‘İhanetin İlacı Yoktur’

 > -
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğan Grubu’na ait Hürriyet gazetesini kastederek, "Bugün bizi tehdit eden gazete, geçen yıl da Ziraat Bankası'nı itibarsızlaştırmaya çalışıyordu. Gafleti tembihle çözebilirsiniz ancak ihanetin ilacı yoktur" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eminönü’de Ziraat Katılım Bankasının açılış töreninde yaptığı konuşmada, "Bugün bizi Mursi'nin akıbetiyle tehdit eden gazete, geçen yıl da Ziraat Bankası New York Şubesi'ni itibarsız hale getirmeye çalışıyordu. Olağan, mutat bir denetimi 'Amerika'dan Ziraat Bankası'na büyük darbe' manşetleriyle ve adeta sevinçle verdiler. Gafleti tembihle, cehaleti talimle çözebilirsiniz ancak ihanetin ilacı yoktur" dedi.

Rahatsız oldular

"Türkiye'deki huzur, istikrar ve güven ortamı, 78 milyon vatandaşın geleceğe ilişkin umutlarını artırıyor" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ancak bazıları bu ortamdan çok ciddi bir şekilde rahatsız oluyor. Bu ülkede yüksek faizden rant elde eden tefeciler var. Onlar rahatsız oldular. Kaos ortamından belirsizlikten, rant sağlayanlar vardı. Onlar rahatsız oldular. Gençlerin kanından, şehitlerimizin canından rant sağlayanlar vardı, huzur ortamından anlar da rahatsız oldular. Yeni Türkiye halkımızın ümidi olurken, bazılarının da kabusu haline geldi" dedi.

MİT'E saldırdılar

"Allah vermesin, Türkiye'yi düşman işgal etse önce bu ülkenin milli kurumlarına, stratejik kuruluşlarına bunlar adeta saldırır hale geldiler" diyen Erdoğan, "Bunlar meslek edindiler bu durumu adeta. MİT'e, milli bankalarımıza, milli projelerimize saldırdılar. Gezi olaylarında ekonomiyi durdurma çağrısı yaptılar. Paralel ihanet çetesinin 17-25 Aralık darbe sürecinde hedef aldığı kurumlardan biri de kamu bankalarımızdı. Bilhassa Ziraat Bankamıza olmadık iftiralar, çamurlar attılar. Aynı şekilde Halk Bankasına bu çamurları attılar" diye konuştu.

Erdoğan, "Eski Türkiye artıklarının saldırılarına rağmen Ziraat Bankamız millete hizmet yolunda kararlılıkla yürüyor" şeklinde konuştu.

"İstanbul'un finans merkezi olması için var gücümüzle çalışıyoruz" diyen Erdoğan, "Bugün Londra, faizsiz bankacılığın önemli bir merkezi konumunda. Neden Londra olsun da İstanbul olmasın?" ifadelerini kullandı.

Ziraat Katılım Bankası'nın sektörün büyümesine, gelişmesine katkı sağlamasını temenni eden Erdoğan, kamunun bu alandaki ilk kuruluşu olarak sektöre giren Ziraat Katılım Bankası'nın diğer kamu bankalarına da örnek olacağına inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "16 milyar lira görev zararıyla devraldığımız Ziraat Bankası, bugün hem asli görevini bihakkın yerine getiren hem de çok ciddi kar eden bir banka haline geldi. Bugün ülkemizde finans kuruluşları içerisinde bir numaraya oturmuş vaziyette. 12 yıl önce çiftçiye yüzde 59 faiz oranıyla kredi veriliyordu. Şu anda yüzde sıfır ile 8 arasında bir faiz oranıyla çiftçiye kredi veriyor. Bankamız, Anadolu ve Trakya'nın her köşesinde, Ortadoğu'dan Balkanlar'a, Kuzey Avrupa'dan Orta Asya'ya kadar geniş bir coğrafyada Türkiye'nin yüzü, Türkiye'nin gücü olarak faaliyet gösteriyor" diye konuştu.

AA - DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir