Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

‘Haberim Olsa Derdim ki, Sakın Bu Arabayı Verme’

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Belçika Gençlik Buluşması programında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa ben derdim ki, 'Sakın bu arabayı verme.' O makam bu tür bir arabaya fazlasıyla layık" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Belçika Gençlik Buluşması programında yaptığı konuşmada, "Avrupa'nın hiçbir ülkesinde başı öne eğik bir kardeşimi görmek istemiyorum" dedi.

Yaptığı konuşmaların YSK'ya şikayet edildiğini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

"Konuşmalar yapıyorum, YSK'ya şikayet ediyorlar. 'Cumhurbaşkanını yasaklayın, meydanlara çıkmasın'. Bir, iki, üç müracaat ettiler, hepsinden de oy birliğiyle ret aldılar. Bunlar anayasayı da bilmiyor. Anayasayı açıp okuyun, acaba cumhurbaşkanı nerede suç işler? Cumhurbaşkanının vatana ihanetten başka suçu yoktur. Meydanlarda konuşma hürriyetimi size yedirmem. Alışılmış bir cumhurbaşkanı olmayacağım."

Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in makam aracına yönelik tartışmalara ilişkin, "Çıkmışlar, Diyanet İşleri Başkanı'nın arabasıyla uğraşıyorlar. Kusura bakmasın Diyanet İşleri Başkanım, eğer benim haberim olsa ben derdim ki, 'Sakın bu arabayı verme.' O makam bu tür bir arabaya fazlasıyla layık" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, katıldığı bir televizyon programında '1 milyonluk' makam aracı tartışmalarıyla ilgili soru sorulması üzerine "ibret-i alem olsun diye o aracı iade edeceğiz" demişti.

"Size rağmen yaptık, bitirdik, açtık"

Erdoğan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'ya yapılan yatırımlara karşı çıkıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Ağrı'ya havalimanını yaptık, karşı çıktılar. Iğdır'a yaptık, karşı çıktılar. Kars'a yaptık, karşı çıktılar. Muş'a yaptık, karşı çıktılar. Bir de utanmadan, 'Bizden korktukları için yaptılar' diyorlar. Biz size rağmen yaptık, bitirdik, açtık. Siz, müteahhitleri tehdit ettiniz, iş makinelerini yaktınız ama biz buna rağmen yaptık. Çünkü bunlar Kürt kardeşlerimi sadece aldatıyor. Ne diyor, 'Biz sizin temsilciniziz'. Bu nasıl temsilcilik? Ama maalesef benim bazı Kürt kardeşlerim de bunların peşine takılıyor. Bunların yakından uzaktan sizlerle alakası yok."

AA ve Onedio

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BelçikaMuşRecep Tayyip ErdoğanYüksek Seçim Kuruluonedio
Görüş Bildir