"Harbiye"de Mezuniyet Töreni

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

"Harbiye"de Mezuniyet Töreni

"Harbiye"de Mezuniyet Töreni

Kara Harp Okulu'nda 163. dönem teğmenler, Çiçek ve Erdoğan'ın katıldığı törenle diplomalarını aldı.

ANKAR
Kara Harp Okulu'ndan mezun olan 163. dönem teğmenler, törenle diplomalarını aldı.

Kara Harp Okulu Orgeneral Cemal Tural Stadyumundaki törene, devam eden tedavisi nedeniyle Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e vekalet eden Cumhurbaşkanı Vekili ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, kuvvet komutanları ve eşleri, bazı ülkelerin Ankara büyükelçileri, askeri ateşeler ve diğer davetliler katıldı.

Kara Harp Okulu'ndan mezun olan 23'ü kadın, 17'si kardeş ve dost ülkelerden olmak üzere toplam 536 Harbiyeli, stadyuma, ''Harbiye Marşı''nı söyleyerek girdi.

Çiçek'in şeref tribünündeki yerini almasıyla tören başladı. Çiçek, Harbiyelileri, ''Kara Harp Okulu, merhaba'' diyerek selamladı.

Dönem birincisi Piyade Teğmen Murat Şahin de Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve yüce Türk milletine başta ebedi komutan Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, nice büyük komutan ve devlet adamı yetiştiren Harbiye'den mezun olmanın gururunu ve heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Törende, daha sonra diplomalar dağıtıldı. Dönem birincisi Piyade Teğmen Murat Şahin, diplomasını Cemil Çiçek'in elinden aldı.

Dönem ikincisi Teğmen Zekeriya Bozkaya'nın diplomasını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan verdi. Okul üçüncüsü Mehmet Fatih Konuş'un eğitim için yurt dışında bulunması nedeniyle, okul dördüncüsü Teğmen Gökhan Demirel'in diplomasını Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel verdi.

Dereceye giren diğer teğmenlerin diplomalarını da kuvvet komutanları ve protokol üyeleri verdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülAnkaraBaşbakanCemil ÇiçekGenelkurmay BaşkanıRecep Tayyip ErdoğanTürk Silahlı KuvvetleriTürkiye Büyük Millet Meclisi
Görüş Bildir