Eroğlu: 'Gezi Parkı'nda Sınırlı Sayıda Ağaç Var'

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

'Gezi Parkı'nda Sınırlı Sayıda Ağaç Var'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Taksim Gezi Parkı'nda ağaçların kesildiği gerekçesiyle yapılan eyleme ilişkin "Orada kesilen ağaç varsa belki onun 100 katını biz dikeriz, merak etmeyin" dedi.

Eroğlu, Atatürk Kültür Merkezi'ndeki "Çankırı Tanıtım Günleri" etkinliğinden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Taksim Gezi Parkı'ndaki ağaçların kesildiği iddiasıyla yapılan eylemin hatırlatılması üzerine Eroğlu, Taksim Gezi Parkı'nda tarihi eser bulunduğunu, bunun da aynen ihya edileceğini belirtti.

Eroğlu, "Bunu, tarihe eserlere olan saygımızın bir neticesi olarak görmek lazım ama orada kesilen ağaç varsa belki onun 100 katını biz dikeriz, merak etmeyin" diye konuştu.

İstanbul'a yaklaşık 5 milyon fidan dikilmesi için karar aldıklarını bildiren Eroğlu, küçük bir alan olan Gezi Parkı'nda sınırlı sayıda ağaç bulunduğunu söyledi.

Gezi Parkı'nda ne kadar ağaç kesilmesinin planlandığının sorulması üzerine Eroğlu, "Saymadım ama isterseniz Orman Genel Müdürüne soralım, saysın. Size tam rakamı bildireyim" dedi.

Orman yangınları

İzmir, Muğla ve bölgedeki muhtelif yerlerde dün yaşanan orman yangınlarının hatırlatılması üzerine de Eroğlu, 11 ayrı yerde yangın çıktığını hatırlattı.

Bölgedeki şiddetli rüzgar nedeniyle hava araçlarıyla yangınlara müdahale edilemediğini, kara ekiplerinin ise çok ciddi gayret göstererek müdahelede bulunduğunu vurgulayan Eroğlu, yangınlarla ilgili şu anda herhangi bir sorun bulunmadığını, yanan alanın çok büyük olmadığını dile getirdi.

Söndürme çalışmalarına katılanlara teşekkür eden Eroğlu, yangınlar açısından çok hassas bir döneme girildiğine dikkati çekti.

Bakan Eroğlu, şöyle devam etti:

Haberin Tamamı İçin:

Eroğlu: 'Kesilen Ağaç Varsa 100 Katını Dikeriz'

Haber detayları için lütfen kaynak adresine tıklayınız.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Gezi ParkıİstanbulİzmirMuğla
Görüş Bildir