'Hendekler Araştırılsın' Önergesi AKP Oylarıyla Reddedildi

 > -

CHP’nin Kürt sorunu çerçevesinde başta hendekler ve öğretmenlerin bölgeden çekilmesi hususunda Meclis araştırma önergesi AK Parti’nin oyları ile reddedildi. Oylamada MHP çekimser kaldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından, Kürt sorununun çözümü ve terörle mücadelede Hükûmetin uyguladığı yanlış politikalar nedeniyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde, başta eğitim ve sağlık olmak üzere, kamu hizmetlerinin verilmez hâle gelmesi, vatandaşların can ve mal güvenliği üzerindeki tehditler, yaşanan ekonomik, sosyal ve siyasi sorunlar ile bunlara karşı alınacak önlemleri belirlemek amacıyla 23 Aralık 2015 tarihinde TBMM Başkanlığı’na verilmiş olan Meclis araştırma önergesi reddedildi.

Genel Kurulu yöneten Meclis Başkan Vekili Pervin Buldan’ın toplantı yeter sayısı olan 184’e ulaşıldığının tespitinin ardından oylamaya geçildi. CHP ve HDP'li vekiller önergeye olumlu oy kullanırken, AK Parti milletvekilleri aleyhte oy kullandı. Oylamada MHP'li vekiller de çekimser oy kullanınca Meclis Araştırma Komisyonu kurulması önergesi reddedilmiş oldu.

  • CHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir