'Helalleştik, Kendisini Affettim'

 > -
'Helalleştik, Kendisini Affettim'

Soma’da, Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in tekme attığı Erdal Kocabıyık, hakkında yazılan bir çok iddianın ardından sessizliğini bozdu. Kocabıyık, “Provokatör değilim. Olayın orta yerinde kaldım. Başbakanımızdan da özür dilerim. Art niyetim yoktu”dedi. Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in olayın ardından kendisini aradığını ifade eden Kocabıyık,” Beni aradı. Pişman olduğunu söyledi. Karşılıklı olarak helalleştik”dedi.

Maden faciası nedeniyle 301 işçinin hayatını kaybettiği Soma’da, Başbakan’ın konvoyunun geçişi sırasında bir araca tekme atması üzerine Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in saldırısına uğrayan Erdal Kocabıyık’a Ege Postası'na konuştu. 

Hakkında “eylemi parayla yaptı”, “provokatör” ve “Somalı değil” gibi iddialar atılan Kocabıyık, “ Ben 10 yıllık madenciyim. Soma’da yaşıyorum. Provokatör değilim. Olayın orta yerinde kaldım. Başbakanımızdan da özür dilerim. Art niyetim yoktu. Dayımım oğlu vefat etmişti.Onun kızgınlığı üzgünlüğü vardı. Geçmişte eylemle olayla alakam hiç olmadı.Olayın ardından emniyete ifademi verdim. Evimden çıkamıyorum. Mahcubum.” dedi.

Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in olayın ardından kendisini aradığını ifade eden Kocabıyık, “Yusuf Bey aradı. İletişime geçti. Helallik istedi. Ben de istedim. O da pişman olduğunu söyledi. Kendisini affettim.Helalleştik. O da beni affetti.Ben kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmadım.Olayı kamuoyunda çok yanlış anlattılar. Bana yönelik bir tehdit baskı yok” diye konuştu.

Ege Postası

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanSoma
Görüş Bildir