'Hilafeti İstiyorum, Demokratik Seçimlerde Oy Kullanma' Sözleriyle Bir Güzel Dalgasını Geçen 15 Kişi

148PAYLAŞIM

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken seçimlerin 24 Haziran'da olacağını açıklamıştı. 2 ay kadar bir süre içinde seçime gidecek olan Türkiye'de ise siyaset gündemi bir anda hareketlilik kazandı. O gündemin içinde ise en dikkat çeken şeylerden birisi ise bu video. Videoda bir grup insanın 'hilafeti istiyorum, demokrasiye inanma' sözleri dikkat çekiyor.

'Hilafeti istiyorum, demokratik seçimlerde oy kullanmayacağım. Sen de oy kullanma. Oy verme, inanma onlara. Demokrasiye inanma, demokrasi aldatmacadır. Demokrasi safsata, demokrasi dayatmadır. Demokrasi ütopya, demokrasi koskoca bir yalandır. Demokratik seçimlerde oy kullanmak haramdır.' sözlerinin yer aldığı video sosyal medyanın gündeminde.

1. Tarih olarak eski olmasına rağmen yaklaşan seçimlerden dolayı tekrardan gün yüzüne çıkan videoya sosyal medyadan mizah aktı.

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kiriksiks

Videoda yüzü gözüken dördüncü kişinin sesi neden Barış Özcan'ın sesi? asdfghjk Adama FETÖcü diyenlerin eline büyük koz vallahi. Hem Bahsi geçen dayı da gözlük takıp kafa yapısı ve kulakları aynı gözüküyor... Bir dk lan! Büyük resmi gördüm :/

oguz-han13

Bunlar var bir de. Kendi oyunu başkasının oyundan değerli gören ahmaklardan farkları yok. Biri hilafetçi diğeri yönetimin belli bir zümrede olmasını isteyen monarşik kafalar. Birine göre günahkarsın diğerine göre geri zekalı koyun. Tek korkum bu iki zihniyetin yan yana gelmesiydi, o da oldu. Tek farkları ; bunlar oy verip hilafet isteyenler ve millete koyun deyip seçim sonuçlarına kadar gizleyenler.

asli-gece

dışarıdan bakınca şapa şaşkın bir yüz ifadem var, içimden ise kahkaha tufanları bi o yana bi bu yana kopup duruyor... bazen size de öyle oluyor mu?

amd

Araplar demokrasi ister bizimkiler hilafet. Sen Osmanlıcılığı o kadar pompalarsan olacağı budur.

ameliepoulain1

Bende ayni karsimdaki kisinin istedigim seyi yapmasi icin tersini soyluyorum. Bunlar da ters kose yapiyor olabilir. Insanin izledikce oy veresi gelmiyor mu?

Görüş Bildir