Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

"Hasta Olabilir Ama Onu Seviyoruz": Bebeğinin Engelli Doğacağı Söylenen Anne Çocuğundan Vazgeçmedi!

-
Abone ol

39 yaşındaki hamile kadına bebeğinin engelli doğacağı ve hayatının geri kalanında tekerlekli sandalyeye mahkum kalacağı söylendi. Ancak Tracy ve Edward Fletcher, bebeklerinden bir an olsun umudunu kesmedi. Metro kaynaklı haberimizin detaylarına buyurun.

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/11/28/baby-born...

Hamileliğinin 20.haftasında doktor kontrolüne giden Tracy Fletcher'a bebeğinin engelli doğacağı söylendi ama Tracy ve Edward bebeklerinden vazgeçmedi.

Kaudal regresyon sendromu tanısı konulan Baron doğduğunda kalçası yoktu ve bacakları çarpık şekildeydi. Bu hastalığın sebebi tam olarak bilinmiyor ancak bazı çevresel faktörlerin, genetik yatkınlığın ve vasküler hipoperfüzyonun bu sendroma neden olduğu ileri sürülmüş.

"Baron'un yaşam standartlarını elimizden geldiğince yükseltmeye çalışıyoruz."

"Baron bana göre dünyanın en güzel bebeği. Gebeliğimin 20. haftasında yapılan taramadan beri Baron'un yaşam standartlarını nasıl arttırabileceğimizi ve onun yaşamak için ne kadar zamanı olduğunu düşünüyoruz. Doktorlar onun hiç yürüyemeyeceğini ve böbrek, idrar ve bağırsak problemleri yaşayacağını söylediler ama yine çocuğumuzdan vazgeçmedik."

"Doğumdan sonra bebeğimi bana gösterdiklerinde korkmuştum."

"Baron sezeryanla 4 hafta erken doğdu ve tahmin ettiğimizden daha büyük bir engelle doğmuştu. Bacakları neredeyse omzuna paraleldi. Bir anne için engelli bir bebeği doğumdan sonra ilk kez kucağına almak çok zor. Doktorlar 25 yıllık iş hayatlarında böyle bir vakayla karşılaşmadıklarını söylediler."

"3 hafta hastanede yattıktan sonra evimize döndük, her günümü Baron'la ilgilenerek geçiriyorum."

"Bacaklarının durumu yüzünden Baron'a kıyafet bulmak çok zor. Ayrıca alt vücudunu hissetmiyor. Her ne kadar hasta olsa da çok mutlu bir çocuk. Büyüdüğünde ise tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kalacak. Ama biz bebeğimizi çok seviyoruz ve onu öyle kabul ettik. Onun için elimizden ne geliyorsa yapacağız."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
demir-cakici1

yorumlara göz atınca kanım dondu resmen bir insan dünyaya gelecekse anneve baba yalnizca vasitadir Allah seni yaratmadan senin rızkını 3000 yıl önce yaratıyor nasil olurda bebeğini dünyaya getirmeyi isteyen bir kadini bencillik le suclayabiliyorsunuz anlamıyorum bu cinayettir insan kendi kanindan canindan bir varlığı kendi elleriyle öldürebilir mi o bebeğin kaderini yazan yazmış zaten size boş konuşmak düşmüş

hemsiree

Ne büyük bencillik ! Seviyor, heyecanla bebeğini bekliyor, bir an önce oyuncağına kavuşmak isteyen şımarık ebeveynler !! Sizin bencilliğiniz yüzünden bir ömür tekerlekli sandalyeye mahkum yaşayacak, ya siz ondan önce ölürseniz kim bakacak ona ?

fatma-cansu

yorumlar kanımı dondurdu. aaa hadi çocuk yapalım aaa engelliymiş hadi aldıralım ! böyle bir şey var mı ya gayet doğru bir karar vermişler bence de. ömrün uzun olsun yavrum.. çevrenizde hiç engelli yok galiba ???

hemsiree

Canım çevremizde elbette engelliler var, hepimiz engelli adayıyız ama bile isteye önüne geçilebilecekken neden tekerlekli sandalyede bir hayata mahkum ediyorlar ? Bu resmen bencillik, şımarıklık ...

fatma-cansu

o senin düşüncen ya bende nefes alma hakkını elinden almadıkları için minnetter oldum. ayrıca tıp ilerliyor belki tedavisi olacak nefes aldığın sürece umut vardır.

hemsiree

Elimiz ayağımız tutyorken bile dünya yeterince zor değil mi ? Zalimlik bence :(

fatma-cansu

ama o canı veren biz değiliz işte buna biz karar veremeyiz.

hemsiree

Bunu şey gibi düşün Rabbim kanser veriyor Allahtan geldi napalım diyip bırakabilir miyiz ? Tedavi ettiriyoruz. Rabbim iyiyide verir kötüyüde kararı bizim vermemiz gerekir bence. Umarım bi gün evladımla sınanmam ama olurda doğumdan önce haberim olursa bağrıma taş basar aldırırım. Ben intihar ettim dünya fazlasıyla kötü, onu her an koruyamam korusam bile neden diğerler gibi değilim diye her sitem ettiğinde sormayacak mı bile bile bana bunu neden yaptınız diye ? Bakınız ben hala isyan ediyorum bir prezervatif çok mu pahalıydı...

fatma-cansu

işte tedavisi var herşeyin. belki onunda olacak. hadi diyelim doğum olmadı ama ilerde bunun tedavisi bulundu yaşanacak vicdan azabını bir düşün. isyan etme hiç bir zaman. dünyada ki kötülük de eğitimle giderilecek. sen intahasr etsen ailenden başka kimsenin umrunda olmayacak kötülük de devam edecek. bunu değiştirmek eğitimle olacak.

elifcee

Peki ya size bir şey olsa? Her şeyi düşünürken bunları da düşünmüşsüzdür umarım

aydinlik-yarinlar

Hayatın getireceklerini üstlenmek, bile bile lades demekten daha evladır.

bayan-sinir

O çocuğa iyilik değil,kötülük yapmışlar düpedüz. Hayatını hiçbir şeye yetemeyen,bağımlı bir birey olarak geçirecek. Tabii,onlar çocuk sahibi olma sevdasıyla öyle bir bencilleşmiş ki,çocuğun ileride çekeceği zorluklar hiçbir şekilde umurlarında değil. Hem benciller hem de beyinsizler. Bunun sevgiyle,vicdanla hiçbir alakası yok. Eğer çocuklarını gerçekten sevselerdi böyle bir karar almazlardı. Ben bu durumda olsaydım direk kürtaj olurdum,hiç düşünmeden. Çocuk bir şekilde gelir. Ama ağır engelli bir çocuğun ziyan olmuş hayatının telafisi yok. O da acı çekerek büyüyecek,anne babasının bencilliği yüzünden. Neymiş seviyorlarmış (!) Yere batsın sizin sevginiz!

Görüş Bildir