Gezi Protestolarına Karşı Çifte Miting

 > -
3 dakikada okuyabilirsiniz

‘Gezi'ye 2 Dev Mitingle Cevap

AK Parti 15 Haziran’da Ankara’da, 16 Haziran’da da İstanbul’da miting yapmayı planlıyor. Böylece hem yerel seçimlere start verilecek hem de Gezi Parkı destekçilerine mesaj verilecek. Ayrıca Erdoğan’a bugün Ankara’da görkemli bir karşılama yapılacak.

Ak Parti 15 Haziran’da Ankara’da, 16 Haziran’da da İstanbul’da miting yapmayı planlıyor. Böylece hem yerel seçimlere start verilecek hem de Gezi Parkı destekçilerine mesaj verilecek. Ayrıca Erdoğan’a bugün Ankara’da görkemli bir karşılama yapılacak

Ak Parti, hem İstanbul’daki Gezi Parkı destekçilerine mesaj vermek hem de yerel seçimlere start vermek üzere iki büyük mitingle gövde gösterisi yapmayı planlıyor. Erdoğan 15 ’da Ankara’da 16 Haziran’da İstanbul’da miting yapacak. Erdoğan için bugün ayrıca Ankara’ya gelişi sırasında büyük bir karşılama yapılacak. Dün yapılan MKYK toplantısında Gezi Parkı eylemleriyle ilgili olarak ise “Küresel bağlantıları olan eylemler yapılıyor. Ana hedef de Recep Tayyip Erdoğan’dır” düşüncesi de öne çıktı.

Yanlış noktalara gidiyor

Erdoğan başkanlığında dün İstanbul’da yapılan Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında Gezi Parkı gelişmeleri masaya yatırıldı. Edinilen bilgiye göre, Erdoğan Gezi Parkı nedeniyle başlayan eylemlerin yanlış noktalara götürülmek istendiğini kaydetti. Türkiye’nin güven ve istikrarını bozmaya yönelik bir çalışmanın olduğunu belirten Erdoğan, bu eylemlerin iç ve dış odaklar tarafından farklı nedenlerle desteklendiğini kaydetti. Toplantıda “Küresel bağlantıları olan eylemler yapılıyor. Ana hedef de Recep Tayyip Erdoğan’dır” düşüncesi de öne çıktı.

İki bakandan brifing

Toplantıda Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile İçişleri Bakanı Muammer Güler Gezi Parkı nedeniyle yaşanan gelişmelerle ilgili MKYK üyelerine bilgi verdi. İki bakan da bazı provokasyonlar nedeniyle olayların büyütülmeye çalışıldığını dile getirdi. İki bakan orantısız güç kullanımı ile ilgili de incelemenin sürdüğünü vurguladı.

Toplantıda 15 Haziran’da Ankara’da 16 Haziran’da İstanbul’da miting yapılması düşüncesi öne çıktı. Bu mitinglerin hem Gezi Parkı olaylarına yönelik gövde gösterisi hem de yerel seçim startı olacağı öğrenildi. Bazı üyeler ise bu mitinglerin kucaklamaya yönelik olması ve kutuplaşma yaratmaması gerektiği üzerinde durdu. İstanbul mitinginin Kazlıçeşme’de olacağı öğrenildi.

Teşkilattan destek

İstanbul mitingi ile ilgili olarak ise Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu dün twitter aracılığıyla çağrı yaptı. Babuşçu, “Biz organize etmeden havalimanına onbinler akın etti. Peki 16 Haziran’da Kazlıçeşme’de Büyük Ustayla buluşuyoruz desek ne derseniz” dedi. Bu çağrıya İstanbul teşkilatından büyük destek geldi.

Erdoğan’ın hem bugün yapacağı Mersin gezisinde hem de dönüşünde Ankara’da büyük gövde gösterisiyle karşılanacağı öğrenildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek dün gün boyu Erdoğan’ın karşılanmasına yönelik Ak Partililere davetler de bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

Gezi Protestolarına Karşı Çifte Miting

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan Ak Parti MKYK toplantısından, 15 Haziran Cumartesi günü Ankara'da 16 Haziran Pazar günü de İstanbul'da 'Birlik ve Beraberlik' mitingleri yapılması kararı çıktı.

Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve Türkiye geneline yayılan protestolar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın başkanlığında yapılan Ak Parti MKYK toplantısında masaya yatırıldı. Toplantıdan 15 Haziran Cumartesi günü Ankara’da 16 Haziran Pazar günü de İstanbul’da miting yapılması kararı çıktı.

Ak Parti’nin 100’ncü MKYK toplantısı dün İstanbul’da yapıldı. Toplantı Ankara’da planlanıyordu, ancak Gezi protestoları dolayısıyla İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıda ağırlıklı olarak Hükümet’e karşı yapılan protestolar analiz edildi. Edinilen bilgiye göre, Erdoğan’a, protestolarla ilgili bir sunum yapıldı. Sunumda, eylemlerin ‘çevreci hassasiyet’lerle başladığı ancak özellikle bazı sol marjinal grupların provokasyonuyla farklı bir boyut kazandığı belirtilerek şu tespitlere yer verildi:

  • Bu protestolar bir Arap Baharı değil, geçmişte Tekel işçilerinin yaptığı protesto eylemlerine benziyor. Gezi Parkı’ndaki çadırların yakılması provokatörlere kullanabilecekleri bir koz verdi.

  • Protestolar sırasında 12 oluşum ve terör örgütü kalabalıkları kendi amaçları doğrultusunda provoke etti.

  • Protestoların asıl hedefi Başbakan Erdoğan ve Ak Parti Hükümeti. Ak Parti’nin attığı adımlardan rahatsız olan bazı kesimler ve ülkeler, yabancı istihbarat kuruluşlarının da desteğiyle provokasyon yaptı.

  • Uluslararası yayın yapan bazı televizyon kanallarının yayınları, Türkiye’deki protestoları provoke edici nitelikte.

  • Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağları da olayların genişlemesinde etkin oldu.

  • Protesto gösterilerinde CHP ’li milletvekillerinin yer alması dikkate değer.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiAnkaraBaşbakanBaşbakan YardımcısıBeşir AtalayCumhuriyet Halk PartisiFacebookGezi ParkıİstanbulMelih GökçekMersinMuammer GülerRecep Tayyip ErdoğanSosyal MedyaTerörTwitterYerel Seçim
Görüş Bildir