"Girişimci Gençler Yetişiyor!" Eğitim Projesi Başvuruları Başladı!

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

"Girişimci Gençler Yetişiyor!" Eğitim Projesi Başvuruları Başladı!

"Girişimci Gençler Yetişiyor!" Eğitim Projesi Başvuruları Başladı!

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ( İSTESOB ) ve Ekonomistler Platformu ; İstanbul Kalkınma Ajansının ( İSTKA ) 2012 yılında hayata geçirdiği “Çocukların ve Gençlerin Girişimcilik, Beceri ve Geleceklerini Destekleme Mali Destek Programı” kapsamında, İSTKA tarafından desteklenen “ Girişimci Gençler Yetişiyor ” projesini uygulamaya koymuş.

Proje kapsamında iletarihleri arasında, meslek yüksekokulu öğrencilerine yönelik olarak girişimcilik eğitim programları düzenlenecek. 25′er kişilik 4 grup olarak düzenlenecek eğitimlere toplam 100 öğrenci katılacak ve eğitimler eş zamanlı olarak 2 ayrı sınıfta düzenlenecek.

Gençler İSTKA desteğiyle donatılmış olan eğitim sınıflarında diz üstü bilgisayarları kullanarak uygulamalı girişimcilik eğitimi alacakt.

KOSGEB tarafından da onaylanacak olan eğitimlerde;

Girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri

Pazarlama Planı

Üretim Planı

Yönetim Planı

Finansal Plan

İş Planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar

Aktif vatandaşlık ve girişimcilik

Yeni Türk Ticaret Kanunu ve girişimcilerin dikkat etmesi gereken hususlar

E-Ticaret

Sosyal girişimcilik

konu başlıkları teorik ve pratik uygulamalı olarak verilecek.

İlk iki sınıfın eğitim programını 23 Eylül 2013 tarihinde başlayacak ve hafta içi her gün 16.00-20.50 saatleri arasında İSTESOB Eğitim ve Hizmet Merkezi (Kartal Tepe Mahallesi Alpay İzer Sokak No : 12 İncirli Bakırköy / İstanbul) eğitim sınıflarında düzenlenecek. İkinci eğitim programı ise 21 Ekim 2013 tarihinde başlayacak ve 12 Kasım 2013 tarihinde sona erecek.

Eğitim programını tamamlayan katılımcılara İSTKA uygulamalı girişimcilik eğitimi sertifikası yanında aldığı diğer eğitim modülleri için de sertifika düzenlenecek. Bu sertifika sayesinde, eğitime katılan öğrenciler iş kurmaları halinde KOSGEB 'in Yeni Girişimci Desteği'nden faydalanabiliyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Girişimciİstanbul
Görüş Bildir