"Gidişimiz İyi Gidiş Değil"

 > 
1PAYLAŞIM

Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşma yapan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşma yapan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek , "Özellikle futbolun şike olaylarıyla ilişkilendirilmesine son derece karşıyım. UEFA'nın bu tip uygulamalara neden hassas olduğunu açıkladım bir tv kanalında yanlış anlaşıldı. TFF de beni PFDK'ye sevk etti. İnsanlar alıngan olabilir. Fakat benim konuşmam da hiç kimseye bir gönderme yoktur. Yaptığım açıklamaları, deşifrelerini okumuşsunuzdur. Kimseyi rencide etmedim" dedi.

Federasyonun içeriğini bildirmeden, sadece tapeyi gönderip, sportmenliğe aykırı diye savunmasını istediğini ifade eden Özbek, "Federasyona yazdığım mektupta, kullandığım ifadelerin içinde sportmenliğe aykırı bir husus olmadığını ifade ettim İsterlerse bana müebbet versinler, isterlerse Taksim meydanında assınlar, Galatasaray değerlendirinden ödün vermem. Ben bugüne kadar Galatasaray değerlerinden ödün vermedim, vermem" dedi.

"Veriler uyuşmamaktadır"

Dursun Özbek, "Yönetimler UEFA uyarılarını dikkate almamış. UEFA da, 'yeter' dedi. 4 Aralık'a bize gün verdiler, 'gelin bize ne olduğunu açıklayın. O günkü şartlarda yönetimlerin hazırladığı raporlarla, UEFA'nın elindeki veriler uyuşmamaktadır" dedi.

"164 milyon euro zarar etmişiz"

Altyapıya harcadııkları paraları zarar olarak gösterdiklerini, onların altyapıya yapılan harcamaların zarar olmadığını söylediğini ifade eden Özbek, "2012-13 sezonunda 38, 2013-14 sezonunda 70, 2014-14 sezonunda ise 55 milyon euro zarar etmişiz. Toplamda 164 milyon euro" dedi.

"Bize 1+1 Avrupa'dan men cezası vermek istiyorlar"

UEFA'ya, Türkiye'deki muhasebe sistemi ve yaşanan olayların futbola ilgiyi azalttığını anlattıklarını söyleyen Özbek, "Dedim ki Galatasaray zarar etmiş, ama borçlarını ödemiş. Vergilerini ödemiş, sporcu paralarını ödemiş. Bu yönetimin cesaretlendirilmesi için bir ceza almamamız gerektiğini belirttim ve izleme süresinin uzatılmasını istedim. Fakat uzatmadılar. Bize 1+1 Avrupa'dan men cezası vermek istiyorlar" dedi.

"Galatasaray UEFA'nın bir rengidir"

"UEFA, kuruşuna kadar doğru tutulmuş bir sistemimiz olduğunu söyleyip bize teşekkür etti. Maddi zararların sportif anlamda cezalandırılmasını doğru bulmuyorum. Bu ceza Galatasaray'a bir fayda getirmeyeceği gibi UEFA'ya da bir fayda getirmeyecektir. Galatasaray UEFA'nın bir rengidir. UEFA'nın, Galatasaray'a ceza vermenin sistemin faydasına olmayacağını anlayacağını ümit ediyorum."

"Gidişimiz iyi gidiş değil"

"23 Şubat'ta bir görüşme yapacağız. Futbol dünyasının yakından tanıdığı avukat Jean Louis Dupont ile gideceğiz. Gidişimiz iyi gidiş değil. Bugüne kadar Galatasaray'ı yönetenlerin bazı şeyleri iyi yapmadığını, başaramadığını düşünüyorum. Gerekenleri yapmazsak olacakları bu camia taşıyamaz. Ben eldeki varlıkları satarak bir çözümden yana da değilim. Bunu ne kendime ne camiama yakıştıramam."

"Sizin desteğinize ihtiyacımız var"

"Daha fazla tanınır olmak ve prestifli olmak niyetiyle Galatasaray'ın mali yapısını duman etme çabasına kimse girmemelidir. Sizin desteğinize ihtiyacımız var. Arkamızda durduğunuzu gösterin. Galatasaray camiası ancak beraber olduğu zaman kurtulur"

"Sponsor bulmak çok zorlaştı"

Amatör sporlarda özellikle eziyet çekiyoruz. Amatör sporlarda sponsor bulmak çok zorlaştı. İnsanlar farklı sebepler nedeniyle sponsorluktan kaçıyorlar. Basketbol şubesi, biz göreve gelmeden önce 14-15 milyon dolar bütçeyle mücadele ediyordu. Bu sezon basketbolda 6 milyon Euro'luk bir bütçeyle oynuyoruz. Seneye bunu 3 milyon Euro seviyesinde tutacağız."

"Herkesin bir çatı altında toplanması gerekir"

"Futbolda daha az bütçeli ama daha çok çalışan ve özverili bir takım oluşturmak zorundayız. Statlara gelen seyirci sayısının azalmasında Galatasaray'ın dahli olmadı. Bu olayların üstesinde gelmek sadece yönetimin işi olamaz. Herkesin bir çatı altında toplanması gerekir. Bu yüzden dünyaya örnek olacak bir kenetlenmeyi ve dayanışmayı gerçekleştirmek için sizden destek istiyorum. 8-10 maddelik bir aksiyon planı hazırladık. UEFA'nın da kabul edeceği bir gelir sistemiyle bu zararı indirmek mümkün."

"Birlik ve beraberliğin sembolü olacak ilk hamle "Tek bilek, tek yürek" projesidir. Herkesin bu bilekliği takmasını istiyorum. Eskisi gibi har vurup harman savurma dönemi bitmiştir. Size söz veriyorum. 31 Mayıs 2016'da G.Saray Sportif AŞ'nin zararı 10 milyon Euro'nun altında olacak."

"Galatasaray'ın yeni kaynaklara ihtiyacı var"

"Galatasaray Adası'nın içinde bulunan işletmeciyle sözleşmemiz sona erdi. Kendisinden, adayı kulübe iade etmesini istedik. Bu konuda hukuka başvurduk. Karşı taraf, 10 Ocak yani bugün bize bir cevap verecekti ama ek süre istemiş. Galatasaray'ın yeni kaynaklara ihtiyacı var. Bu anlamda Mecidiyeköy'de yaptığımız otelin inşaatı kabaca bitmiştir."

"Aslolan Galatasaray'dır"

"Stadın yanındaki araziye basketbol salonu yapacağız. Kasamızdan para çıkmayacak. Salon, kendi kendini finanse edecek. Florya'daki tesislerimizin bir kısmını Riva'ya taşımak istiyorum. Galatasaray bayrağını da Riva'ya dikeceğim. Biz, Galatasaray'a büyük değerler katmak için çalışıyoruz. Her şey Galatasaray için. Aslolan Galatasaray'dır.

Fanatik

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir