‘IŞİD Bombacısı' Hastaneden Kaçmış!

 > 
418PAYLAŞIM

Erzurum'daki bir hastanenin Ortopedi bölümüne sevk edilen Mahmoud Al Ghanim kaldığı odanın penceresinden atlayarak kaçtı. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nün, 'bombacı' olarak tanımladığı Ghanim'in yeri belirlenemedi...

Emniyetin, IŞİD bombacısı olduğu belirtilen 1986 Suriye, Halep doğumlu Mahmoud Al Ghanim isimli cihatçıyı adeta avucundan kaçırması, güvenlik zafiyetini gözler önüne serdi. 

Birgün'den Erk Acarer'in haberine göre olay şu şekilde yaşandı:

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Terörle Mücadele Daire Başkanlığı tarafından 81 ilin Emniyet Müdürlüğü’ne gönderilen 15.12.2015 tarihli, ‘Gizli’ ibareli ve 0558 sayılı yazıya göre, bir IŞİD bombacısının aramızda dolaştığı ortaya çıktı.

Pencereden kaçmış

O yazıya göre Mahmoud Al Ghanim Erzurum’da bir hastanenin Ortopedi bölümüne sevk edilmiş. Terörist olduğu bilinen ve cezaevinde olması gereken bu kişinin, 12 Aralık 2015’te tedavi gördüğü hastanedeki odanın penceresinden atlayarak kaçmış olduğu anlaşıldı. 

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü: ‘Bu adam IŞİD bombacısıdır’

Kaçan cihatçı için Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, ‘Bu adam IŞİD bombacısıdır’ şeklinde bildirim yaptı. Emniyet, “Konuyla ilgili çalışmalarımız” sürüyor derken başka bir açıklama yapmaktan kaçındı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir