'Hayır Demek Ne Mümkün' Dediği İçin Nikahı İptal Edilen Gelin: 'Bir Daha Şaka Yapmayacağım'

 > -

Geçtiğimiz pazar günü nikah memuruna verdiği 'Hayır demek ne mümkün, tabii ki evet' cevabı nedeniyle nikahı iptal edilen gelin ve damat yaşananları anlattı. Amacının sadece şaka yapmak olduğunu söyleyen gelin Hatice Koşman'a karşılık nikah memuru Ali Akça 'Ben kanunu yerine getirdim. Çiftler nikah masasında şaka yapmasınlar' dedi. 

Nikah memurunun 'eş olarak kabul ediyor musunuz?' sorusuna, gelinin verdiği 'hayır demek ne mümkün, tabii ki evet' cevabı nikahın iptal edilmesine neden olmuştu.

Memleketten Manzaralar: Damadın 'Hayır Demek Ne Mümkün' Cevabı Nikahı İptal Ettirdi - onedio.com
Memleketten Manzaralar: Damadın 'Hayır Demek Ne Mümkün' Cevabı Nikahı İptal Ettirdi - onedio.com

Habertürk gazetesinden Öznur Karslı'nın haberine göre, olayın şokunu atlatmaya çalışan damat Turgut Dinçer Güneri, gelin Hatice Koşman'ın yol boyunca kendisine bir sürpriz yapmak istediğini söylediğini aktardı ve şöyle devam etti:

''Hatice yol boyunca bir sürpriz yapmak istediğini söyledi. Youtube’dan videolar izlemişti, gittiği birkaç nikahta da böyle yanıtlar verildiğini görmüş. Ancak memur nikahı iptal etti. Uzun bir metinden oluşan nikah kıyma prosedürünü gösterdi ama okuyamadık. Ben yanıt vermeden bitti. Kendisi çok sertti, ‘Hayır’la ilgili bir kelime geçtiğinde nikahın kıyılamayacağını söyledi.''

'15 dakika boyunca dil döktük. Masraflar boşa gitti'

Nikah memuruna 15 dakika boyunca dil döktüklerini söyleyen Turgut Dinçer Güneri, 50-60 civarındaki konuğun da araya girdiğini ama nikah memurunu ikna edemediklerini söyledi. İptal edilen nikah üzerine damat yapılan masrafların boşa gittiğini ve salı günü yeniden nikah günü alacaklarını belirtti.

Gelin Hatice Koşman ise yaşananlarla ilgili “Moralim çok bozuk, ben şaka yapmak istemiştim. Yeniden tarih alacağız. Tabii ki böyle bir şaka yapmayacağım” dedi.

'Biz çiftlerin ağzından çıkan ilk kelimeye bakarız'

Çiftin nikahını iptal eden Turgutlu Belediyesi Nikah Memuru Ali Akça, kanunlar çerçevesinde nikah kıydıklarını ve çiftlerin ağzından çıkan ilk kelimeye baktıklarını söyledi. Nikah masasında 'hayır' denilmeyeceğini söyleyen Akça, iptal gerekçesini şöyle anlattı:

''Olmaması gerekiyordu, hoş değildi. Biz çiftlerin ağzından çıkan ilk kelimeye bakarız. Nikah masasına ‘Hayır’ demek için gelinmez. Sonrasında bin defa da ‘Evet’ deseniz bizim için değişmez. Biz hakimler gibi karar veriyoruz. Çiftlerin vereceği cevap kısa ve net olmalı. Benim de böyle bir şey ilk kez başıma geliyor, 6 yıldır nikah kıyıyorum. Duruma üzülmedim, pişman değilim. Üzülen taraf onlar oldu, kanun hükmünü sordum ben. Eşim ve akrabalarım da arkamda, onlar da basından duymuşlar. Kanunu yerine getirdim, çiftler nikah masasında şaka yapmasın.''

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Youtubekıymamemur
Görüş Bildir