"İki Yüz İmzası Olan Demirören Neden Korkuyor?"

 > -
Abone ol

Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığı için yeniden adaylığını açıklayan Haluk Ulusoy ile seçimler için Ankara’ya doğru yola çıkmadan birkaç saat önce görüşlerini açıkladı.

Ulusoy, Fanatik gazetesine verdiği röportajda kısa ve net yanıtları tercih etti. İşte Ulusoy ile yapılan kısa söyleşi:

‘Bütün kulüpler tehdit ediliyor’

Sayın başkan bu yoğunlukta bize vakit ayırdığınız için teşekkürler. Hemen konuya girelim. Seçimi nasıl görüyorsunuz?

“Az sonra yola çıkacağız. Futbol için, futbol ailesine hizmet etmek için yola çıkıyorum. Delegeler bize teveccüh gösterirse futbolumuzu yeniden ayağa kaldırmak için gece gündüz çalışmak için yola çıkıyoruz.”

Delegeler dediniz. İmza sorununuz olduğu iddia ediliyor.

Aksi olursa...

“Ona benim diyeceğim ne olabilir ki. Delegeler üzerinde nasıl baskılar kurduklarını artık herkes biliyor. Maliyenin bile kulüpleri aradığı kulağımıza geliyor. Seçimlerden sonra gelin de şu borçlarınızı yapılandıralım diye. Aba altından bütün kulüpler tehdit ediliyor. Tek dertleri Ulusoy seçime katılamasın. Çünkü biliyorlar ki imza verdikleri adayın kredisi yok kulüpler nezdinde. Biliyorlar ki sandığa girerse kaç imza olursa olsun Haluk Ulusoy’un oradan çıkma şansı daha yüksek.”

Trabzon’un imzasını görmeden inanmam’

Trabzonspor’un, Demirören için imza verdiği konuşuluyor...

“Görmeden inanmam. İnanmam çünkü Trabzonspor’un bir Trabzonlu’nun aday olduğu seçimde başka tarafta olması bizim şehrimizde kolay anlatılacak bir durum değil. Ayrıca İbrahim başkan ile benim ve arkadaşlarımın yaptığı görüşmeler var. Sayın Hacıosmanoğlu o sözlerini yiyecek bir kişi değil benim tanıdığım kadarıyla.”

Sayın Demirören’in gazeteleri yazdı bu bilgiyi. Yani kaynak sağlam gibi.

“Bu seçim medya açısından da sınav gibi oldu. Bir kısım medya bizim aday olduğumuzu bile duyurmayacaktı nerdeyse. Ama bu durum ülkemiz için alıştığımız bir gerçek oldu artık. O nedenle ben şüpheliyim.”

‘Gümüşdağ’ın tiyatrosu’

Kulüpler birliği...

(Araya girerek) “Bana Kulüpler Birliği demeyin. Orada birlik falan yok. Göksel Gümüşdağ’ın oynadığı tiyatroya katılıyor gibi görünen kulüpler var. İçinde gerçekten katılanlar da vardır, ona bir şey demem. Ama birlik değil.”

Sayın Duygun Yarsuvat’ın çekilmesi bekleniyor. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Sayın Yarsuvat, saygı duyduğum bir büyüğüm. Ve yaptığı çıkışı takdirle karşılıyorum. İmza zorluğu olduğunu biliyorum. Kendisi ile de bir görüşmem oldu. Ona sözüm var. Eğer başkan seçilirsem ilk işim ligin devre arasında bu anti demokratik imza olayını bir şekle sokmak olacak. Yüzde kaç olur şu anda bir rakam veremem ama tek imza olayını mutlaka kaldıracağız.”

‘Kendini su sporlarının başkanı mı sanıyor!’

Ben aday olunca bizim projelerimizi açıklayınca akıllarına bile gelmeyen 2-3. Lig kulüplerine büyük paralar vaat ettiler. Ama futboldan o kadar bihaber ki başkan. “Antalya’ya Riva benzeri tesis yapacağım 2-3. Lig kulüplerinin yaz kamplarını orda yapmasını sağlayacağım” diyor. Antalya’da yaz kampı.. Düşündüm de acaba kendini su sporları federasyonu başkanı mı sanıyor.

‘Ben devletle kavga etmem’

Sizi hükümet istemiyor deniyor. Yorumunuz?

“Bana devlet büyüklerimizden hiçbir zaman ‘seçime girme’ diye bir söz gelmedi. Hükümet de henüz kurulmadı. Ama kurulduktan sonra bir şey derler mi bilemiyorum. Ben devlet ile kavga etmem.”

Yani yeni kurulacak hükümet ‘çekil’ derse çekilir misiniz?

“Tekrar söylüyorum ben devletimle kavga etmem.”

FIFA’lık oluruz...

“Ben Türk futbolunu FIFA’lık yaptırmam, yapılmasına da müsade etmem.”

‘2008’den beri gerçek seçim olmadı’

Ama 2008 başında darbeye maruz kaldınız...

“Aradan 7 yıl geçti. Ondan sonra bir daha Türk futbolunda gerçekten TFF seçimi olmadı. Hep atama ile gelindi. Bu sefer de seçim olmasın diye uğraşıyorlar. Sandıktan niye bu kadar korkuyorlar anlamıyorum. Demirören diyor ki ‘iki yüz küsür imzam var.’ Bu kadar imzası olan adam rakibi seçime giremesin diye niye bu kadar yırtınıyor. Bende o imza olsa çok rahat olurdum. Ama o da biliyor. O imzalar onun değil. Birilerinin baskı ile şantaj ile Türk futbolu için değil kendi menfaatleri için toplattıkları imzalar.”

Fanatik

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir