Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

“İnternete Kota, Kültüre Kotadır”

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

“İnternete Kota, Kültüre Darbedir”

“İnternete Kota, Kültüre Darbedir”

Dünyanın içinde bulunduğu dönem itibariyle şu anda en büyük güçlerden biri bilgidir. Ülkelerin gelişmişlik düzeyleri de bilgili insan sayısı ile ölçülmektedir.

Günümüzde bilgiye ulaşmanın en hızlı yolu internet ağlarıdır. İnternet siteleri aracılığı ile insanlar kültürlerini arttırmakta, yeni bilgiler üretmekte ve toplumun gelişmişlik düzeyine katkıda bulunmaktadırlar.

Bu açıdan bakıldığında internetin yaygınlaştırılması ve kullanılması toplumların kalkınmasında, ilerlemesinde ve yeni bilgi üreterek insanlığa fayda sağlamasında çok önemli bir yer arz etmektedir.

Bu gerçeğe rağmen Türkiye'de internete kota konulmuş durumdadır. İnternet ücretlerinin yüksek fiyatları şöyle dursun sınırsız olarak ifade edilen internet paketleri dahi “Adil kullanım oranı” denilen bir kısıtlama ile kısıtlanmıştır.

Eğer ülkemizin gelişmesi, yeni bilgi üreten bir toplum haline gelmesi isteniyorsa, günümüzün bilgiye en kolay yoldan ulaşım aracı olan internet teknolojisinin yaygınlaştırması gerekmektedir.

Öncelikle yapılması gereken ise internet ücretlerinin düşürülmesi ve “Adil Kullanım Kotası” uygulamasının derhal kaldırılmasıdır.

Devletimiz internet ücretlerinin düşmesi için özellikle Türkiye'de yaygın olarak kullanılan TTNET AŞ ile gereken anlaşmayı sağlamalı ve gerekirse başka vergi uygulamaları yaparak TTNET AŞ'yi de zarara uğratmayacak şekilde bu konuyu çözüme kavuşturmalıdır. Sınırsız internet ücreti özellikle öğrenciler için en fazla 10 TL olmalıdır. Bunun yanısıra teknik altyapı da biran önce geliştirilmelidir.

Bütün internet sitelerinden istediğimiz husus ise bu konuda kampanyamıza destek olmalarıdır.

Kampanyamız bütün web sitelerine fayda sağlayacaktır.

Kampanyamıza katılmak için internet sitesi yöneticileri buradan bannerları alarak sitelerine ekleyebilirler.

Bunun yanısıra halkımızdan da Başbakanlığa ve Cumhurbaşkanlığına bu konuda mesaj göndermelerini rica ediyoruz.

Unutmayın! Türkiye'deki İnternet Sınırlandırması Kültürümüze Vurulmuş Bir Darbedir!

BAŞBAKANLIK İLETİŞİM MERKEZİ : bimer@basbakanlik.gov.tr

CUMHURBAŞKANINA YAZIN : http://www.tccb.gov.tr/sayfa/iletisim/cumhurbaskanina_yazin/

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

vergiweb
Görüş Bildir