"Hakkımız Yenirse F.Bahçe'den Daha Fazla Gürültü Çıkarırız"

4PAYLAŞIM

"Hakkımız Yenirse F.Bahçe'den Daha Fazla Gürültü Çıkarırız"

"Hakkımız Yenirse F.Bahçe'den Daha Fazla Gürültü Çıkarırız"

TRABZONSPOR Başkan Yardımcısı Yakup Aslan, "Pazartesi akşamı sahamızda oynayacağımız Fenerbahçe maçında taraftarımız bizi fazlasıyla desteklemeli" dedi.

"TRABZON EN GÜVENİLİR ŞEHİR"

Maçtan önce sanki olağanüstü bir hava varmış gibi gösterilmeye çalışıldığını, 1996 yılında da benzerlerinin yaşandığını belirten Yakup Aslan, şöyle devam etti:

"1996'da da kuru gürültüler çıkartılıp şehrimiz baskı altına alınmış, taraftarlarımızın motivasyonu bozulmuş, bu futbolcularımıza yansımış ve şampiyonluğu kaybetmiştik. Eskiden beri yaratılmaya çalışan bu hava, bence aslında bilinçli yaratılıyor. Trabzon, Türkiye’nin en güvenilir şehirlerinden biri. Futbol açısından da, diğer açıdan da böyle. Bizim stadımızda şimdiye kadar yaralama, bıçaklanma, silahla yaralama gibi bir durum hiçbir zaman olmamıştır ve olmazda. Bizim insanımız, haksızlığa tahammül edemez, bunun dışında bilinçli insanlardır. Dolayısıyla hiçbir tehlike söz konusu değildir."

"BU OYUNA GELMEMELİYİZ"

Stadyuma hiçbir olumsuzluğun yansıtılmamasını istediklerini de vurgulayan Yakup Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bilinçli yapılan bu oyuna gelmememiz gerekiyor. Taraftarlarımızın tribünleri doldurmalarını, ancak sahaya en küçük yabancı cisim bile atmamalarını istiyoruz. Yalnızca takımlarını desteklemelerini bekliyoruz. Rakip futbolcular daha önce olduğu gibi ortamı gererek oyunu durdurup bundan rant elde etmek isteyebilecekler. Geçen yıl bunu iyi yaptılar. Taraftarımız şunu unutmasın, maçın durduğu her an rakibimizin lehinedir. En ufak sahaya yansıyacak bir taşkınlıkta hakemler, zaten hiçbir fırsat tepmeyecektir. Bu kulübümüzün ve taraftarımızın aleyhinedir. Ceza almamız durumunda taraftarlarımız takımlarından mahrum kalacaklar. O yüzden ne içeride ne dışarda en ufak taşkınlık istemiyoruz. Sonuna kadar destek versinler, futbol 90 dakika oynanıyor. Gol yediğimizde de bu dünyanın sonu değil. Ardından biz de gol atabiliriz. Takımımız sonuna kadar mücadelesini sürdürecektir. " 

"İNTİKAM PEŞİNDE DEĞİLİZ" 

Karşılaşmada iyi mücadele ederek sahadan gülerek çıkacaklarına inandıklarını belirten Yakup Aslan, şöyle konutu:

"Futbolda 3 ihtimalde olur. Bunlar dünyanın sonu değildir. Rakibimiz Fenerbahçe olsa da, onlar daha önce bize bir takım yanlışlar yapmış olsalar da, İstanbul’da yöneticilerimize saldırmış olsalar da biz asla intikam peşinde değiliz. Futbolda intikam, düşmanlık, kin olmaz. Futbolcularımız da bunun farkında. İşimizi yapacağız. Taraftarımız da kendi görevini yapsın. Takımlarına sonuna kadar destek versinler."

"HAKEM ETKİ ALTINDA KALMAMALI"

Maçını Bülent Yıldırım’ın yöneteceğini hatırlatan Yakup Aslan, bu konuda da şunları söyledi:

"Bülent Yıldırım beklenen bir hakemdi. Hakem sahanın hakimidir. O anda her şeyin hakimi olan kişidir. Dolayısıyla kuru gürültü çıkaran, bağırıp çağıran, sözüm ona yürüyüş yaparak çevreyi etki altına almaya çalışan insanların etkisinde kalmaması gerekir. Şunu çok iyi bilmelidirlerki Trabzonspor güçlü bir camiadır. Onlar 2-3 bin kişiyi yürüterek eylem yapıyorlar. Unutmasınlar biz çok daha büyüğünü yaptık, yapacak güce sahibiz. Yıllar önce Cem Papila'nın yaşattığı bir olay vardı. İnsanlar, ondan sonraki yürüyüşleri çok iyi hatırlıyor. Biz yürüyüş yapmak niyetinde değiliz, Güzel ve centilmence bir maç olsun istiyoruz."

"HAKKIMIZ YENİRSE FENERBAHÇE’DEN ÇOK DAHA FAZLA GÜRÜLTÜ ÇIKARTIRIZ"

Müsabakayı sahada iyi olanın kazanması gerektiğini de belirten Yakup Aslan, son olarak şöyle dedi:

"Fenerbahçe, hakkaniyetle iyi futbol oynayarak, hakem de haksızlık yapmadan bizi yenerse üzülürüz, içimiz yanar, taraftarımız perişan olur ama Fenerbahçe'ye kızmaya hiçbir zaman hakkımız olmaz. Fenerbahçe'ye söyleyecek hiçbir sözümüz olmaz. Burada entirikalar döner, hakemler, medya, federasyon gibi değişik olaylar devreye girer bizim hakkımız yenerse o zaman Fenerbahçe'nin çıkardığı gürültüden çok daha fazlasını çıkarmayı çok iyi biliriz. İnsanların bunları bilmesini istiyoruz."

Yunus Emre SEL/TRABZON,(DHA)

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir