'Hesaba İtiraz Eden Kadınlar Darp Edildi ve Alıkonuldu' İddiası: Turgut Vidinli Mühürlendi...

 > 
120PAYLAŞIM

Cumartesi akşamı Beşiktaş'taki ünlü bir balıkçıya giden bir grup kadının, gecenin sonunda fazla gelen hesaba itiraz edince restoranın şefi ve ekibi tarafından darp edildiği iddia edildi.  Ekşi Sözlük'te açılan '5 Mart Turgut Vidinli Rezaleti' başlığı altında yaşadıklarını anlatan 'kedillac' takma isimli yazarın aktardıklarına göre 'masadaki herkes olayı anlamaya çalışırken balıkçının kapıları kapatıldı ve kadınlar darp edildi' ve hatta kadınlardan birinin kafasına bardak atıldı. İnanılmaz olay önce sosyal medyaya, ardında ana akım medyaya yansıdı ve olayın ardından sosyal medya üzerinden tacizin devam ettiği belirtildi. Gelen son bilgiler kadınlardan birinin darp raporu alarak savcılığa şikayette bulunduğu ve bahsi geçen mekanın mühürlendiği yönünde. Mekanın işletmecisi Metin Vidinli ise yaptığı açıklamada böyle bir olayın gerçekleşmediğini söyledi ve iddiaları reddetti.

8 Mart arifesinde, İstanbul'un göbeğinde kadına şiddet ve alıkoyma iddiaları hafta sonundan bu yana sosyal medyanın gündeminde...

Beşiktaş'ta ünlü bir balıkçıda eğlenen bir grup kadın, gecenin sonunda 715 lira fazla gelen hesap sebebiyle mekan çalışanları tarafından alıkonulup, darp edildiklerini iddia etti.

Sosyal medyada hızla yayılan ve büyük tepki çeken olayın ardından, Turgut Vidinli bugün zabıtalar tarafından fahiş fiyat uygulaması nedeniyle mühürlenerek kapatıldı.

Ekşi Sözlük'te açılan '5 Mart Turgut Vidinli Rezaleti' başlığı altında sözlük yazarı yaşadıklarını şöyle anlatmıştı

'Hesap 715 TL fazla!'

'O da bizim servis bedelimiz'

'Şef garson kafama bardak fırlatıyor'

'Arkadaşlarımız kapılar kapalı mahsur tutluyor'

Mekan işletmecisi iddiaları yalanladı

Olay yerinde bulunan mekan işletmecisi ise iddiaları yalanlayarak, "Kapıyı kapattılar, bizi dövdüler” gibi bir şey yok. Biz Beşiktaş Karakolu'nu aradık. Polise gitmemişler, aramamışlar" dedi.

Adliyeye giderek şikayetçi oldular

Mekanda alıkonulduklarını ileri süren kadınlardan, Bihter Asan, Dimağ Mercan ve Tuğçe Özel, İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek savcılığa şikayet dilekçesi verdi. 

Burada açıklama yapan kadınlar, toplamda bin 700 lira gelmesi gereken hesabın 2 bin 550 lira geldiğini öne sürdü. Mekanla önceden fix menü üzerinden anlaştıklarını, erken kalkan arkadaşlarının hesaplarını ödedikten sonra fişlerini kendilerine verdiklerini anlatan Tuğçe Özel, “Hesaplandığında 715 TL gibi bir fark ortaya çıkıyor. Hatta fix menü için 100 lirada anlaştık, insanlardan 120 çekmişler, 20 lira bizim hizmet bedelimiz demişler. Polisi aradık defalarca. Alıkonulduğumuzu, kapıların kapatıldığını içeride kaldığımız söyledik.” dedi. 

Garson olduğunu belirttiği görevlilerden birinin ‘Kapıları kilitleyin’ demesi üzerine kapıların bir anda kapandığını kaydeden Bihter Asan, “Tartaklandık. Dışarı çıkmak istediğimizde sarsma, tartaklanma, ‘gidemezsin’ diye itekleme falan oldu orada. Bir basamak vardı. İtince herkes düşüyordu” diye konuştu.

Mekandan çıktıktan sonra kapıda polisi beklediklerini, o sırada restoran sahibinin kendilerinden özür dilediğini belirten Özel, “Şehir eşkıyası mısınız? Restoran mı işletiyorsunuz eşkıyacılık mı oynuyorsunuz Beşiktaş’ın ortasında” şeklinde konuştu.

Özel sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir cumartesi gecesi kız kıza dışarı çıkmanın ağır bir bedeli var sanırım İstanbul’da. Buna birinin bir şey yapması lazım. Bal gibi de kadına şiddet vardı. Ben erkek olsaydım beni orada tutamazdı. Yumruk yumruğa kavga çıkardı. Kadın olduğumuz için bunu yaşadık. Tutsunlar bakalım 10 tane erkeği bir yere kapatsınlar. Yapabilirler mi?”

Kadınlar, açıklamanın ardından, suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Beşiktaş'ta kadınlardan protesto

Twitter: @ilericikadin

Ellerinde dövizler bulunan çok sayıda kadın olaya tepki göstermek için Beşiktaş'taki mekanın önünde toplandı. Sloganlar atan grup "Turgut Vidinli'de 8 kadın erkek şiddetine maruz kaldı" yazan dövizleri işletmenin camlarına astı.

'Hesaba İtiraz Eden Kadınlar Darp Edildi ve Alıkonuldu' İddiası: Turgut Vidinli Mühürlendi...
'Hesaba İtiraz Eden Kadınlar Darp Edildi ve Alıkonuldu' İddiası: Turgut Vidinli Mühürlendi...

Onedio ve CHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir