'İmdat, Ödevimi Yapamıyorum!' Polise Mesaj Atarak Ev Ödevi İçin Yardım İsteyen Küçük Kız

-

Gün geçmiyor ki dünya genelinden enteresan bir haberle daha karşılaşmayalım. Bu seferki olay gerçekten tatlı ve komik. Hiç kimsenin aklına gelmeyecek bir çözüm yolunu deneyen 10 yaşındaki kız ve polis memuru arasında yaşanan bu komedi filmi tadındaki olaya gelin birlikte bakalım.

Olayın kahramanları 10 yaşındaki Lena Draber adlı bu öğrenci ve BJ Gruber adındaki bu polis memuru. Hemen söyleyelim, olay Amerika'nın Ohio eyaletinde gerçekleşiyor.

Ohio'nun Marion şehrinde yerel polis, Facebook hesabı kullanarak şehir sakinleri ile iletişime geçebiliyor. Ancak ilk defa bir çocuk, polise ev ödevi için mesaj atmış: Mesaj şöyle:

-Ev ödevimle ilgili sorun yaşıyorum, bana yardım eder misiniz?

+Bu Facebook sayfasını 7/24 görüntüleyemiyoruz. Eğer acilse lütfen 911'i arayın. Eğer acil değilse ve görevlilerle konuşmak isterseniz lütfen 740-387-2525'i arayın. Aksi halde mesajınıza kısa sürede yanıt vereceğiz. Teşekkürler.

Tabii ki Lena vazgeçmiyor ve başlıyor polise derdini anlatmaya. O yaşlar için gerçekten önemli bir dert bu arada...

-Neler oluyor?

-Ev ödevimle ilgili küçük bir yardıma ihtiyacım var.

-Tamam. Neyle ilgili?

-Bunu tam olarak anlayamadım: (8+29)x15

-Önce parantez içindeki sayıları yapmaya başla, özet olarak 37x15 olmalı

Lena hız kesmiyor. Polisi bulmuşken diğer soruları da yapıştırıyor mesajdan. Polis de gayet memnun, birlikte ödeve devam ediyorlar.

-Tamam, şimdi bir de bu var: (90+27)+(29+15)x2. Önce hangisinden başlamalıyım? Çünkü önce parantezleri halletmelisin demiştin.

-İlk parantezden çıkan sonuçla ikinci parantezden çıkan sonucu topla ve 2 ile çarp. Parantez içlerini soldan sağa yaparak çözebilirsin.

Her şey iyi güzel de polis memurunun Lena'ya verdiği ikinci cevap yanlış. Halbuki o kadar da uğraşmışlardı... Lena bunu okula gidince öğreniyor.

Cevap yanlış olsa da yaşananlar gayet güzel. Lena'nın annesi bu görüntüleri sosyal medyada paylaştıktan sonra Marion Polis Departmanı, Twitter'dan aynen şöyle yazmış: "Güveni ve şeffaflığı artırmak ile yaklaşılabilir olma hedeflerimizi tutturduk. Matematik kabiliyetlerimiz üzerinde biraz daha çalışmamız gerekiyor"

Ancak polis memuru Gruber'in vay haline! Çünkü polis departmanının mesaj kutusu şu an ev ödevine yardım isteyen çocuklarla dolu.

Yardımsever polis memuru, konuyla ilgili şunları söylüyor: "Şu an çok sayıda ödeve yardım edilmesi istekleriyle gerçekten uğraşmak istemiyoruz. Ancak bize göre bunun bir çocuğun sokakta polis memurundan yardım istemesinden farkı yok. Etkileşimin 21'inci yüzyıl versiyonu bu. Ama çocuklardan, bizden önce ebeveynlerinden, öğretmenlerinden, kardeşlerinden ve arkadaşlarından yardım talep etmelerini istiyoruz" (Adam yılmış)

Lena son sorusunun yanlış yapıldığını öğrenince nasıl bir plan yaptı dersiniz? Hemen söyleyelim: Bir dahaki ödev için HAYALET AVCILARI'na başvurmak.

Dersi derste öğrensen hiç böyle şeyler yaşamayacaksın aslında Lena ama sen bilirsin tabi...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kalemine

ikinci sorunun cevabı yanlış yalnız önce parantez içlerini hallettikten sonra çarpmanın önceliği olduğu için ikinci parantez içindeki toplamla 2yi çarpacak sonra ilk parantezli işlemle toplayacak. tamam vurmayın :D

mfi

tamamını okursan zaten yazıda da açıklıyor

mabada

10 yaşındaki kız 30 yaşındaki karımın iki katı.

beryy93

Kız manda gibi ya bir de 10 yaşında çocuk nasıl o soruları yapamıyor hayret

srcngncl

Yav bu Amerika ve Avrupalular çocuklarını neyle besliyor ya... Çocuklat izbandut gibi oluyor

pinkpatato

Çok tatlı bence. Tatlı tatlı yazışmışlar.

mfi

sende çok tatlısın. yazışalım mı? :D

Görüş Bildir