren teklif yapılan oylamayla reddedildi. 

'Amaç Trafiği Rahatlatmak' Diyen Başkan Tuna Müjdeyi Verdi: Ankara'da Otopark Ücretleri 24 Saat Boyunca 1 TL Olacak - onedio.com
'Amaç Trafiği Rahatlatmak' Diyen Başkan Tuna Müjdeyi Verdi: Ankara'da Otopark Ücretleri 24 Saat Boyunca 1 TL Olacak - onedio.com

İBB Meclisi'nin CHP'li üyeleri Nadir Ataman, Doruk Bulut, Hüseyin Sağ, Tankut Gündoğar ve Seyit Ali Aydoğmuş, İSPARK'ın 1 lira olması için önerge verdi.

CNN Türk'ün haberine göre, önergeyi okuyan Nadir Ataman, teklifin meclis gündemine alınarak Ulaşım, Trafik ve Tarife Komisyonu'na havale edilmesini istedi.

'Altı olmadan, hesabı kitabı olmadan teklif edilmesini doğru bulmuyorum.'

Atamanın ardından söz alan AKP Grup Başkan Vekil Yardımcısı Faruk Aydın, hesabı kitabı olmadan teklif edilmesini doğru bulmadığını belirterek, ''Söz konusu teklifi arzu ederlerse başkanlık makamına gönderelim. Gündeme alınması ile ilgili bir önerge ise bunu çalışmadan, altı olmadan, hesabı kitabı olmadan teklif edilmesini doğru bulmuyorum. Gündeme alınmasını reddediyoruz'' dedi.

Oylamada otopark ücretlerinin düşürülmesinin gündeme alınması ile ilgili teklif, AKP'li meclis üyelerinin hayır oyları ile reddedildi.

'İstanbul'u yönetenlerin, otopark ücretleri açısından ranttan değil halktan yana olmasını beklerdik.'

Meclis toplantısının ardından konuşan Nadir Ataman, ''Belediye otoparklarında asıl hedef gelir elde etmek değil, trafik güvenliğini sağlamaktır. İstanbul'da trafiğin ne durumda olduğunu herkes biliyor. Belediyeye ve belediye şirketlerine ait bütün otoparkların 1 saate kadar ücretsiz, 24 saat boyunca da 1 TL olmasını istedik. İstanbul'u yönetenlerin, otopark ücretleri açısından ranttan değil Ankara'daki gibi halktan yana olmasını beklerdik'' açıklamasını yaptı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir