'İki Pedal Dört Pati' Diyerek Yola Çıktılar, Hayvan Hakları için Köpek Eska ile 4 Bin Km Yol Yaptılar

 > -
Abone ol

Hayvanlara şiddetin önlenmesi amacıyla İstanbul'dan yola çıkan Sinan Akın, Serdar Kepenek ve köpekleri Eska, 'İki pedal dört pati' projesiyle Türkiye'yi pedallıyor. Şimdiye kadar 4 bin kilometre yol katederek Konya'ya gelen grubun yeni rotası ise Isparta

Sibirya kurdu cinsi köpekleri Eska ile 4 ay önce yola çıktılar.

Hayvanlara şiddetin önlenmesi amacıyla "İki pedal dört pati" projesi kapsamında İstanbul'dan bisikletleriyle yola çıkan Sinan Akın ve Serdar Kepenek Konya, Beyşehir'e ulaştı.

Grubu, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Bisiklet Topluluğu’nun üyeleri karşıladı.

'Türkiye turu çocukluk hayalimdi'

Türkiye'yi bisikletle katetmenin çocukluk hayali olduğunu söyleyen Sinan Akın, tur esnasında çok olumlu tepkiler aldıklarını söyleyerek şöyle konuştu:

"Türkiye turu çocukluk hayalimizdi. Köpek sahibi olmak istiyordum, Eska'yı sahiplendik. Şubat ayında İstanbul’dan 'iki pedal, dört pati' sloganıyla yola çıkarak; Trakya, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu'yu dolaştık. Turumuzu sürdürüyoruz. Yaklaşık bir yıl sürecek. Bugüne kadar 4 bin kilometrenin üzerinde yol yaptık. Eska, tur esnasında çok dikkat çekiyor. Turumuz boyunca çok olumlu tepkiler aldık. Eska da turdan memnun."

'Amacımız hayvan hakları konusunda farkındalık oluşturmak'

Hayvan hakları konusunda farkındalık oluşturmak ve hayvanlarla ilgili bir kurumun oluşturulmasını amaçladıklarını belirten Akın, bu tur sayesinde hem bisiklete hem de hayvanlara dikkat çekmek istediklerini belirtti.

Tur sırasında yolda karşılaştıkları sahipsiz köpeklere mamada dağıtan grup Beyşehir'den ayrılarak sonraki rotaları Isparta'ya doğru yola çıktı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir