"IOC Üyeleri Türkiye'ye Ön Yargılı Davrandı"

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

"IOC Üyeleri Türkiye'ye Ön Yargılı Davrandı"

"IOC Üyeleri Türkiye'ye Ön Yargılı Davrandı"

Chul Shin, 2020 Yaz ve Paralimpik Olimpiyat Oyunları’nda Uluslararası Olimpiyat Komitesi (ICO) üyelerinin Türkiye’ye ön yargılı davranarak, haksızlık yaptıklarını savundu.

Güney Kore Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu Başkanı In Chul Shin , 2020 Yaz ve Paralimpik Olimpiyat Oyunları’nda Uluslararası Olimpiyat Komitesi ( ICO ) üyelerinin Türkiye’ye ön yargılı davranarak, haksızlık yaptıklarını savundu.Bir haftadır kaldığı Adana’da 2020 Yaz ve Paralimpik Olimpiyat Oyunları’nı değerlendiren Shin, “Bizim ülkemizde geçmişte olimpiyat oyunları düzenledi. Olimpiyatlara hazırlanmanın ve ev sahibi olmanın ne denli güç, zahmetli ve sıkıntılı olduğunu yakından biliyorum. Türkiye, bu kez diğer adaylıklara oranla çok iyi hazırlandı. İyi de sunum yaptılar. ICO üyeleri kriterleri uygun olan Türkiye’ye ön yargılı davranarak haksızlık yaptılar. Olimpizmin temelinde tarafsız davranma ve ilkeli olma var. ICO üyeleri değerlendirme yaparken bazı önemli kriterleri gözardı ettiler” diye konuştu.

’’OLİMPİYATLARIN JAPONYA’YA VERİLMESİ DÜŞÜNDÜRÜCÜ’’

Shin, Mart 2011’de 9 büyüklüğündeki depremden hasar gören Fukuşima Nükleer Santral’deki sızmanın halen devam ettiğine dikkat çekerek, “Güney Kore ile Çin hükümeti, Japonya’ya komşu olduğu için Fukuşima Nükleer Santrali’ndeki sızmanın, denizi, balıkları ve diğer canlıları, meyve, sebze, süt ürünlerini ne kadar etkileyip, etkilemediğini belirten bir rapor vermesini istedik. Ne yazık ki aylardır bize cevap bile vermediler. Çünkü sızıntıdan kaynaklanan radyasyon sanılandan 16 kat daha fazla. Tüm canlılarda önemli hasarlar bırakan Nükleer Santral’deki sızıntıya rağmen Japonya’ya olimpiyat verilmesi düşündürücü” şeklinde konuştu.

’’TÜM GÜNEY KORE HALKININ TÜRKLERE VEFA BORCU VAR’’

Shin, Kore Savaşı’nda kendilerine destek için Türkiye’den gelen binlerce askerin öldüğünü ve yaralandığını anımsatarak, tüm Güney Kore halkının Türklere vefa borcu bulunduğunu, her adaylıkta Olimpiyat Oyunları’nda destek vereceklerini de sözlerine ekledi.

’’ADANA’YI MODEL ALACAĞIM’’

Bir haftadır devam eden Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasını izlemek için bulunduğu Adana’da yerel yöneticilerin iyi bir çalışma yaptığını belirten Shin, “2014 Dünya Büyükler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası Güney Kore’de yapılacak. Adana’daki çalışmaları model alarak bunu ülkeme uyarlayacağım” dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaÇinJaponyaKoreNükleer Santralmeyve
Görüş Bildir