'Gülen Adam' Filmi Gerçek Oldu: Evsiz Kalınca Gardırobunu Eve Dönüştürdü

 > 
779PAYLAŞIM

Şanlıurfa'da 3 ay boyunca kira  ve faturalarını ödeyemeyen Veysi Hurma, ev sahibi tarafından evden çıkarılınca kullandığı gardırobu, 'Gülen Adam' filminden esinlenerek 2 metrekarelik tek gözlü mobil eve dönüştürdü. Altına da 4 teker taktıran Veysi Hurma, eşi ve 3 çocuğu ile burada bir yaşam mücadelesi veriyor...

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, sosyal medyanın da desteğiyle sesini duyurmaya çalışan Hurma ailesini ziyaret ederek yardım ve iş imkanı sözü verdi.

Şanlıurfa'nın Haliliye Mahallesi'de geçimini hurdacılık yaparak sağlayan ancak son dönemde bu işi yapmayan Veysi Hurma, birikmiş 1500 liralık kira ve su ile elektrik borcunu ödeyemeyince, ev sahibi tarafından 3 yıldır oturduğu evden çıkarıldı. Başını sokacak bir ev bulamayan Veysi Hurma, gecekondu olaylarını protesto eden Kartal Tibet’in yönettiği Kemal Sunal'ın oynadığı 'Gülen Adam' filminden esinlenerek, evindeki gardırobu, 2 metrekarelik tek gözlü mobil eve dönüştürdü. İhtiyaç duyduğu malzemeleri alıp geri kalanının sokağa bırakan Veysi Hurma, eşi Dilek, çocukları 5 yaşındaki Türkan, 7 yaşındaki Mustafa ve 12 yaşındaki Mehmet Hurma ile birlikte Türk bayrağı astığı, 4 tekerlekli 2 metre genişliğindeki mobil evde yaşamaya başladı.

"Birileri yardım edip ev bulana kadar böyle yaşamaya devam edeceğiz"

Görenlerin şaşırdığı Veysi Hurma, "Kirayı ödeyemeyince sokakta kaldık. Kafamızı sokacak bir yer bulamayınca da çareyi bu şekilde seyyar ev yapmakta buldum. Birileri bize yardım edip, ev bulana kadar bu şekilde yaşamaya devam edeceğiz" dedi.

Tek isteği başlarını sokacak bir ev

Tuvalet ihtiyaçlarını camide giderdiklerini söyleyen Dilek Hurma ise, mahalle sakinlerinin verdiği yemeklerle karınlarını doyurduklarını ifade edip tek isteğinin 3 çocuğu ile başlarını sokacakları bir ev olduğunu söyledi.

"Bunu görünce insanlığımızdan utanıyorum"

Mahalle sakinlerinden Arif Doğan da, gördüğü manzara karşısında üzüntüsünü şöyle ifade etti:

"Bu tür görüntüleri Kemal Sunal filmlerinden izliyorduk. Ancak bu film Şanlıurfa’da gerçek oldu. Şanlıurfa’da milyarlık evlerin yanında böyle arabada yaşayan ailelerin de var olduğuna bu yaşımda şahit oldum. Buranın ne tuvaleti, ne de ısınma durumu yok. Çocuklar geceleri bu şekilde hastalanır. Suriyelilere nasıl yardım yapılıyorsa, bu aileye de yardım yapılmasını istiyoruz. Burası mahallemizin utancıdır. Haliliye Mahallesi Şanlıurfa’nın en sayılı ve zengin mahallesidir. Ama günümüzde insanlar dolapta yaşıyor. Bunu görünce insanlığımızdan utanıyorum."

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, bugün Hurma ailesini ziyaret etti.

Bir süre Veysi Hurma ve eşi Dilek'le sohbet eden Çelik burada gazetecilere yaptığı açıklamada, aileye gereken desteğin sağlanacağını belirterek Veysi Hurma'nın Haliliye Belediyesi'nde işe yerleştirileceğini söyledi.

  • DHA
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir