Demirtaş "İmralı Ziyareti Kolaylaşmalı ve Normalleşmeli"

 > -

"İmralı Ziyareti Kolaylaşmalı Ve Normalleşmeli"

"İmralı Ziyareti  Kolaylaşmalı Ve Normalleşmeli"

Barış Demokrasi Partisi Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin barış sürecini tıkayan ve geciktiren taraf olmayacağını söyledi.

AA

Strasbourg- Barış Demokrasi Partisi Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Avrupa Parlamentosu'ndaki (AP) temaslarıyla ilgili Fransa'nın Strasbourg kentinde basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısında AP'nin kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür ettiğini belirten Demirtaş, barış sürecinin başarılı olması halinde AP'nin de buna katkısı olacağını belirtti.

Partisinden İmralı'ya yapılacak ziyarete kimlerin katılacağına ilişkin bir soru üzerine Demirtaş, ikinci ziyaret için oluşacak heyette kimlerin yer alacağına partisinin karar vereceğini kaydetti.

İkinci heyette kimin yer alacağı konusunda ortaya çıkan polemiklerin sürece katkı vermeyeceğini kaydeden Demirtaş, " İmralı'ya ziyaretin kolaylaşması ve normalleşmesi gerekir'' diye konuştu.

Konuşmasında PKK'lı 3 kadının Paris'te öldürülmesi konusuna da değinen Demirtaş, ''Paris'teki cinayetleri barış sürecini yavaşlattığı muhakkak'' dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FransaİmralıSelahattin Demirtaş
Görüş Bildir