'İmamoğlu Daha 5 Tane Galericiyle Baş Edemiyor' Diyen Cüneyt Özdemir'e Tepkiler

 > 
194PAYLAŞIM

Gazeteci Cüneyt Özdemir, YouTube kanalında yaptığı son yayında Ekrem İmamoğlu'nun reddedilen 6 bin yeni taksi projesine de değindi. Mansur Yavaş ile İmamoğlu'nu kıyaslayan Özdemir, Yavaş'ın Ankara'da destan yazarken İmamoğlu'nun çözüm üretemediğini söyledi ve "Daha 5 tane galericiyle baş edemiyorsun" dedi.

Taksi projesinin hükümet temsilcilerinin oylarıyla reddedildiğini hatırlatan sosyal medya kullanıcıları ise Özdemir'i eleştirdi.

Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'a yeni 6 bin taksiyi içeren "Taksi taşımacılığının düzenlenmesi teklifi" dünkü UKOME toplantısında Bakanlık ve Valilik temsilcilerinin oylarıyla reddedilmiş, İmamoğlu bu temsilcilere hitaben “Size talimat öyle geldi, mesajlardan görüyorum" demişti.

UKOME'nin yapısı Şubat'ta değiştirilmişti

Büyükşehirlerde belediyelerin yönettiği UKOME'nin yapısı Şubat ayında Resmi Gazete'de yayınlanan yönetmelikle değiştirilmişti. 

Yeni yönetmelikte, Milli Eğitim, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da UKOME üyesi yapılmıştı.

UKOME’nin mevcut yapısında 11’i İBB, 10’nu hükümet tarafından belirlenen 21 üye bulunuyordu. 

Yapılan değişiklikle 3 bakanlık daha UKOME bünyesine dahil edilerek üye sayısı hükümet lehine 27’ye çıkarılmıştı.

Detaylar için 👇

İBB'nin 6 Bin Yeni Taksi Projesi Reddedildi, İmamoğlu 'Talimat Geldi, Mesajlardan Görüyorum' Dedi - onedio.com
İBB'nin 6 Bin Yeni Taksi Projesi Reddedildi, İmamoğlu 'Talimat Geldi, Mesajlardan Görüyorum' Dedi - onedio.com

İmamoğlu'nun ret kararı sonrası yaptığı paylaşım 👇

"Doğu Akdeniz'de ne yapacaksın, Ortadoğu'da ne yapacaksın?"

Gazeteci Cüneyt Özdemir, YouTube kanalında yaptığı "İmamoğlu İstanbul'daki ilk yenilgisini nasıl aldı?" başlıklı yayında İmamoğlu'nu soruna çözüm bulamamak ve siyaset üretememekle eleştirdi. 

Özdemir, şunları söyledi:

"Oylama yapıldı 'hayır' çıktı. Kardeşim bu İstanbul'un problemi mi? Problemi. AK Parti çelme takmak istiyor mu? İstiyor. Adamlar seçimi yenilettiler, yendi. Bunu mu çözemeyecek? Şimdi Ekrem İmamoğlu'nun kafasında ne var? Biliyoruz ki cumhurbaşkanlığı var. Sen şimdi İstanbul'da 5 tane galericiyle baş edemiyorsun. Doğu Akdeniz'de ne yapacaksın, Ortadoğu'da ne yapacaksın Avrupa Birliği'nde ne yapacaksın?"

Özdemir'in yayınından ilgili bölüm 👇

YouTube yayınının tamamına buradan erişebilirsiniz.

Cüneyt Özdemir'in açıklamalarına sosyal medyadan tepkiler 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir