"İnternet Tanrının Bir Lütfu"

 > 
45PAYLAŞIM

"İnternet Tanrının Bir Lütfu"

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, internetin Tanrı’nın bir lütfu olduğunu ifade ederken, sosyal medya erişimi olmayanların, dışlanma riski bulunduğuna da dikkat çekti.

Kilise’de açılıma yönelik yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Papa Francesco, Haziran ayında kutlanacak olan Dünya Sosyal İletişim Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. İnternetin Tanrı’nın bir lütfu olduğunu belirten 77 yaşındaki ruhani lider, “İnternet, bir araya gelme ve dayanışma için çok imkanlar sunuyor. Bu, iyi bir şeydir ve bizi birbirimize yakınlaştırabilir” ifadelerini kullandı.

İnternette çok zaman geçirerek, izole olunmaması konusunda uyarıda bulunan Papa, çeşitli nedenlerden ötürü sosyal medya erişimi olmayanların ise dışlanma riski olduğunu da kaydetti.

Bununla birlikte, bu ortamda bilgilerin hızlı akışının, insanların refleks ve yargılama kapasitesini aştığını vurgulayan Papa, bunun da kendini doğru ve ölçülü ifade etmenin önünde bir engel olduğunu öne sürdü.

Papa ayrıca, internet ortamında karşılıklı kurulan diyalogların, diğerinin fikrini ve geleneklerini değiştirme anlamına gelmeyeceğine değindi.

ŞEYTANIN SİLAHLARI

Papa, mütevazı bir yaşam yanlısı olmasından ötürü Papalık Sarayı yerine yaşamayı tercih ettiği, yine Vatikan topraklarında bulunan Casa Santa Marta’da (Azize Marta Evi’nde) sabah düzenlediği ayin sonrası da konuştu.

  • Esma Çakır - Roma / DHA

  • Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir